Władze zaproszenia dostały, ale na spotkanie z niepełnosprawnymi nie przyszły

  • 05.05.2017, 20:57 (aktualizacja 08.05.2017, 12:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Władze zaproszenia dostały, ale na spotkanie z niepełnosprawnymi nie przyszły TWS
Każdego roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie 5 maja organizuje ulicami miasta „Marsz godności”. Wtedy bowiem obchodzony jest Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. W ubiegłych latach uczestnicy zatrzymywali się przed Starostwem Powiatowym i przed Urzędem Miasta i Gminy w Gryfinie, składając władzom naszego miasta i powiatu wizytę, tym samym przypominając o swoim istnieniu. Tym razem uczestnicy marszu ominęli siedziby włodarzy, licząc na to, że przedstawiciele władz tym razem sami wyjdą z inicjatywą.

- Wysłaliśmy zaproszenia, licząc na to, że tym razem nie my ich, ale oni nas odwiedzą. Jest nas około czterdziestu ośmiu osób. Jak każde stowarzyszenie borykamy się z problemami. Największy to zakończenie remontu naszej siedziby, który już trwa któryś rok. Na razie jakoś sobie radzimy, ale za każde łaskawe spojrzenie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim, którzy odwiedzili nas z okazji Dnia Godności. Zawsze można na nich liczyć – powiedziała Ewa Wiśniewska, prezes stowarzyszenia.

 A goście, o których mowa to: radny Zdzisław Kmieciak, który złożył życzenia zebranym z okazji ich święta i życzył wszystkiego najlepszego, Ewa Lewczuk, Elżbieta Smirnow ze Stowarzyszenia Amazonek „Ewa”, Ewa De La Torre, Wanda Kmieciak, młodzież szkolna i przedszkolna z wychowawcami, dawno niewidziana w Gryfinie „Borzymianka”, która zawsze stara się rozruszać zebrane towarzystwo. Nie zabrakło także Tadka Wasilewskiego z seniorami z „Wigoru”.  

Dzisiejszy marsz był jakby cichszy od wcześniejszych. Miejsce festynu również było inne. Grała muzyka, organizowano gry sportowe, jeździła niebieska ciuchcia z wagonikami, kiełbaski piekły się na ruszcie.

Dzisiaj jest szczególny dzień, kiedy mówi się o godności, o integracji ze społeczeństwem, o inności, która ma takie same uczucia i tak samo jak wszyscy ma swoje pragnienia i marzenia. Wielka szkoda, że nie wszyscy o tym pamiętali…

