To był dla strażaków bardzo pracowity dzień [zdjęcia]

  • 30.05.2017, 22:54 (aktualizacja 30.05.2017, 23:35)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
To był dla strażaków bardzo pracowity dzień [zdjęcia] OSP Banie
Gwałtowna zmiana pogody, ulewy, a przede wszystkim porywisty wiatr spowodowały wiele niebezpiecznych sytuacji w naszym regionie. Strażacy mieli zatem pełne ręce roboty.

Aż w sześciu akcjach uczestniczyła dzisiaj (30 maja 2017 r.) jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Baniach. O godzinie 13:29 została zadysponowana do powolnego na drogę drzewa w miejscowości Rożnowo. Potem strażacy pojechali się do Swobnicy aby usunąć gałęzie zalegające na kolejnej drodze.

Następne wezwanie dotyczyło drzewa leżącego na drodze w miejscowości Grzybno. Trzeba je było usunąć przy pomocy pilarek łańcuchowych.

W drodze powrotnej z akcji w Grzybnie jednostka OSP w Baniach została ponownie zadysponowana do powolnego drzewa. Strażacy przy pomocy pilarek łańcuchowych usunęli kolejne konary.

Następny wyjazd we wtorek był do drzewa wiszącego nad szosą. Zdarzenie miało miejsce na trasie powiatowej między Piasecznem a miejscowością Rów. Strażacy przy pomocy pilarek łańcuchowych usunęli zagrożenie.

Potem otrzymali zgłoszenie o złamanej gałęzi, która zawisła na linii energetycznej. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania, strażacy po otrzymaniu informacji z SK KP Gryfino o wyłączonym zasilaniu sieci, na której zawisła gałąź, przystąpili do usuwania zagrożenia. W akcjach uczestniczył zastęp GBA z OSP Banie.

Z kolei jednostka OSP w Piasku ok. godz. 13 została zadysponowana do powalonego drzewa między Bielinkiem a Lubiechowem Dolnym w gm. Cedynia. Podczas powrotu strażacy sprzątali inne większe gałęzie, które spadły na drogę.

Natomiast gryfińscy strażacy wypompowywali wodę m.in. z przejścia podziemnego na dworcu PKP w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (24)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kierowca
kierowca 31.05.2017, 10:47
Zastanawiam się co w tym czasie robiły właściwe służby drogowe. Ciągle jest tak że aura weryfikuje stan drzew przy drogach. Pomagają również autobusy PKS łamiąc zwisające gałęzie a tym samym udrażniają drogę samochodom osobowym.
ach
ach 31.05.2017, 00:39
A burza jak się napracowała!
Mirka
Mirka 30.05.2017, 23:45
Strach było samochód pod drzewem zostawić.

Pozostałe