Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Klapa organizacyjna, chociaż temat ważny

  • 26.05.2017, 11:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Klapa organizacyjna, chociaż temat ważny KPP Gryfino
Debata odbyła się z udziałem wszystkich osób zainteresowanych tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa i porządku publicznego. Oprócz komendanta powiatowego policji w Gryfinie mł. insp. Kazimierza Piotrowskiego, naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podkom. Krzysztofa Siudka, dzielnicowych z terenu gmin Gryfino, Banie, Widuchowa uczestniczyli w niej radni, sołtysi, przedstawiciele OSP, przedstawiciele placówek oświatowych – informuje oficer prasowy asp. szt. Bogumił Prostak. Jednak jak widać na zdjęciach, w debacie uczestniczyło tylko około 30 osób.

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ” – to tytuł spotkania, jakie zorganizowano wczoraj, 25 maja 2017 r. w Gryfińskim Domu Kultury. Celem było m.in. poznanie rzeczywistych oczekiwań społecznych w tym zakresie oraz przede wszystkim rozmowa na temat koncepcji rozwiązania systemowego w postaci Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce, aplikacji „Moja Komenda” oraz "Twój Dzielnicowy”.

Najważniejszym aspektem spotkania była dyskusja nad przedsięwzięciem polegającym na opracowaniu, ewaluacji oraz wykorzystaniu map zagrożeń. Narzędzia, które pozwoli na rzetelne i czytelne przedstawienie - głównie społecznościom lokalnym - skali i rodzaju zidentyfikowanych zagrożeń na danym terenie, wykorzystanie aplikacji „Moja Komenda” i „Twój dzielnicowy”. Aplikacja „Moja Komenda” jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

W trakcie rozmowy podkreślano m.in. współpracę wszystkich podmiotów zaangażowanych w dbanie o bezpieczeństwo obywateli. Dzielono się dotychczasowymi doświadczeniami i stosowanymi rozwiązaniami w różnych instytucjach.

Z założenia mapa zagrożeń będzie istotnym element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i służący aktywizacji społeczności lokalnych – informuje oficer prasowy Bogumił Prostak.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jophnyy
jophnyy 27.05.2017, 15:29
wyglada to kino jak autobus
Gienek
Gienek 26.05.2017, 22:31
Przepraszam a w nowej komendzie nie ma żadnej sali konferencyjnej,że aż trzeba bylo zrobić w GDK?
urzędnik
urzędnik 26.05.2017, 20:59
a władze widuchowej były?????
obcy
obcy 26.05.2017, 18:42
odlicz mundurowych to wyjdzie. Jak chcieli rozmawiać to może w bardziej dogodnym czasie /ludzie pracują / ale przecież na policjanta w domu czeka żona z obiadkiem a i jeszcze nadgodziny za darmo to za dużo.....
katridż
katridż 26.05.2017, 18:10
Za monitoring w Gryfinie nie powinna brać się policja tylko władze miasta.
mg
mg 26.05.2017, 16:53
Żal mają niektórzy, że starych czerwonych TW z doświadczeniem nikt nie chce już nająć. Bo jak pisze szanowny przedmówca "Policja szuka na siłę informatorów, ale kto normalny pójdzie na taki układ. Jak do władzy przyjdzie następny Macierewicz i IPN i ujawni wszystkich donosicieli. Teraz każdy informator musi być zarejestrowany bo inaczej nie dostanie wynagrodzenia za współpracę." A przydałby się po prostu monitoring w mieście, bo to norma w cywilizowanym świecie. Tylko należy pamiętać, że n i e i n s t a l o w a n i e m o n i t o r i n g u było elementem programu wyborczego obecnej ekipy rządzącej w Gryfinie. Kto śledził ten wie.
33
33 26.05.2017, 15:55
Frekwencja poraża, 30 osób, odliczając policjantów i zaproszonych samorządowców wyszła jedna, wielka, totalna klapa, bo mieszkańców nie było wcale. Policja szuka na siłę informatorów, ale kto normalny pójdzie na taki układ. Jak do władzy przyjdzie następny Macierewicz i IPN i ujawni wszystkich donosicieli. Teraz każdy informator musi być zarejestrowany bo inaczej nie dostanie wynagrodzenia za współpracę.
Do systemów informatycznych można się włamać i kontrolować korespondencję. Policja przez 27 lat III RP nie zrobiła krajowej mapy zagrożeń ? pojmuję termin 'Moja Parafia', ale Moja Komenda ?
znam numery alarmowe 112 i 997, to mi wystarczy. Na każdym komisariacie jest dyżurny więc udzieli mi właściwych i aktualnych informacji. Raczej każdy mieszkaniec wie gdzie w jego miejscowości, dzielnicy znajduje się jednostka Policji. Jak mi wiadomo,policjant udający się w przydzielony mu rejon musi zabrać ze sobą 'cedułę'
w której opisane są miejsce zagrożone przestępczością, a informacje na niej zawarte muszą być aktualizowane przez naczelników prewencj i jego zespół planistów. Kiedyś, każdy wiedział kto jest jego dzielnicowym, bo większość czasu w służbie spędzał w swoim rejonie, nawiązywał kontakty rozdawał wizytówki. Osobiście, od kilku lat nie widziałem dzielnicowego na swoim osiedlu, nawet nie widać rejonowych ze SM.
Dzielnicowi zamiast być w rejonie służbowym , ciągani są na jakieś bzdurne, szkolenia, bezowocne spotkania / takie jak to w GDK/ , zabezpieczenia imprez sportowych, uroczystości partyjnych i religijnych, obarczani są rekwizycjami i przesłuchaniami, doprowadzeniami do Sądów, Prokuratur, aresztów. W niektórych jednostkach gdzie komendantami są ludzie którzy kariery robili za biurkiem nakazują dzielnicowym sporządzać Plany Pracy w Notatnikach służbowych,choć nigdy nie wiadomo co się w danym dniu służby wydarzy. Wymagane jest karanie mandatami ludzi w rejonie służbowym, choć to później owocuje niechęcią do dzielnicowego. Prewencja, to teraz pieśń przeszłości.
Trzeba wyników do statystyk i dużych kwot z mandatów.
metro
metro 28.05.2017, 18:51
Aż miło mądrego poczytać.
Mam syna w wieku Igora
Mam syna w wieku Igora 26.05.2017, 15:52
Bałem się, bo boję się policji i miałem rację. Zobaczcie ilu ich czeka na nas cywilów. Podobno mieli wszystkich legitymować i jak wszystko było zgodne z dowodem osobistym to zabierali ich na komendę ? Poza kilkunastoma policjantami w mundurach i po cywilnemu ( po cywilnemu to było kiedyś - tajniak) widzę też urzędnika ze Starostwa i dwie urzędniczki. Gdzie są zagrożeni obywatele - my mieszkańcy. Gdzie o tej tajnej imprezie informowano ? Boicie się ludziom patrzeć w oczy ?
bez kitu
bez kitu 26.05.2017, 15:40
Po to powołano policję i dlatego im się płaci, aby to oni dbali o bezpieczeństwo obywateli, zrzucanie tego obowiązku na obywateli może świadczyć, że policja sobie nie radzi, więc może należy rozwiązać policję i powołać straż obywatelską, w szwecji i anglii tak się już dzieje.
proste
proste 26.05.2017, 13:52
Jakiego komendant ma rzecznika, taką komendant ma debatę.
klapa
klapa 26.05.2017, 13:30
Jaki rzecznik prasowy taka debata!
chwalipięta
chwalipięta 26.05.2017, 13:23
A gdzie są ci "wszyscy" których się wymienia?

Pozostałe