Radna umawia się z burmistrzem na spacer

  • 29.05.2017, 22:12
  • Admin Admin
Radna umawia się z burmistrzem na spacer
To miałby być spacer w celu… obejrzenia zarośniętego Gryfina. -Mieszkańcy pytają, dlaczego tereny zielone w mieście są w tak fatalnym stanie? Jeszcze nigdy nie było tak źle, jak obecnie. W niektórych miejscach trawa sięga po pas. Nieprzycięte krzewy, brak nowych nasadzeń – wymieniała radna Jolanta Witowska. – A w których miejscach konkretnie? – dopytywał burmistrz Mieczysław Sawaryn. -To może wybierzemy się na spacer, panie burmistrzu? – zaproponowała radna.

Jolanta Witowska na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie 25 maja 2017 r. pytała o powód zaniechania obowiązków, jakie ma gmina, dotyczących utrzymywania porządku i czystości.

-To nie tylko straty wizerunkowe dla miasta, ale także trwonienie publicznych pieniędzy. Dlaczego marnujemy efekty akcji, które kiedyś przeprowadzaliśmy z młodzieżą, zakupując i sadząc rośliny w mieście? – mówiła radna.

Wspomniała, że w takich niekoszonych zaroślach wzrasta zagrożenie komarami i kleszczami.

Radna Jolanata Witowska pytała także dlaczego nieczynne są fontanny w mieście, chociaż jest już koniec maja.

Złożyła wniosek o wykoszenie trawy na wale przeciwpowodziowym.

Przypomniała, że kiedyś na nabrzeżu postawiono wiatę, a w niej były rowery. Od dłuższego czasu jednośladów do wypożyczenia jednak nie ma.

-Albo doposażamy to miejsce i proponujemy rowerową usługę mieszkańcom i turystom, albo likwidujemy tę wiatę – zaproponowała Jolanta Witowska.

Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

juras
juras 31.05.2017, 11:40
pan burmistrz nie ma wiedzy na żaden temat i nic nie pomorze
mięta
mięta 30.05.2017, 20:49
Powiedziała to co chyba wszyscy w Gryfinie widzą. Poza władzami.
Ktos
Ktos 30.05.2017, 16:45
Gryfino jest bardzo zaniedbane. To fakt.
z zasmieconego i zarośnietego miasta.
z zasmieconego i zarośnietego miasta. 30.05.2017, 14:45
Niech pani weźmie burmistrza i zrobi mu ścieżkę zdrowia!
33
33 30.05.2017, 11:28
Zdjęcie zarąbiste. he,he.
Nie wierzę, aby nie mogli się dogadać. Sami Swoi, w dodatku bardzo fajni ludzie.

Podpis
Podpis 30.05.2017, 11:00
Chwastnikow ciag dalszy... BEZCZELNOSC i KPINA Sawaryna!

Przestan obwiniac innych za swoje niepowodzenia, ktore naleza do twoich OBOWIAZKOW !

Za koszenie trawy (inaczej: pielęgnacja zieleni) odpowiada Wydział Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska, naczelnik wydziału to Pani Joanna Ekiert, tel. 91-416-20-11 wew. 113.

