Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Oto wyróżnieni na Gali Laureatów gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych

  • 22.06.2017, 12:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Oto wyróżnieni na Gali Laureatów gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych TWS
Druga część Gali Laureatów - poświęcona wyróżniającym się uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych odbyła się 21 czerwca 2017 r. w auli ZS przy ul. Iwaszkiewicza w Gryfinie. Zamieściliśmy fotorelację z uroczystości. Teraz przedstawiamy, kto został nagrodzony i za jakie osiągnięcia.

Pełną fotorelację można obejrzeć tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/23650,gala-laureatow-dla-gimnazjalistow-i-uczniow-szkol-

1.Najlepsi z najlepszych

„Super Laureat”

I.1. Kategoria najlepszy uczeń -

 

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Nazwa konkursu

Zajęte miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

 

Zespół Szkół w Gryfinie- Gimnazjum nr 1 w Gryfinie

 

 

1.

Wiktoria Kamińska

16 lat klasa 3

 

 

 

Konkurs Chemiczny dla gimnazjalistów woj. zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2016/2017- konkurs kuratoryjny

 

Finalista

 

 

Magdalena Ptaszek

 

 

Konkurs chemiczno- fizyczny z elementami wiedzy o Marii Skłodowskiej – Cure dla uczniów szkół gimnazjalnych „ My wszyscy z Niej…”

 

 

 

 

Finalista

 

 

Magdalena Ptaszek

Najwyższa średnia 5,57

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kornel Howil

15 lat klasa 3

 

Konkurs geograficzny- konkurs kuratoryjny

 

 

 

Laureat

 

 Justyna Strzelec

 Dariusz Ulanowski

 

Konkurs Chemiczno- Fizyczny z elementami wiedzy o Marii Skłodowskiej

.

 

Laureat

 

 

 

 

Lila Kluza – Howil

 

 

VI Konkurs Astronomiczny

 

 

 

Laureat

 

Lila Kluza – Howil

 

 

 

XV Szczeciński Konkurs geograficzny dla gimnazjalistów

 

 

 

Finalista

 

 

Justyna Strzelec

Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów woj.

Zachodniopomorskiego- konkurs kuratoryjny

 

Laureat

 

 

Lila Kluza – Howil

 

 

 

XVI Szczeciński Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów

 

Laureat

 

 

 

Lila Kluza – Howil

Konkurs Matematyczny dla Uczniów Gimnazjów Województwa

Zachodniopomorskiego- konkurs kuratoryjny

 

 

Laureat

 

 

 

Gabriela Adamczuk

 

Szczeciński Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów

 

 

Laureat

Gabriela Adamczyk

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

 

 

 

 

2.

Mateusz Janaszkiewicz

15 lat klasa 3

 

VI Konkurs Astronomiczny

.

 

 

Laureat

 

Elżbieta Wawruszczak

 

Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów woj.

Zachodniopomorskiego- konkurs kuratoryjny

Laureat

 

 

 

Elżbieta Wawruszczak

 

XVI Szczeciński Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów

 

 

 

 

Laureat

 

 

 

Elżbieta Wawruszczak

 

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

 

 

Konkurs Matematyczny dla Uczniów Gimnazjów Województwa Zachodniopomorskiego- konkurs kuratoryjny

 

Szczeciński Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów

 

 

Laureat

 

 

 

 

Laureat

 

 

Gabriela Adamczuk

 

 

Gabriela Adamczuk

3.

Jerzy Stempiński

16 lat klasa 3

 

- Konkurs chemiczno- fizyczny z elementami wiedzy o Marii Skłodowskiej – Cure dla uczniów szkół gimnazjalnych 

 

 

 

Finalista

 

 

 

 Lila Kluza – Howil

 

 

 XVI Szczeciński Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów- konkurs kuratoryjny

 

 Laureat

 

 

 

 

 

 

 

 Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów woj.

