Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Fliegel Textilservice obchodzi 25-lecie

- 25-lecie to czas na podsumowanie i wyznaczanie nowych celów. To czas na refleksję. To także okazja do wyrażenia wdzięczności. Przeżywaliśmy smutki i radości. Więcej jednak było tych pozytywnych doznań. Bez lojalnych pracowników i kontrahentów nie osiągnęlibyśmy sukcesu. Dziękuję zatem współpracownikom. To przywilej móc z wami pracować. Zasoby ludzkie są najwyższą wartością w naszej firmie - mówił wiceprezes Fliegel Textilservice Daniel Tarczyński.
Fliegel Textilservice obchodzi 25-lecie

- Dziękuję klientom za wyrozumiałość i życzliwość, za dobre słowo i uwagi, dzięki którym poprawiamy swoje usługi. Dziękuję wszystkim tym, którzy wspierali i wspierają naszą firmę. Niech te 25 lat zdobywania wiedzy i umiejętności będą siłą oraz inspiracją do dalszego rozwoju firmy, jej postępu i wspólnego odkrywania przyszłości. Mamy bowiem kolejne śmiałe plany i zamierzenia – podkreślał wiceprezes Daniel Tarczyński.

 

Gala jubileuszowa

Świadczący usługi pralnicze oddział Fliegel Textilservice w Nowym Czarnowie koło Gryfina obchodzi 25-lecie działalności. Z tej wyjątkowej okazji 9 czerwca 2017 r. zorganizowano galę jubileuszową w hotelu „uŚnieżków” w Smolęcinie niedaleko Kołbaskowa.

Na uroczystość przybyli m.in. prezes Fliegel Textilservice Franz Josef Wiesemann, wiceprezes Daniel Tarczyński, główny udziałowiec Wilfred-Udo Andree, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, europoseł Dariusz Rosati, Tomasz Pietras - doradca wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego, radna sejmiku wojewódzkiego Ewa Dudar, starosta powiatu gryfińskiego Wojciech Konarski, burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn.

 

Najważniejszy był pomysł

- Na początku założyciele firmy nie mieli zielonego pojęcia o pralnictwie. Wiedzieli tylko, że 50 procent kosztów stanowią płace i że w Polsce zarobki są stosunkowo niższe. I tak dwadzieścia pięć lat temu wydaliśmy na świat dziecko. Dbaliśmy o to, żeby się rozwijało i zdrowo rosło. Tymi „medykamentami” byli nasi pracownicy. A nasz sąsiad Elektrownia Dolna Odra pomagał nam wówczas rozwiązać niektóre problemy – opowiadał Wilfred-Udo Andree, większościowy właściciel spółki Fliegel Textilservice.

Pomysł powstania pralni przemysłowej z wykorzystaniem elektrowni parowej przy polsko-niemieckiej granicy w Nowym Czarnowie pojawił się w 1990 r. Już w sierpniu 1992 roku rozpoczęto usługi pralnicze, zatrudniając 20 osób. Wydajność wynosiła wówczas 3 tony prania na dobę.

-Historię 25 lat tworzą przede wszystkim ludzie – ci, którzy tu pracowali oraz ci, którzy zatrudnieni są obecnie oraz nasi klienci. Jednym z najważniejszych aspektów w funkcjonowaniu naszej firmy jest ciągła dbałość o ochronę środowiska naturalnego – podkreślał prezes Fliegel Textilservice Franz Josef Wiesemann.

 

Polityka proekologiczna firmy

Na mocy porozumienia z elektrownią w Nowym Czarnowie, firma pozyskuje parę wodną, którą wykorzystuje w linii technologicznej. Dzięki temu może pochwalić się brakiem emisji CO2 do atmosfery. Stale inwestuje w unowocześnianie parku maszynowego, co pozwala sukcesywnie zmniejszać zużycie wody i energii elektrycznej. Ten zakład pralniczy wykorzystuje jedynie środki niezawierające chloru i fosforanów. Dla pełnej kontroli parametrów wody oraz ścieków, na terenie zakładu funkcjonuje wyspecjalizowane laboratorium chemiczne. W trosce o stan wód powierzchniowych na terenie zakładu prowadzone jest mechaniczne oczyszczanie ścieków, a kolejne etapy oczyszczania realizuje we współpracy z lokalną oczyszczalnią ścieków.

