WOPR i OSP Raffer rozpoczęli akcję

  • 15.06.2017, 13:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
WOPR i OSP Raffer rozpoczęli akcję WOPR Gryfino
„Bezpieczne wakacje z WOPR Gryfino 2017” to nazwa akcji, jaką rozpoczęto 7 czerwca 2017 r. Ratownicy Oddziału Powiatowego WOPR Gryfino oraz OSP Raffer przekazali niezbędne informacje dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Poruszono kwestię zagrożeń występujących na obszarach wodnych oraz przećwiczono jak udzielać pierwszej pomocy osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia. Zajęcia odbyły się w gminach Banie (Swobnica, Lubanowo, Banie), Trzcińsko-Zdrój (Gogolice, Stołeczna, Trzcińsko-Zdrój). Kolejnym etapem będzie realizacja akcji w gryfińskich przedszkolach, lecz to nastąpi przed samym rozpoczęciem wakacji.

Dzieci oraz młodzież chętnie uczestniczyły w zajęciach, zadawały wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa zarówno podczas pływania jak i uprawiania sportów motorowodnych. Każdy z uczestników otrzymał drobny upominek, który mamy nadzieję, że będzie przypominał o zachowaniu rozwagi podczas kąpieli w sezonie wakacyjnym.

W sezonie letnim planujemy przeprowadzenie akcji w miejscach zabezpieczanych przez ratowników Oddziału Powiatowego WOPR Gryfino tj. Steklno, Banie, Trzcińsko-Zdrój, Cedynia, Moryń, Chojna.

Grzegorz Lacek

prezes Oddziału Powiatowego WOPR Gryfino 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dopel
dopel 18.06.2017, 13:10
Brawo dla nich. jest tak, że będzie coraz ciężej znaleźć wodnych ratowników. Za takie pieniądze tak odpowiedzialna praca? Ratownicy medyczni strajkują a ratowników na plaży po prostu nie ma i nie będzie.
koło ratunkowe
koło ratunkowe 18.06.2017, 10:07
Bo trzeba przyznać, że udana jest ta paczka. I jest zawsze dobra, ale to zawsze, dobra atmosfera. możecie pisać co chcecie na komentarzach, wyzywac tych ludzi od czarownic, eseldowców itp, ale nigdy nie zrozumiecie, że ci ludzie się koleguja, przyjaźnia, szanują i lubią. Niespotykane dzis wartości, prawda?
nurek
nurek 17.06.2017, 09:57
Boli kogoś że chłopaków z WOPR widać przecież miało ich nie być :)
a tutaj psikus :) mało tego raffer się aktywizował !!!
potencjał niesamowity i będzie się rozwijał ponieważ zrzeszają wspaniałych członków w swych szeregach !!
fałszywców niech boli :)
obiektywny
obiektywny 17.06.2017, 10:02
Na to wygląda.
daniel
daniel 17.06.2017, 09:53
żeby prowadzić zajęcia profilaktyczne nie trzeba mieć wykształcenia pedagogicznego:)
pedagog ( może za 5 lat edukacji )
bież się do pracy a nie komentujesz :)
gosc
gosc 16.06.2017, 09:03
Tak, zagranica wywiewa ratowników, znam pewnego magistra, który tak sobie dorabia latem gdzies w Skandynawii. Mamy dotacje od Unii (czyli od samych siebie, bo i my jestesmy płatnikami składek), ale płacimy za tę Unię wypływem ludzi, najgorzej gdy na całe lata lub na zawsze.
pieniądz
pieniądz 16.06.2017, 09:00
Fajna reklama ratowników, ale nie piszcie za ile bo nikogo się nie znajdzie
podejrzliwy
podejrzliwy 16.06.2017, 08:37
Oj podejrzewam komu żal, że WOPR dobrze działa...
Mietus
Mietus 15.06.2017, 20:51
Dobra robota WOPR dajecie czadu
Tata ucznia
Tata ucznia 15.06.2017, 20:38
jesli mają to jestem spokojny o prowadzenie zajęć zgodnie z konspektem lekcji ,
logika
logika 17.06.2017, 10:21
A ja wolę, żeby nauczyli pierwszej pomocy a nie "realizowali konspekt"
Tata ucznia
Tata ucznia 15.06.2017, 20:30
czyli mają kurs pedagogiczny skończony czy nie ?
Ja
Ja 15.06.2017, 21:36
Czlonkowie WOPR to ochotnicy z uprawnieniami ratowniczymi nie potrsebują uprawnieñ pedagogicznych aby prowadzić szkolenia bo zgodnie z ustawą o ratownictwie mają takie prawo.
Pedagog
Pedagog 15.06.2017, 23:33
Który artykuł ustawy daje takie prawo ??
Bo ja nie mogę znaleźć :(
logika
logika 17.06.2017, 10:20
Wolę jak pierwszej pomocy uczy wykwalifikowany ratownik bez wykształcenia pedagogicznego niż wykwalifikowany pedagog bez pojęcia o ratownictwie...
Ja
Ja 16.06.2017, 07:16
Ustawy o bezpieczenstwie na obszarach wodnych udanej lektury
Cedyński obserwator
Cedyński obserwator 15.06.2017, 20:33
dobre dobre uśmiałem się :D
Tata ucznia
Tata ucznia 15.06.2017, 20:13
Mam pytanie jakie kwalifikacje mają ratownicy wopr i osp raffer do prowadzenia zajeć w szkolach ?
Ja
Ja 15.06.2017, 21:39
Ratownicy wopr i osp są członkami stowarzyszeñ ratowniczych i przepisy o ich funkcjonowaniu dają im uprawnienia do realizacji profilaktyki np.w szkole.
Cedyński obserwator
Cedyński obserwator 15.06.2017, 20:33
Oni wykwalifikowani jak ta lala :D
Znawca
Znawca 15.06.2017, 20:20
Takie same jak państwowa straż pożarna, straż miejska, czy policja w swoich działaniach pod kątem profilaktyki.
Spostrzegawczy
Spostrzegawczy 15.06.2017, 19:19
Bardzo dobrze, że dzieciaki są nauczane z tego zakresu bezpieczeństwa tylko ciekawi mnie po co pisać, że dwie jednostki skoro to te same osoby ?
moryniak
moryniak 15.06.2017, 16:51
A ja uważam, że ratowncy na kąpieliskach nie są potrzebni. Każdy rozsądny kąpiący się zadba o bezpieczeństwo swoje i będących pod jego opieką dzieci. Taka ochrona zycia jest bezpłatna i w 100% skuteczna. Osobom lubiącym adrealinę i ryzyko można wydzielić płatny odcinek plaży, sami więc zapłacą za dyżury ratowników.
Ratownik
Ratownik 15.06.2017, 21:44
Kolego z morynia proponuje lekturę statystyk utonieć i akcji ratowniczych szcsegòły na stronie wopr wx
Lucek
Lucek 15.06.2017, 16:49
Ratownik potrzebny od zaraz - chciałoby się rzec. Tu i ówdzie piszą, że brakuje osób do pilnowania polskich plaż. Sezon coraz bliżej, a kąpieliska nadal kompletują załogi. Przykre jest małe zaangażowanie władz gminnych.
rzepka
rzepka 15.06.2017, 14:35
Gogolice to chyba ostatni raz bo jak rozwiążą Gimnazjum to będzie bieda.

Pozostałe