Zachodniopomorskiego

 

 

 Laureat

 

 

 

 Wojewódzki Konkurs Historyczny- konkurs kuratoryjny

 Finalista

 

Wiesława Myszka

 

 

 Konkurs Matematyczny dla Uczniów Gimnazjów Województwa Zachodniopomorskiego- konkurs kuratoryjny

 

 Laureat

 Gabriela Adamczuk

 

4.

 

Karolina Wojdyła

 

16 lat klasa 3

 

 Konkurs Fizyczny dla gimnazjalistów woj.

Zachodniopomorskiego

Konkurs kuratoryjny

 

 Finalista

 

 Elżbieta Wawruszczak

 

 Konkurs Matematyczny dla Uczniów Gimnazjów Województwa Zachodniopomorskiego

-konkurs kuratoryjny

Laureatka

 

 

 

 Gabriela Adamczuk

 

 

Szczeciński Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów

 

 

Laureatka

 Gabriela Adamczuk

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

 

 

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych

laureat

Eliza Hołubowska

5.

 

 

 

Damian Gałek

 

15 lat

klasa 3

 Konkurs fizyczny dla gimnazjalistów woj. zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2016/2017--konkurs kuratoryjny

Finalista

 

 

 

 Elżbieta Bartków

 

VI Konkurs Astronomiczny

Laureat

Elżbieta Bartków

Konkurs Geograficzny

-konkurs kuratoryjny

Laureat

Justyna Strzelec

 

Dariusz Ulanowski

Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie dla Gimnazjalistów woj. Zachodniopomorskiego

-konkurs kuratoryjny

 

Laureat

Rafał Guga

 

Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

 

Finalista

Joanna Cichała

100% z egzaminu z matematyki

 

 

 

6.

 

 

 

 

Anna Kusiak

15 lat

klasa II

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

-konkurs kuratoryjny

Finalista

Katarzyna Grabowska

I Konkurs Biologiczny

-konkurs kuratoryjny

Finalista

 

 

Katarzyna Grabowska

 

Konkurs Matematyczny dla Uczniów

Gimnazjów Województwa Zachodniopomorskiego

 

-konkurs kuratoryjny

 

Laureatka

 Gabriela Adamczuk

 

 

 

Finał 4 edycji Konkursu Informatycznego

 

 

 

 

 

 Finalista

 

Czesław Oleszczyszyn

 

 

I. Najlepsi uczniowie wyróżnieni w kategorii nauka:

 I.1 Najlepszy uczeń- maksymalna ilość punktów w sprawdzianie szóstoklasisty lub egzaminie gimnazjalnym;

Zespół Szkół w Gryfinie

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Nazwa konkursu

1.

Zuzanna Adamczyk

III c

100% z egzaminu z języka polskiego

2.

Izabela Sarecka

III c

100% z egzaminu z matematyki

3.

Kacper Studenny

III c

100% z egzaminu z matematyki

4.

Paweł Ciasnocha

III b

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

5.

Olga Goźlińska

III b

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

6.

Szymon Karpiński

III b

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

7.

Oliwia Kurlej

III b

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

8.

Jakub Siarkiewicz

III b

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

9.

Mateusz Wawrzyniak

III b

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

10.

Patryk Kida

III d

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

 

100% z języka angielskiego poziom rozszerzony

 

11.

Marcin Ordon

III d

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

12.

Maciej Gowda

III e

100% z języka angielskiego poziom podstawowy

13.

Michalina Pawłowska

III e

100 % z języka niemieckiego poziom podstawowy

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

14.

Julia Jakowczyk

 

III a

100%egzamin gimnazjalnych z języka angielskiego poziom podstawowy

15.

Piotr  Kurkowski

 

III a

100% egzamin gimnazjalny z języka angielskiego poziom podstawowy

16.

Nikodem Macuk

III a

100% egzamin gimnazjalny z języka angielskiego poziom podstawowy

17.

Julia Wasik

III a

100% egzamin gimnazjalny z języka angielskiego poziom podstawowy

18.

Olgierd Hajdaś

IIIb

100% egzamin gimnazjalny z języka angielskiego poziom podstawowy

19.