 

Jak w sensacyjnym filmie

Niezwykle barwnie i z poczuciem humoru historię firmy przedstawił większościowy właściciel spółki Fliegel Textilservice Wilfred-Udo Andree.

- Dzisiejsze problemy są niewielkie w porównaniu z tymi, które przeżywaliśmy na początku. Kolejki na granicy były ogromne, a my gwarantowaliśmy 24-godzinne wykonanie usługi. W pokonaniu problemu długich kolejek na przejściu granicznym ważną rolę odgrywali małżonkowie naszych pracowników. Swoimi osobowymi samochodami trzymali miejsca w tej kolejce. Poza tym do drzewa przypięty był motocykl. Kierowca stawiał ciężarówkę w kolejce, po czym wsiadał na ten motocykl i jechał aby jak szybciej dotrzeć do celników z wymaganymi dokumentami. Po załatwieniu formalności przywiązywał motor do drzewa, wsiadał do ciężarówki i jechał dalej. Byliśmy nawet armatorem śródlądowym, bo mieliśmy barki pływające z towarem po Odrze i zatrudnialiśmy 14 marynarzy. Cieszymy się, że teraz swobodnie odbywa się wymiana ludzi i towarów przez polsko-niemiecką granicę. Dbajmy o to, żeby to się nie zmieniło. Jak więc widzicie, historia firmy przypomina nieraz powieść sensacyjną. Na zakończenie chciałem podziękować klientom, bez których trudno sobie wyobrazić dobrze działającą firmę. Muszę też pochwalić współudziałowców, że staliśmy za Nowym Czarnowem i inwestowaliśmy tutaj pomimo różnych zawirowań – przyznał główny udziałowiec Wilfred-Udo Andree.

 

Firma, tak jak i region, wciąż się rozwija

-Dzięki rozwojowi firm, rozwija się Pomorze Zachodnie. Kilka dni temu dowiedziałem się że region, na czele którego mam zaszczyt stać, po raz pierwszy znalazł się wśród trzech najszybciej rozwijających się regionów w Polsce. Ten wspólny sukces nie byłby możliwy bez firm funkcjonujących na Pomorzu Zachodnim. To wszystko pokazuje, że warto tu inwestować. Mam nadzieję, że kiedy spotkamy się na 50. rocznicy istnienia Fliegel Textilservice  w Nowym Czarnowie, atmosfera będzie równie dobra, a wyniki Pomorza Zachodniego jeszcze lepsze – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Firma pralnicza w Nowym Czarnowie staje się coraz nowocześniejsza. Załadunek taśmowy zmieniono na wydajniejszy, zautomatyzowany system workowy. Firma dysponuje własną flotą transportową, co pozwala na bardzo szybką obsługę, a tym samym skrócenie czasu dostawy czystej bielizny pościelowej. 2 czerwca 2016 r. uroczyście otwarto nowoczesną halę NC-2 wyposażoną w 20-komorowe tunele pralnicze, 6 linii prasowalniczych, maszyny do składania pościeli, ręczników i płaszczy kąpielowych. Matką chrzestną została Renate Andree – małżonka większościowego właściciela spółki Fliegel Textilservice, Wilfreda-Udo Andree. Dzięki tej inwestycji udało się znacznie zwiększyć moc produkcyjną nawet do 100 ton prania na dobę z obu hal. To pozwoliło pozyskać do współpracy nowe hotele. Stworzono wówczas także około 70 nowych miejsc pracy.

 

 

Polityka personalna i zaangażowanie społeczne

- Miałem przyjemność rok temu uczestniczyć w otwarciu nowej hali. Ujęła mnie wtedy szczególna, wyjątkowa atmosfera w firmie i sposób, w jaki kierownictwo współpracuje z pracownikami, byłem pod wrażeniem więzi społecznych panujących w zakładzie. Sukces firmy Fliegel Textilservice w Nowym Czarnowie można uznać za modelowy przykład sukcesu biznesowego. Dwudzieste piąte urodziny to dla mężczyzny dopiero początek drogi. Sukcesy przychodzą z kolejnymi latami. Niech będą zatem pasmem sukcesów dla Fliegel Textilservice z pożytkiem dla całego regionu – życzył europoseł Dariusz Rosati.

