Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Za potrzebą mamy chodzić w krzaki? – pytają mieszkańcy. Spółdzielnia na czas remontu nie zapewniła przenośnej toalety

  • 14.05.2017, 14:13 (aktualizacja 14.05.2017, 15:26)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Za potrzebą mamy chodzić w krzaki? – pytają mieszkańcy. Spółdzielnia na czas remontu nie zapewniła przenośnej toalety czytelnik igryfino
W bloku przy ul. Asnyka w Gryfinie Spółdzielnia Mieszkaniowa Regalica zleciła wymianę wewnętrznych instalacji wodnych - pionów wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji oraz pion instalacji kanalizacyjnej. W związku z tym mieszkańcy od rana do godz. 17 mają być pozbawieni zimnej i ciepłej wody. A co najgorsze, nie mogą korzystać w tym czasie z toalet.

- Skoro będzie przeprowadzany również remont instalacji kanalizacyjnej, czy Spółdzielnia Mieszkaniowa ,,Regalica" zapewnia mieszkańcom bloku na czas remontu przenośne toalety typu toi toi? – pyta nasz czytelnik. -Z zawiadomienia wykonawcy robót, jakim jest przedsiębiorstwo budowlano-usługowe ze Szczecina wynika, że remont ma trwać ponad 9 godzin. Natomiast najbliższa toaleta miejska jest na dworcu PKP. Czy mieszkańcy razem z małymi dziećmi mają chodzić w krzaczki przed blokiem? Wszyscy płacimy czynsz, który jest systematycznie podwyższany oraz fundusz remontowy. Myślę, że spółdzielnię stać, żeby takie toalety na czas remontu mieszkańcom bloku zapewnić – dodaje czytelnik igryfino (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

Blok przy ul. Asnyka podlega pod Spółdzielnię Mieszkaniową Regalica w Gryfinie. Remont dotyczy klatek schodowych nr 41, 43, 45, 47.

Najpierw na klatkach pojawiły się ogłoszenia następującej treści:

Od 8 do 23 maja 2017 r. w dni robocze w godzinach od 8 do 9.30 będzie zamykana ciepła i zimna woda w węźle cieplnym budynku. Prace te związane są z wymianą wewnętrznych instalacji wodnych budynku. W tym okresie wystąpi brak ciepłej i zimnej wody w Państwa mieszkaniach.

 

Natomiast teraz bezpośrednio do mieszkań trafiły następujące zawiadomienia:

W dniu 17 maja 2017 r. w Państwa mieszkaniu będą wymieniane instalacje wodociągowe – piony wody zimnej, ciepłej i cyrkulacji oraz pion instalacji kanalizacyjnej. Roboty rozpoczną się o godz. 7.45 i trwać będą do godz. 17. W czasie wykonywania robót wystąpi brak wody oraz nie będzie można używać urządzeń sanitarnych. Obecność w tym czasie w mieszkaniu jest nieodzowna. Prosimy o odsunięcie sprzętów, demontaż własnych zabudów ograniczających dostęp do instalacji w szachtach instalacyjnych.

 

Gdzie w takiej sytuacji mieszkańcy, w tym małe dzieci, a także osoby starsze czy schorowane mają załatwiać potrzeby fizjologiczne, nie mówiąc już o podstawowych zabiegach higienicznych? Dlaczego nikt w spółdzielni nie przewidział takiej sytuacji i na czas tak poważnego remontu nie zapewniono ludziom przenośnych tapet?