Kasjan Patryk

III b

100% egzamin gimnazjalny z języka angielskiego poziom podstawowy

20.

Adrian Sobiechowski

IIIb

100% egzamin gimnazjalny z języka angielskiego poziom podstawowy

21.

Mateusz Szulc

III c

100% egzamin gimnazjalny z języka angielskiego poziom podstawowy

22.

Patryk Maciejewski

III d

100% egzamin gimnazjalny z języka angielskiego poziom podstawowy

23.

Hanna Kokoszyńska

III a

100% egzamin gimnazjalny z języka polskiego

 

I.2 Konkursy przedmiotowe (tzw. kuratoryjne)

I. 2. Konkursy przedmiotowe (tzw. kuratoryjne)

organizowane przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Nazwa konkursu

Zajęte miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących Gimnazjum nr 2

 

1.

Aleksandra Kołtek

16 lat klasa 3

 

Konkurs historyczny - kuratoryjny

 

 

Finalista

 

 

Aldona Małyska

 

Zespół Szkół w Gryfinie- Gimnazjum nr 1 w Gryfinie

 

1.

Wiktoria Senko

16 lat klasa 3

 

Konkurs Biologiczny dla gimnazjalistów woj. zachodniopomorskiego w roku szkolnym 2016/2017- konkurs kuratoryjny

 

Finalista

 Anita Kowalczyk

 

I. 3. Pozostałe konkursy przedmiotowe

I. 3. Pozostałe konkursy przedmiotowe

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Nazwa konkursu

Zajęte miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

Zespół Szkół Ogólnokształcących- Gimnazjum nr 2

 

1.

Katarzyna Bodys

15 lat klasa 2

 

Zawody First Lego League w Schwedt

 

2

Radosław Piwowarski

 

 Eliza Bodys

2.

Oskar Kowalski

15 lat klasa 2

 

Zawody First Lego League w Schwedt

 

 2

Radosław Piwowarski

 

Eliza Bodys

 

 

3.

Barbara Wituszyńska

15 lat klasa 2

.

Zawody First Lego League w Schwedt

 

2

 

Radosław Piwowarski

 

 Eliza Bodys

4.

Łukasz Kurpiel

15 lat klasa 2

.

Zawody First Lego League w Schwedt

 

2

Radosław Piwowarski

 

 Eliza Bodys

5.

Bartosz Trzciński

15 lat klasa 2

.

Zawody First Lego League w Schwedt

 

 2

Radosław Piwowarski

 

Eliza Bodys

 

6.

Kaja Dębczyńska

15 lat klasa 2

 

Zawody First Lego League w Schwedt

 

2

Radosław Piwowarski

 

Eliza Bodys

 

7.

 

Marek Petryniak

15 lat

klasa 2

 

Zawody First Lego League w Schwedt

 

2

Radosław Piwowarski

 

Eliza Bodys

8.

 

Kacper Jastrowicz

 

14 lat

klasa 1

Młodzieżowy Konkurs Wiedzy Morskiej

pn „ Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego.

1 miejsce w województwie

7 - ogólnopolskie

 

Elżbieta Kokot

 

9.

Julia Malec

15 lat

klasa II

 

Młodzieżowy Konkurs Wiedzy Morskiej

pn „ Polska Marynarka Wojenna, a Historia Wybrzeża Polskiego.

 

1 miejsce w województwie

7 – ogólnopolskie

 

Elżbieta Kokot

 

Zespół Szkół w Gryfinie - Gimnazjum nr 1 w Gryfinie

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Nazwa konkursu

Zajęte miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

1.

Jakub Paweł Studenny

15 lat

klasa II

 

 

Finał 4 edycji Konkursu Informatycznego

- Finalista

 

Czesław Oleszczeszyn

 

 

2.

Michał Nerlo

15 lat

 

Finał 4 edycji Konkursu Informatycznego

- Finalista

 

Czesław Oleszczeszyn

 

3.

Wiktoria Słonecka

14 lat

Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Finalista

Joanna Cichała

4.

Adam Suchomski

13 lat

Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Finalista

Joanna Cichała

5.

