Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 12:30

Gdzie mieszka najlepszy wędkarz?

W Dębinie odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Stare Czarnowo. Miejscem zmagań w niedzielę, 18 czerwca 2017 roku były stawy „glinianki”. Zwyciężył Piotr Kwiatkowski z... Kołbacza. Zwycięzca złowił 5,75 kg ryb.

Do turnieju w piękny, wczesny, niedzielny poranek przystąpiła grupa 23 zawodników. Po oficjalnym rozlosowaniu stanowisk, wędkarze przystąpili do rywalizacji. Po kilkugodzinnej rywalizacji przyszedł czas na oficjalne obejście stanowisk i ważenie złowionych ryb.

Najlepszy wędkarzem w gminie Stare Czarnowo w roku 2017 okazał się Piotr Kwiatkowski z Kołbacza z wynikiem 5,75 kg złowionych ryb. Drugi był Marek Jaworski z Dębiny z wynikiem 5,26 kg a najniższym stopniu podium stanął Dariusz Pach z Dębiny 5,11 kg.

- Różnica między zawodnikami wyniosła zaledwie kilkadziesiąt dekagramów, co odzwierciedla zaciętą walkę o zwycięstwo. Co ważne, liczba wędkarzy z roku na rok wzrasta a w zawodach coraz chętniej biorą udział również panie - podkreśla zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

Rywalizowały także panie. Najlepsza wśród kobiet była Marzena Kwiatkowska, która zajęła 6 miejsce z wynikiem 3,74 kg w ogólnej klasyfikacji.

Na zakończenie zawodów najlepszym wędkarzom wręczono statuetki wraz z dyplomami oraz nagrody rzeczowe. Zawody tradycyjnie zwieńczyło wędkarskie ognisko, przy którym wspólnie spędzono miłe popołudnie. Nagrody w zawodach sfinansował Urząd Gminy w Starym Czarnowie.

Złowione przez wędkarzy ryby zaraz po ważeniu z powrotem trafiły do stawu.