Trawy, kwiaty, dmuchawce i wiatr zaklęte w obrazach Moniki Kuriaty

  • 11.05.2017, 08:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trawy, kwiaty, dmuchawce i wiatr zaklęte w obrazach Moniki Kuriaty CIT Gryfino
Wernisaż wystawy malarskiej Moniki Kuriaty pod tytułem "Oazy traw" odbędzie się w poniedziałek, 15 maja 2017 r. o godz. 17.00 w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie.

Monika Kuriata to gryfinianka z pochodzenia, tu pracuje i tworzy. Jest absolwentką Liceum Plastycznego w Szczecinie i Uniwersytetu Szczecińskiego. Maluje, rysuje, zajmuje się grafiką komputerową, fotografią, montażem filmu. Lubi przyglądać się światu i opowiadać o tym poprzez swoją twórczość.

- Prace tej autorki mogliśmy zobaczyć w naszej galerii w zeszłym roku. Były to portrety aktorów Teatru Bomba Bomba z Gryfina i Teatru Barenherz ze Schwedt – informuje Katarzyna Sztangret z CIT.

Tym razem artystka zaprezentuje prace inspirowane przyrodą, malarskie, barwne, niemal poetyckie. Wystawę będzie można zwiedzać do 3 czerwca w godz. 9.00-17.00. Wstęp wolny.

 

Autorka o wystawie:

Malarstwo to moja pasja, miłość i sposób opowiadania o świecie. Tym razem to opowieść inspirowana przyrodą. Trawy, kwiaty, dmuchawce i wiatr zaklęte w obrazach. Czarne, głębokie tło, z którego wyłaniają się motywy roślinne bądź abstrakcyjne, to charakterystyczne cechy tej serii moich prac. Autorska technika, którą się tu posługuję należy do moich ulubionych i wracam do niej z upodobaniem od wielu lat. A przyroda to obszar inspiracji, który właściwie nie ma końca. Sięgam więc do niego zawsze chętnie i z pasją.

Zapraszam państwa do świata emocji, wrażeń i kolorów.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

B.f
B.f 11.05.2017, 15:12
prosze... i w zwykłej trawie takie piekno. Trzeba to umiec zobaczyc!!!
Ewa
Ewa 11.05.2017, 12:07
Byłam na poprzednim wernisażu i prace pani Moniki zachwycają.

Pozostałe