Przemysław Płoch

15 lat

Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Finalista

Joanna Cichała

6.

Wioletta Bugajak

14 lat

Wojewódzkie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Finalista

Joanna Cichała

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie

 

1.

Paula Maciejewska

II Liceum Ogólnokształcące

17 lat

 

41 Olimpiada Języka Angielskiego

Etap okręgowy

Marzena Burdzy

2.

Paulina Gad

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

19 lat

XXIII Wojewódzki Konkurs Fryzjerski „Złoty Lok”

Drugie miejsce w województwie

Bohdan Łazarenko

3.

Piotr Oleszczyszyn

Technikum Zawodowe

20 lat

XIX edycja Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”

 

 

Eliminacje wojewódzkie

Wacław Jurowski

Zespół Szkół w Gardnie-Gimnazjum

 

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Nazwa konkursu

Zajęte miejsce

 

Imię i nazwisko opiekuna

1

Jakub Kubiak

I gimn.

Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie

Finalista

Ewa Mular

2.

Szymon Młynarczyk

 

 

 

I gimn.

Biologiczne i Historyczne Osobliwości Jeziora Miedwie

Finalista

Ewa Mular

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących- Liceum Ogólnokształcące

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Nazwa konkursu

Zajęte miejsce

 

Imię i nazwisko opiekuna

1.

Hubert Jędraszczyk

17 lat

Młodzieżowy Konkurs Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”

VII miejsce  w konkursie ogólnopolskim

Zbigniew Kozakiewicz

2.

Maja Stróżyk

17 lat

Młodzieżowy Konkurs Wiedzy Morskiej „Polska Marynarka Wojenna a Historia Wybrzeża Polskiego”

VII miejsce  w konkursie ogólnopolskim

 

Zbigniew Kozakiewicz

3.

Izabela Lehmann

Klasa 2 b

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

1 miejsce

 

Ks. dr Andrzej Supłat

 

            I. 5. Uczeń z najwyższą średnią

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Szkoła

średnia

 

1.

Jakub Kubiak   

 

 

Zespół Szkół w Gardnie

średnia 5,87

 

2.

Julia Kupnicka  

 

Zespół Szkół w Gardnie

średnia 5,87

 

3.

Natalia Kowalska

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Liceum Ogólnokształcące

 

 średnia 5,2

4.

Kornelia Durazińska

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

 

średnia 4,88

5.

Jagoda Leśniak

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2

Technikum Zawodowe

 

średnia 4,92

6.

Weronika Płuciennik

Zespół Szkół w Chwarstnicy

 

średnia 5,60

7.

Katarzyna Bodys

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

Gimnazjum nr 2 w Gryfinie

średnia 5,73

 

8.

Karolina Gajewska

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie

Liceum Ogólnokształcące

 

średnia 5,60

 

II.1.Teatr, sztuka słowa

 

 

Zespół Szkół w Chwarstnicy

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Szkoła

średnia

Imię i nazwisko opiekuna

 

1.

Agata Zawadzka

klasa 3

15 lat

 

 XI Zachodniopomorski Konkurs Recytatorski o Złotą Lirę Kornela Ujejskiego

 

wyróżnienie

Dorota Piechowicz

Zespół Szkół w Gryfinie- Gimnazjum nr 1 w Gryfinie

 

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Szkoła

miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

1.

Jakub Markil

15 lat kl. II

 

Wojewódzki- Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o treści Religijnej

 

Wyróżnienie za najlepszą kreację aktorską

 

 

Czesława Romanowicz

2.

Maja Maciejewska

II

Mały Konkurs Recytatorski

 

Finalistka

 

Ewa Sendyk

 

II.2.Muzyka, piosenka, taniec

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Szkoła

miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

 

 Gryfiński Dom Kultury

 

1.

Dominika Lara

20 lat

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych

laureat

 

Eliza Hołubowska

2.

Maja Wiczkowska

17 lat

I Liceum

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych

 

laureat

Eliza Hołubowska

3.

