czwartek, 28 marca 2024 16:05

Paweł Rosiak i Dariusz Bauer na Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Masters

W weekend 20-21 maja 2017 r. w Toruniu odbyły się VIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie Masters w Toruniu. Zawody te zaliczane są do Pucharu Polski Masters, stąd też były one bardzo mocno obsadzone. Wśród 314 zawodników i zawodniczek reprezentujących 65 klubów z całej Polski znaleźli się byli czołowi pływacy reprezentujący Polskę na arenach krajowych i międzynarodowych. W tym gronie znalazło się dwóch przedstawicieli UKP „Marlin”.

Autor: I.R.

Paweł Rosiak rywalizował w kategorii wiekowej 40-44 lata. Pierwszego dnia zawodów wywalczył srebrny medal na dystansie 200m stylem zmiennym i 8 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. W drugim dniu zawodów był dwukrotnie ósmy na dystansach 50m stylem dowolnym i 100m stylem klasycznym.

Dariusz Bauer wystartował w kategorii 50-54 lata. W sobotę wywalczył 5 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i jako ósmy pokonał dystans 800m stylem dowolnym. W niedzielę uplasował się tuż za podium na dystansie 50m stylem dowolnym i wywalczył 7 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym.