Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Co z sekcją piłki ręcznej dziewcząt?

  • 07.06.2017, 10:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Co z sekcją piłki ręcznej dziewcząt? MOS Szczecin
Sprawę poruszyła nasza czytelniczka Ala. –Chciałabym aby w Gryfinie były zajęcia sportowe dla dziewczyn w wieku 12-16 lat zainteresowanych grą w piłkę ręczną. W naszym mieście jest koszykówka, piłka nożna. A ja wiem, że bardzo wiele osób chciałoby trenować piłkę ręczną - najbardziej uwielbiany sport przez dziewczyny – napisała do nas internautka w kwietniu 2017 r.

Potem kontaktowało się z nami kilkanaście osób również zainteresowanych tym tematem.

Na nasz artykuł jako pierwszy zareagował Jacek Stefański z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie. Potem otrzymaliśmy odpowiedź od zastępcy burmistrza Gryfina Pawła Nikitińskiego.

-W naszych planach rozwoju oferty edukacyjnej znalazł się zamysł utworzenia klas sportowych, począwszy od roku szkolnego 2018/2019, które funkcjonowałyby w Szkole Podstawowej nr 3, aż do ich pełnej kontynuacji w szkole średniej. Niestety ostatnia decyzja Zarządu Powiatu nie wspiera tego zamiaru, ale mam nadzieję że całkowicie go nie wyklucza. Propozycja utworzenia prężnie działającej sekcji piłki ręcznej dziewcząt ma naprawdę sens. Trwają w tym zakresie konkretne rozmowy. Ich wynik jest nadal kwestią otwartą. Złożą się na niego decyzje władz samorządu powiatowego, gminnego, władz klubowych i oczywiście zainteresowanie tą konkretną dyscypliną sportu. Jeśli wolno mi wyrazić swoje oczekiwanie, bardzo zależy mi, by ten proces zakończył się powodzeniem – napisał do nas w kwietniu wiceburmistrz Nikitiński.

Teraz mamy już czerwiec. Co zmieniło się w poruszonej sprawie przez ten czas?

-Kwestię piłki ręcznej poruszę niebawem. Rozmowy zmierzają ku końcowi. Myślę, że na początku wakacji sprawa znajdzie swój pozytywny finał – obiecuje zastępca burmistrza Paweł Nikitiński.

 

Temat poruszaliśmy w poniższych artykułach:

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,22741,to-uwielbiaja-dziewczyny.html

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22764,kto-pomoze-utworzyc-w-gryfinie-sekcje-pilki-reczne

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22787,wiceburmistrz-nikitinski-popiera-utworzenie-sekcji

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ops
ops 07.06.2017, 12:18
Ha ha "na początku wakacji sprawa znajdzie swój pozytywny finał",a przy okazji to co się dzieje z Radą Młodzieżową, z Wolontariatem przy OPS p Pajączkowska,która miała prowadzić grupę już nie pracuje w OPS. Wyjazd do Raciechowic nie pomógł???

Pozostałe