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (75)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gzyms
gzyms 08.05.2017, 21:53
Ostatnio władze sie bardzo narażają stowarzyszeniom. Ciekawe kto im podpowiedział taką politykę.
Boleś W.
Boleś W. 07.05.2017, 07:17
Czyż by władza POjechała na spęd platformy do Warszawki ????? Sprawdź Panie redaktorze .
grycanka
grycanka 06.05.2017, 22:16
Brawo Pani Prezes !!
dostają
dostają 08.05.2017, 09:39
500tys/rok
zdziwiony
zdziwiony 08.05.2017, 09:40
Od kogo?
Gryfinianka
Gryfinianka 06.05.2017, 19:03
Jakiś czas temu Stowarzyszenie przeprowadzało kweste w czasie niedzielnych mszy w Kościele w Gryfinie. Do dzisiaj żadnego komunikatu o wynikach zbiórki. Brak informacji na stronie internetowej Stowarzyszenia. Zamieszczenie protokołu i zwyczajowe Bóg Zapłać na pewno pomogłoby przy następnych zbiórkach.
PRAWDA   - UCZESTNICZKA
PRAWDA - UCZESTNICZKA 06.05.2017, 15:36
Pan wiceprzewodniczący Zdzisław Kmieciak złożył życzenia również od Burmistrza Miasta i Gminy Gryfina Mieczyslawa Sawaryna i od Prezydium Rady słyszałam, Pozdrawiam.
ch
ch 06.05.2017, 16:12
Pan Zdzisław ma dobre serce, chciał zatuszować potknięcie Pana Burmistrza
prawda mieszkańca
prawda mieszkańca 06.05.2017, 15:45
Pan wiceprzewodniczący mógł reprezentować radnych. Burmistrz ma cały aparat urzedniczy i nikomu nie chciało się ruszyć tyłka. Taka prawda.
Fakt
Fakt 06.05.2017, 13:26
Władza dba tylko o jedno stowarzyszenie - Stowarzyszenie Towarzystwa Wzajemnej Adoracji!
??
?? 06.05.2017, 20:34
Czyli o siebie?
mega
mega 06.05.2017, 13:07
Zaproszeń nie wysyła się tuż przed imprezą tylko dużo wcześniej. Kalendarze bywają napięte i trudno coś wcisnąć w ostatniej chwili.
obywatel
obywatel 06.05.2017, 16:43
No, wójt Gryfina w tym czasie pisał komentarze na tym forum! Można sprawdzić przy artykule o pałacyku do rozbiórki!
Maryna
Maryna 06.05.2017, 15:49
No też coś! Taki mają napięty kalendarz, że ani 2 wicków ani burmistrz ani sekretarz nie znaleźli nawet kilkunastu minut, żeby być ze Stowarzyszeniem w takim dniu. Wstyd!
ha, ha
ha, ha 06.05.2017, 13:34
Zwłaszcza gdy w czasie imprezy siedzi się na forum i komentuje. Kompromitacja władz.
fakty
fakty 06.05.2017, 12:20
Tak, stowarzyszenie budynek dostało, windę dostało i jeszcze kręcą nosem. Wciąż niezadowoleni wypinają się na rękę , która ich karmi. To zwykła niewdzięczność jest moim zdaniem.
ha, ha
ha, ha 06.05.2017, 13:23
O rzesz, jaki Ty tępy
fakty 2
fakty 2 06.05.2017, 12:30
A ty Andzia masz biurko i komputer, po co jeszcze klima?
paranoja jest goła
paranoja jest goła 06.05.2017, 10:52
niby jak się władzunia miała spotkać z niepełnosprawnymi intelektualnie skoro sami są niepełnosprawni intelektualnie? sami ze sobą mieli się spotkać???
Sztorm
Sztorm 06.05.2017, 12:05
paranoja jest goła Dzisiaj, 10:52
Rozumiem że masz na myśli siebie i mierzysz wszystkich swoją miarą. Myślisz że dowaliłeś ?
Nie dowaliłeś, dowaliłeś ale sam sobie.
Wielkie umysły obgadują idee, średnie wydarzenia a małe innych.
cytat
cytat 06.05.2017, 13:13
Powiedziała to dokładnie b. mądra kobieta Eleanor Roosevelt: wielcy ludzie, oni rozmawiają o pomysłach o ideach, mali ludzi rozmawiają o innych ludziach, średni ludzie rozmawiają o rzeczach, o wydarzeniach.
Jakubek i Andzia
Jakubek i Andzia 06.05.2017, 12:28
Genialna wypowiedź. Jak wasze idee? Posadki załatwione, co nastepne?
żałosne
żałosne 06.05.2017, 08:59
Władza po raz kolejny pokazała jak traktuje organizacje pozarządowe, tu wypadli poniżej krytyki, bo nie chciało im się przyjść na spotkanie z niepełnosprawnymi. Wstyd.
shrek
shrek 06.05.2017, 11:50
Warto zobaczyć, o której godzinie pan Nikitiński umieszczał swoje wpisy na tym portalu! Trzeba było zamiast siedzieć w internecie pójść na spotkanie!
fiona
fiona 06.05.2017, 12:16
Przecież to nei zastępca powinien być tylko sam burmistrz Sawaryn.
zdjęcie
zdjęcie 06.05.2017, 09:58
Władza wykonawcza czy Zarząd Powiatu w Gryfinie i burmistrzowie się brzydko zachowali, ale była władza uchwałodawcza - wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie - pan Kmieciak.
prawda
prawda 06.05.2017, 11:48
Akurat pan Kmieciak był nie dlatego, że przewodniczący, tylko dlatego, że zawsze ci państwo przychodzili! Blamaż władz Gryfina, i pokazanie stosunku do organizacji pozarządowych! I ludzi!
???
??? 06.05.2017, 12:15
A skad wiesz?
uczestniczka
uczestniczka 06.05.2017, 13:40
bo sami mieli dziecko niepełnosprawne a Wanda od dawna nam pomaga
hej
hej 06.05.2017, 14:33
To prawda, ale Pan Kmieciak obecny był na spotkaniu jako reprezentant prezydium Rady. Życzenia również składał w imieniu prezydium.
prawda
prawda 06.05.2017, 16:45
A co miał powiedzieć? "Ja przyszedłem jak zawsze a inni mieli to w d...?"
Mama
Mama 06.05.2017, 08:04
Zapytajcie jak bylo? "Zimno , glosno, dlugo."
przesada
przesada 06.05.2017, 09:47
I co macie pretensje do burmistrza, że wam ciepłej pogody nie załatwił?
wisiorek
wisiorek 06.05.2017, 09:53
miernoty i nieudacznicy są od załatwiania roboty kolesiom i pociotkom
ch
ch 06.05.2017, 09:18
Było fajnie.
he he he
he he he 06.05.2017, 04:52
władze tradycyjnie przypomną sobie o wszystkich przed wyborami he he he - po co im niepełnosprawni - na których nie mozna nic zarobić? he he he
nie mieli czasu:(
nie mieli czasu:( 06.05.2017, 00:04
Nie mieli czasu, bo udzielali się na forum igryfino w sprawie afery z Pałacykiem pod Lwami. A co z komendą policji, która kiedyś też była ładnym budynkiem?
TOK
TOK 05.05.2017, 23:17
WŁADZE MAJĄ "SWOJE" STOWARZYSZENIA DO KTÓRYCH PUSZCZAJĄ OKO.
Lulek
Lulek 05.05.2017, 23:06
Pomoc-TAK
Marszom-NIE
Michał
Michał 05.05.2017, 22:02
To kolejne stowarzyszenie, które daje sygnał jak jest traktowane przez władze samorządowe.

Pozostałe