Weronika Marosek

19 lat

I Liceum

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych

 

laureat

Eliza Hołubowska

4.

Klaudia Purtak

15 lat

klasa III

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych

 

laureat

Eliza Hołubowska

5.

Marianna Sochacka

18 lat

klasa II

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych

 

laureat

 

Eliza Hołubowska

6.

Justyna Wójcikowska

17 lat

Wojewódzki Przegląd Zespołów Tanecznych

 

laureat

 

Eliza Hołubowska

 

Zespół Szkół w Gryfinie - Gimnazjum nr 1 w Gryfinie

 

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Szkoła

 

miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

 

1.

Łukasz Tokarski

15 lat

klasa II

Gimn

Ogólnopolski Festiwal Pieśni Chrześcijańskiej „Trzebiatowska Cecyliada”

 

 

 

 

Laureat

 

 

Czesława Romanowicz

 

 

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

3 miejsce

Laureat

Czesława Romanowicz

II Festiwal Papieski

 

1 miejsce laureat

Czesława Romanowicz

Wojewódzki Archidiecezjalny Przegląd Teatralny o treści religijnej

 

wyróżnienie za najlepszą kreację aktorską

Czesława Romanowicz

 

II.3.Twórczość plastyczna

 

 

Zespół Szkół w Gryfinie- Gimnazjum nr 1 w Gryfinie

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Konkurs

miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

1.

Aleksandra Misterska

15 lat

 

„Cztery łapy czyli literackie spotkanie ze zwierzętami”

 

 

3

Elżbieta Stasiak

 

Zespół Szkół w Gryfinie- Gimnazjum nr 1 w Gryfinie

 

 

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Konkurs

miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

1.

Bartosz Przybysławski

15 lat

Wojewódzkie Integracyjne Zawody Latawcowe

I

 

Anna Snoch

 

II.4. Pozostałe konkursy

L.p.

Imię i nazwisko kandydata

Wiek (klasa)

Konkurs

Miejsce

Imię i nazwisko opiekuna

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących - Gimnazjum nr 2

1.

Karolina Kłos

 

 

15 lat klasa 2

 

IX Szczeciński Konkurs Fotograficzny dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych woj. Zachodniopomorskiego pod nazwą „ Zwierzę w obiektywie’

 

 

2

Teresa Jaskóła

2.

Urszula Jager

15 lat

klasa 3

 

IV edycja Wojewódzkiego Konkursu

pn. „Poszukiwacze smaku”

 

3

Teresa Jaskuła

 

Najaktywniejszy Sportowiec Szkoły

 

Szkoła

Najaktywniejszy sportowiec

1.

SP 1  w Gryfinie

Milena Kowalik

2.

SP 1 w Gryfinie

Michał Zapart

3.

SP 2 w Gryfinie

Lena Prusik

4.

SP 2 w Gryfinie

Alan Ciereszko

5.

SP 3 w Gryfinie

Marta Zielińska

6.

SP 3 w Gryfinie

Wiktor Korczyński

7.

SP w Gardnie

Justyna Dąbrowska

8.

SP w Gardnie

Oskar Baryła

9.

SP w Chwarstnicy

Julia Podolak

10.

SP w Chwarstnicy

Wojciech Azarkiewicz

11.

Gimnazjum 1 w Gryfinie

Oliwia Kowalska

12.

Gimnazjum 1 w Gryfinie

Dawid Domański

13.

Gimnazjum 2 w Gryfinie

Agata Piekarz

14.

Gimnazjum 2 w Gryfinie

Paweł Gadomski

15.

Gimnazjum w Gardnie

Julia Kupnicka

16.

Gimnazjum w Gardnie

Adrian Kazimierak

17.

Gimnazjum w Chwarstnicy

Julia Azarkiewicz

18.

Gimnazjum w Chwarstnicy

Patryk Stefański

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (72)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gepard
gepard 22.06.2017, 19:53
brawo sportowcy!
kosmo
kosmo 22.06.2017, 14:56
Ale długa lista!

Pozostałe