Miejmy nadzieję, że władze SM Regalica jeszcze się zreflektują i rozwiążą ten tak ważny dla lokatorów problem.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ogi
ogi 17.05.2017, 21:55
Tylko te krzaki strasznie daleko ;)
Rolo
Rolo 16.05.2017, 13:38
Nie wiem czy to ta sama firma partaczy ale jakiś czas temu u mnie w bloku w piwnicy wymieniali rury wzdłuż sufitu na korytarzu.Więc najpierw po całej długości piwnicznego korytarza poprzewiercali otwory w suficie i powkręcali uchwyty na rury na długich śrubach i poszli do domu bo to był już piątek.W weekend natomiast okazało się że wszystkie uchwyty po całej długości korytarza są za długie i każdy z lokatorów który schodził do piwnicy musiał im te uchwyty powyginać pod sufit bo drzwi od piwnicy nie szło otworzyć.To trzeba mieć talent żeby aż tyle uchwytów pomontować i nie kumnąć się że są wszystkie co do jednego źle zrobione.A co najśmieszniejsze że przez cały dzień pilnował tych panów ich szef,właściciel firmy.W poniedziałek musieli wszystko odcinać i przerabiać.Jak to zobaczyłem to aż się zaśmiałem bo na widok tego wszystkiego przypomniała mi się taka Czeska bajka,,Sąsiedzi" o takich dwóch majsterklepkach co cały czas coś robili i cały czas im to nie wychodziło.
Rolo
Rolo 16.05.2017, 13:45
Zapomniałem dodać że ta pożal sie Boże firma ma identyczne myślenie jak zarząd naszej spółdzielni mieszkaniowej.Najpierw robią potem myślą.A powinno być chyba odwrotnie.
gienia
gienia 15.05.2017, 17:26
uważajcie na robotników którzy wymieniają te piony, mi zepsuli wodomierz, za który potem regalica kazała sobie zapłacić, źle podłączyli rury pod zlewem itd. , nie mówiąc już o tym że pokuli kafli więcej niż trzeba było
Cenzor
Cenzor 15.05.2017, 15:45
Że niby radny jako prezes też bezradny?
Alina
Alina 15.05.2017, 13:46
Ta spółdzielnia i jej prezes to porażka. Czynsze i fundusze remontowe rekordowo wysokie a a klatkach syf, do remontów zatrudniani partacze po których to dopiero trzeba remontować. Niech ktoś się w końcu za to weźmie.
członek
członek 15.05.2017, 14:57
Sama jesteś porażka, a Prezesowi Spółdzielni do pięt nie dorastasz.
dss
dss 14.05.2017, 23:28
Alternatywy 4 to pikuś przy gryfińskiej spółdzielni.... "Dzień dobry sufit mi się na balkonie wali proszę o pomoc i naprawę bo mam małe dziecko a kawałki betonu odpadają z sufitu. A jakiś wafel mówi do mnie - Dobrze, przyjąłem jest Pan w kolejce, ma Pan numer 459. To kiedy będziecie - za około 1,5 roku"..... Tak to niestety wygląda. Żenada, kolesiostwo, banda patałachów grzejących stołki za grubą kasę.
Henry
Henry 15.05.2017, 08:08
Dokładnie to samo miałem tylko z pękającą podłogą na balkonie.Chodzi oczywiście o spółdzielnię ,,Regalica"
Xxx
Xxx 14.05.2017, 23:16
Jak wam rozkuja cale chaty to odechce wam sie zalatwiac . My dalismy rade na dole to i wy dacie. Wspolczuje
Czytelniczka
Czytelniczka 14.05.2017, 22:34
Na Krasinskiego dwa lata temu tez wymieniali rury i dalismy sobie rade a panstwo wygodniccy maja problem
czytelnik
czytelnik 14.05.2017, 22:56
Pewnie pracujesz w spółdzielni regalica, albo ktoś z twoich bliskich,wygodnisiu,ale oczywiście nie
salowa
salowa 14.05.2017, 22:38
Jestem ciekawa w jaki sposób daliście sobie radę. Kaczki i baseny przynieśliście ze szpitala?
proponuję
proponuję 14.05.2017, 19:59
A może tak w siedzibie spółdzielni odłączyć media na cały dzień?
megi
megi 14.05.2017, 19:56
SM Regalica ociepla blok na Krasińskiego, lipe odwalają niesamowitą wstawili parapety które są niebezpieczne, dziecko zachaczyło i się zraniło. inspekror i kierownik nic nie widzą - tylko kase biorą.
Dorota
Dorota 14.05.2017, 20:05
Trzeba zgłosić to do spółdzielni, niech pogonią tych papraków co wykonali parapety.
gryfon
gryfon 14.05.2017, 19:53
grube zeliwne rury kanalizacyjne wytrzymuja i 100 lat ..a nie ze po 40 ..do wymiany..wyrazny bonus za nasze pieniadze dla wykonawcy zeby mu nabic wynagrodzenie! ....czyscic mozna mechanicznie i chemicznie a pozatym sa otwoey rewizyjne do czyszczenia..co na to p. Wawrzyniak z SM Regalica
!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!! 14.05.2017, 19:48
mieszkam w wieżowcu należącym niestety do spółdzielni regalica i często patrzę z zazdrością na wieżowiec i podwórze należące do spółdzielni dolna odra
OSTATNI RAZ KLATKA SCHODOWA W WIEŻOWCU KTÓRYM MIESZKAM BYŁA REMONTOWANA 17 LAT TEMU! A NA PODWÓRKU JEST TYLKO STARA PIASKOWNICA SŁUŻĄCA ZA WYCHODEK DLA ZWIERZĄT
jakby ktoś nie widział slamsów na własne oczy to zapraszam
Gregor
Gregor 14.05.2017, 18:49
Skoro spółdzielnia mieszkaniowa traktuje mieszkańców w ten sposób, nie zapewnia przenośnych toalet a tym samym lekceważy mieszkańców to mieszkańcy tego bloku powinni w ten sam sposób (lekceważący) potraktować spółdzielnię i swoje potrzeby załatwiać oczywiście w domowej toalecie nie zwracając uwagi na remont.
Stefan
Stefan 14.05.2017, 15:55
Kompletny brak wyobraźni ze strony zarządu spółdzielnią.
ficc
ficc 14.05.2017, 15:31
To niepoważne jest.
Ela
Ela 14.05.2017, 15:24
A placu zabaw pomimo obietnic dalej nic się nie dzieje a teraz jeszcze to.

Pozostałe