Za prace tego wydzialu, tak jak wszystkich innych razem odpowiada Burmistrz Miasta i Gminy, Pan Mieczysław Sawaryn, tel. 91-416-22-10
Bierz odpowiedzialnosc i nie szukaj winnych!
Trawka
Trawka 31.05.2017, 21:47
Podpis masz nieprawdziwe informacje dobrze sprawdz
Podpis
Podpis 31.05.2017, 23:20
Informacje ze str.:
http://www.gryfino.pl/UMGryfin…
Cos tu jest na tej str nieprawdziwe?
Burmistrz odpowiada za CALA gmine, a zaniedbania jego pracownikow swiadcza o jego zarzadzaniu tymi pracownikami.
Bronek
Bronek 01.06.2017, 09:33
Podpis nie rozumiem. Możesz jaśniej? Co z tym CAL niby nie tak?
Podpis
Podpis 01.06.2017, 10:01
...odpowiada za CAŁĄ gminę...
Trawka
Trawka 31.05.2017, 23:52
Ty nie umiesz chyba czytac gdzie tam masz napisane o koszeniach trawnikow
Oko
Oko 01.06.2017, 09:56
Moze pochwal sie swoja wiedza zamiast tajemniczo i polzdaniami odwaracac kota od glownego problemu
żenada
żenada 31.05.2017, 23:40
Jakim zarzadzaniu? To jest nieudolne administrowanie.
żenadadokwadratu
żenadadokwadratu 01.06.2017, 09:58
http://synonim.net/synonim/adm…
Pompa
Pompa 30.05.2017, 21:52
Nie ten wydzial, nie ten nr,nie ten kieras....
Podpisy
Podpisy 30.05.2017, 13:11
Co za wiedza i nawet numery telefonów znasz:) niesamowite a może już kiedyś się tym zajmowałeś?
lopa
lopa 30.05.2017, 08:41
To chyba teraz jedyna niezależna radna
budżet obywatelski to wola mieszkańców
budżet obywatelski to wola mieszkańców 30.05.2017, 07:49
OSiR to "kompetencja" Nikitińskiego! Będzie jak z budżetem obywatelskim i wiatami i siłowniami i wyposażeniem boisk - czerwiec i nadal nie ma. A komputery do gminnej szkoły już kupili, mimo że potrzebne będą dopiero po wakacjach!
lato
lato 30.05.2017, 09:09
Ja wiem że dzisiaj upał ale rano jeszcze chłodno a ty już udaru dostałeś?
prawda
prawda 30.05.2017, 10:11
Ale to prawda z tym budżetem obywatelskim! Czerwiec a tych siłowni i wiat nadal nie ma, natomiast z komputerami do szkoły już sobie poradzili - mimo że szkoła od września!!!
Ale to widać taka mentalność - trawę koszą w sierpniu, siłownię na wolnym powietrzu stawiają w grudniu...
Xxxxxxc
Xxxxxxc 30.05.2017, 08:52
A co ma OSIR do zarośniętego miasta ? To nie jest w kompetencji osir-u kosić miasto od tego puk bierze kasę ma budżet i poza tym Elwi wygrało przetarg na usługi czystości miasta więc do nich powinno się mieć pretensje a nie do osir-u
Zero
Zero 15.06.2017, 13:18
A do kogo nalezy PUK ? A do kogo nalezy OSIR ? Do Gminy ? Czylli jednak na samej gorze BURMISTRZ ? A kto podpisuje przetargi na uslugi i potem monitoruje czy uslugi sa wykonywane? Tusk ?
Najlepiej zwalic wine na podwladnych... PRAWDA jest take ze to BURMISTRZ jest na poczatku lancucha pokarmowego.
???
??? 30.05.2017, 09:03
Znowu "nie moja kompetencja"? Czyli OSiR działa wzorcowo?
Xxxxx
Xxxxx 30.05.2017, 09:06
Do ????? Może nie wzorcowo ale zadaj sobie pytanie czy ty w swojej pracy działasz wzorcowo ??? Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień więc nie osądzaj bo ciebie też osądzą
yyyy
yyyy 30.05.2017, 14:10
Nie jestem urzędnikiem, u siebie pracuję jak chcę. A ty do roboty i nie rzucaj się.
ewangelizator gminny:)?
ewangelizator gminny:)? 30.05.2017, 10:08
No proszę, jaki ewangelizator! Że też nie stosujesz tego wobec innych poza tobą!!! Czyli nie oceniaj, nie ruszaj, nie interesuj się? Ciekawe...
imienniczka
imienniczka 30.05.2017, 08:35
Brawo Jolka,pokazuj paluchem,bo inaczej to marazm. Daj Sawarynowi jeszcze mapkę jak dojść na 'plażę' miejską niech sobie zobaczy,no to się chłopina zdziwi
dociekliwy
dociekliwy 30.05.2017, 09:06
Imienniczka zmieniłaś imię ? Od kiedy ha ha ha ha
imienniczka
imienniczka 30.05.2017, 11:09
No to widzę,że tu jakaś kobitka komuś mocno nadepnęła na ego skoro wszędzie JĄ widzicie, nie pierwszy raz czytam podobny tekst p 'dociekliwy ' tylko pod innym nickiem
"kobitka"
"kobitka" 30.05.2017, 13:04
tak sama o sobie piszesz?
obiektywny
obiektywny 30.05.2017, 08:13
Bo wiat, siłowni czy boisk chcieli ludzie a nie władza. Więc zrobi się je w grudniu, żeby zniechęcić wszystkich, którzy mają pomysły i im się chce. A komputery do szkoły to przecież doposażenie szkoły gminnej, więc czemu nie?
nie moja kompetencja
nie moja kompetencja 30.05.2017, 07:40
O ludzie obraza majestatu! Ktoś pyta burmistrza o to, co się w mieście dzieje! "A w którym miejscu konkretnie jest bałagan"? A w którym nie ma!!!
zdziwienie?
zdziwienie? 30.05.2017, 07:45
Burmistrz nie wie, gdzie są fontanny w mieście? I dlaczego ktoś ma pretensje, że nie działają? Jak dopiero czerwiec?
Lulek
Lulek 30.05.2017, 06:57
Jolka ma wszystko pod kontrolą, pogonila leni do roboty!
Ludek
Ludek 30.05.2017, 09:28
Nie rób z kogoś bohatera jak nim nie jest.
chłodnym okiem
chłodnym okiem 29.05.2017, 23:47
Pełen podziw dla Pani za odwagę i konsekwencję, mimo rugań burmistrza. Niech Pani wie, że gryfinianie odbierają tą popiłatowską rzeczywistość tak jak Pani.
mapka
mapka 29.05.2017, 23:23
Ha, ha a mapkę pani radna przyniosła? Sawaryn wytykał poprzednikowi , ze wozi go straż miejska, a sam po imprezie w sobotę korzystał z tej darmoeej taksówki. Jakby poszedł na piechotę to może zobaczyłby syf w mieście
gość
gość 31.05.2017, 20:34
serio? nie, to jest niedorzeczność!
podziw
podziw 29.05.2017, 23:18
Dobra robota , pani Witowska!

Pozostałe