Firma buduje swój wizerunek także w oparciu o działalność społeczną. Od 11 lat Fliegel Textilservice jest patronem gryfińskiego Przedszkola nr 2 im. „Misia Uszatka”.

- Nie zdarzyło się, żeby firma odmówiła nam pomocy. Fliegel Textilservice objął patronat nad konferencją, podczas której spotkało się 75 nauczycieli przedszkoli noszących imię Misia Uszatka. Kierownictwo firmy bywa na uroczystościach przedszkolnych. Uczymy się języka niemieckiego. Możemy już zaśpiewać po niemiecku piosenkę i nauczyć języka polskiego pana prezesa. Dzieci wyraziły swoją wdzięczność w rysunkach. Zebraliśmy wszystkie prace przedszkolaków. Więcej dzieci nie mamy, no chyba że firma dobuduje nam nowy obiekt. A przyznam, że wiceprezes Daniel Tarczyński i jego żona Ola kochają wszystkie nasze przedszkolaki – mówiła wzruszona Jolanta Krzak, dyrektor Przedszkola nr 2 im. Misia Uszatka w Gryfinie.

 

Film o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości

Część oficjalną gali zakończyła premiera filmu zatytułowanego „25 lat Fliegel Textilservice”, na którą w imieniu kierownictwa firmy zaprosiła Aleksandra Łowicz.

Film przeniósł obecnych na gali w przeszłość. Pokazał również, jak wygląda obecna działalność firmy. Ostatni kadr był zaskakujący i obiecujący. Zamiast samochodowej floty wiozącej pranie do i z luksusowych hoteli, na ekranie ukazał się… lądujący samolot z logo Fliegel Textilservice.

W nawiązaniu do filmowej gali jubileuszowej, także menu było wyjątkowe. Na początek zaserwowano oskarową przystawkę – filet z kaczki w modzie na grillowanym jabłku. Potem podano gwiazdorską zupę – krem z białych warzyw z prażonymi migdałami. Pierwszoplanowe danie główne to medaliony cielęce z kluseczkami francuskimi w otulinie szpinakowej. Na zakończenie był deser z Hollywood – pierogi leniwe z gałką lodów w sosie cynamonowym.

 

Redakcja igryfino życzy aby 25-letnia rocznica działalności Fliegel Textilservice w Nowym Czarnowie stanowiła źródło siły i inspiracji do dalszego funkcjonowania i osiągania kolejnych sukcesów w dążeniu do wyznaczonych celów.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Saturn ahhaha 25.07.2021 15:13
Komentarz zablokowany

Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: GryfiniankaTreść komentarza: Religia nigdy niewliczała się do średniej. Jeśli chodzi o zadania domowe to powinny zostać bo dzięki temu chociaż dzieci i młodzież musiały by się coś nauczyć a tak to będą jeszcze więcej siedzieć z nosem w telefonach i komputerach. Mogą zlikwidowac muzykę i plastyke bo są niepotrzebne.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 18:20Źródło komentarza: Prace domowe i oceny z religii zniesione po Wielkanocy?Autor komentarza: z pozdrowieniamiTreść komentarza: Sesje były dobrze prowadzone. Dziękujemy panie Konecki!Data dodania komentarza: 28.03.2024, 17:58Źródło komentarza: Burmistrz podsumował swoją kadencję. Były slajdy i... [FILM]Autor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Pyr pyr pyr zasadniczo jestem na TAKData dodania komentarza: 28.03.2024, 17:55Źródło komentarza: Anna Sobczyńska: Mamy 4 punkty programu [FILM]Autor komentarza: swojakTreść komentarza: Japiszon, to według słownika - to wysoko wykwalifikowana, zwykle młoda, ale już dość zamożna osoba, która rozwija swoją profesjonalną karierę i aspiruje do wyższego statusu ekonomicznego i społecznego, prowadzi aktywny tryb życia (w tym bardzo angażuje się w pracę)... A to jest swój chłop , kompetentny urzędnik i bardzo dobry kandydat na burmistrza. W ostatnich latach nie mieliśmy tak dobrze przygotowanej do tego osoby.Data dodania komentarza: 28.03.2024, 17:52Źródło komentarza: Sławomir Jasek: Dwa aspekty związane z gospodarką [FILM]
ReklamaMrówka
Reklama