piątek, 29 marca 2024 16:20

Dzień Dziecka zorganizowali na basenie

W przededniu ważnego dla wszystkich dzieci święta, jakim jest Dzień Dziecka, trenerzy UKP „Marlin” w sobotę, 27 maja 2017r. zorganizowali dla 56 najmłodszych swoich podopiecznych zawody z okazji tego święta. W tej imprezie nie medale były najważniejsze, a sam start i pokazanie swoich umiejętności przed rodzicami i rodzeństwem. Dla wielu małych pływaków były to pierwsze i - jak podkreślił prezes klubu Zbigniew Starosta - miejmy nadzieję, że nie ostatnie zawody. Dzieci startowały indywidualnie i w sztafecie rodzeństwa/kuzynostwa. Na wszystkich czekały słodkie upominki.

Autor: I.R.

W pierwszej konkurencji 25m stylem dowolnym z przyborem, w kategorii 5 lat i młodsi zwyciężyli: Aleksandra Gorczyca i Paweł Szczerbiński-Godlewski, zaś Gabriela Lisiecka uplasowała się na drugim miejscu. Wśród sześciolatków jako pierwsi przypłynęli: Hania Jankowska i Maksymilian Plombon, a Nel Stróżyk stanęła na drugim stopniu podium.  W kategorii 7 lat pierwsze miejsce wywalczyli: Aleksandra Stawicka i Dominik Włodarczyk, a drugie miejsce przypadło: Nikoli Włodarczyk i Tomaszowi Kowalczyk.

Na dystansie 25m stylem dowolnym wśród sześciolatków najszybsi byli: Julia Świeboda i Bartosz Sowa, przed Katarzyną Dorawą i Konradem Czerlikowskim, oraz Adą Bielan i Wojciechem Sadłowskim. W kategorii 7 lat na pierwszym stopniu podium stanęli: Maja Kawicka i Borys Cieślak, na drugim stopniu uplasowali się: Hanna Kruk i Jakub Łebkowski, a najniższy stopnień podium zajęli: Hanna Mariańska i Emilian Pieniążek. Wśród ośmiolatków najlepsi okazali się: Karina Mitręga i Mikołaj Rosiak. Z drugiego miejsca cieszyli się: Gabriela Krawczyk i Szymon Taczyński, a brązowy medal zawisł na szyi: Hanny Grabowskiej i Igora Łaszewicza. Tuż za podium uplasowali się: Liwia Babińska i Dawid Włodarczyk, na piątym miejscu dopłynęli: Natalia Grzech i Mateusz Olechnowski. Szóste miejsce zajęli: Julia Garbowska i Paweł Witkoś, a siódme miejsce wywalczyli: Łucja Witek i Wojciech Drążyk. Ósme miejsce przypadło Amelii Kozieł i Maxowi Cieślak, a dziewiąte miejsce wywalczyli: Emilia Majewska i Marcel Adamiak. Najstarszą kategorię dziewięć lat wygrali: Nadia Majchrzak i Szymon Serafin. Srebro wywalczyli: Veronika Engeler i Kacper Kubiś, a brąz Łucja Zeuge i Bartłomiej Prokopowicz. Na czwartym miejscu dopłynęli: Michalina Olechnowska i Michał Wituszyński, a na piątym: Hanna Borowiec i Szymon Lisiecki. Szóste miejsce wypływali: Oliwia Kowalska i Hubert Chańko, na siódmym miejscu dopłynął Patryk Jankowski, na ósmym miejscu był Kamil Matusiak, na dziewiątym Alan Guzowski, a na dziesiątym Artur Baraniecki.

Na zakończenie dzisiejszych zawodów odbyły się bardzo emocjonujące wyścigi sztafet, na dystansie 2x25m stylem dowolnym, które rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych.  Kategorię wiekową stanowiła suma lat dwóch uczestników.