Wspólna akcja policji i straży miejskiej

  • 25.05.2017, 08:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wspólna akcja policji i straży miejskiej KPP Gryfino
Policjanci gryfińskiej drogówki oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili na ulicach Gryfina akcję rozdawania odblasków. Każdy pieszy, który po zmroku porusza się na drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

Wczoraj, 24 maja 2017 r. policjanci przypominali dzieciom, że elementy odblaskowe, widoczne z daleka w światłach samochodowych, niejednokrotnie ratują życie. Dlatego warto nosić je na ubraniu czy plecaku.

Zmierzch, opady deszczu i mgły to warunki, które powodują że piesi i rowerzyści są mało widoczni dla kierujących pojazdami  - przypomina policja. Dlatego funkcjonariusze, mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, a przede wszystkim tych najmłodszych, przekazali uczniom szkół podstawowych  odblaski. Stróże prawa przypomnieli również dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze.

Gryfińska policja przypomina, że zgodnie z obowiązującym prawem, wszystkie osoby które poruszają się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym mają obowiązek nosić elementy odblaskowe. Nawet jeden element odblaskowy na ubraniu czy plecaku zwiększa nasze bezpieczeństwo – informuje oficer prasowy Bogumił Prostak.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wera
Wera 26.05.2017, 22:41
Pozdrawiam p. POLICJANTA pożyteczna akcja ????
Szacun dla Straży chyba jesteście nieliczni w tych działaniach
WRD
WRD 25.05.2017, 16:58
A dlaczego zawsze takie akcje dzieją sie na ulicach Gryfina ?
A dlaczego nie np.w Gardnie ,Wełtyniu ??
Ruch jest tam ogromny !!
qś
25.05.2017, 11:14
Lepiej od policji dostać odblask niż pałą
Arn de...
Arn de... 25.05.2017, 10:16
Brawo policja i sm, - wreszcie rozdają coś innego niż mandaty !! Te odblaski są bardziej potrzebne dzieciom na wsiach, tam szczególnie, gdzie nie ma chodników a nie w Gryfinie gdzie chodniki są i to, najczęściej, oświetlone!
33
33 25.05.2017, 12:05
właśnie też się zastanawiałem , dlaczego te odblaski nie są rozdawane na terenie gminy, tylko w Gryfinie , gdzie wszędzie są chodniki, a jezdnie oświetlone.
mama
mama 25.05.2017, 10:06
Bardzo potrzebna akcja.

Pozostałe