Uwaga! Ta woda nie daje się ani do spożycia, ani do mycia! Znaleziono bakterie grupy coli

  • 29.06.2017, 13:10 (aktualizacja 29.06.2017, 15:26)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Uwaga! Ta woda nie daje się ani do spożycia, ani do mycia! Znaleziono bakterie grupy coli powiat wrzesiński
Państwowy powiatowy inspektor sanitarny w Gryfinie wydał dzisiaj, 29 czerwca 2017 r. dwa komunikaty z dnia w sprawie braku przydatności wody do spożycia. Po zapoznaniu się z wynikami badania próbek pobranych 26 czerwca 2017 r. stwierdzono, że woda nie spełnia wymagań z uwagi na obecność bakterii grupy coli. Taka woda nie nadaje się ani do spożycia, ani do mycia.

KOMUNIKAT nr 1

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie z dnia 29 czerwca 2017 roku w sprawie braku przydatności wody do spożycia z wodociągu Kępa Troszyńska, gm. Mieszkowice, pow. gryfiński zaopatrującego 795 mieszkańców miejscowości: Kępa Troszyńska, Troszyn, Sitno i Mirogniew.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie po zapoznaniu się z wynikami badania próbki wody pobranej w dniu 26 czerwca 2017 roku stwierdził, że woda nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2015 r., poz. 1989) z uwagi na obecność bakterii grupy coli w ilości 5 jtk/100 ml.

 

W związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie następujących wskazówek:

1. Woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowania posiłków.

2. Woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych i prania. 

3. Woda nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień.  

4. Woda może być wykorzystywana do celów sanitarnych, tj. WC

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Mieszkowicach zarządzający wodociągiem Kępa Troszyńska został zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia w wodę do spożycia oraz podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

Powyższa informacja obowiązuje do czasu odwołania.

 

KOMUNIKAT nr 2

Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gryfinie z dnia 29 czerwca 2017 roku w sprawie braku przydatności wody do spożycia z wodociągu Goszków, gm. Mieszkowice, pow. Gryfiński zaopatrującego 319 mieszkańców miejscowości: Goszków i Wierzchlas.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie po zapoznaniu się z wynikami badania próbki wody pobranej w dniu 26 czerwca 2017 roku stwierdził, że woda nie spełnia wymagań rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2015 r., poz. 1989) z uwagi na obecność bakterii grupy coli w ilości 11 jtk/100 ml.

 

W związku z powyższym konieczne jest przestrzeganie następujących wskazówek:

1. Woda z kranu nie może być spożywana, ani używana do przygotowania posiłków.

2. Woda nie może być używana do mycia owoców, warzyw, naczyń kuchennych i prania. 

3. Woda nie nadaje się do kąpieli, mycia zębów, przemywania otwartych zranień.

4. Woda może być wykorzystywana do celów sanitarnych, tj. WC

Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Mieszkowicach zarządzający wodociągiem Goszków został zobowiązany do zapewnienia zastępczego źródła zaopatrzenia w wodę do spożycia oraz podjęcia działań naprawczych celem doprowadzenia jakości wody do obowiązujących wymagań.

Powyższa informacja obowiązuje do czasu odwołania.

 

Harmonogram dowozu wody pitnej:

Kępa Troszyńska

9:30 – 10:00

17:00 – 17:30

Troszyn

10:00 – 11:00

18:00 – 19:00

Sitno

11:30 – 12:30

19:30 – 20:00

Mirogniew

12:30 – 13:00

19:30 – 20:00

Goszków

7:00 -7:30

15:00 – 15:30

Wierzchlas

9:00 – 9:30

16:00 – 16:30

 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (54)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

budyń
budyń 02.07.2017, 10:47
W takich sytuacjach woda z kranu kompletnie nie nadaje się do picia, przygotowywania napojów i potraw, mycia produktów spożywczych, ani nawet mycia naczyń kuchennych i sztućców. Co niewielu zdaje sobie sprawę nie należy się tą wodą myć. Można jedynie używać jej w celach sanitarnych, czyli do spłukiwania toalet. Wracamy do średniowiecza.
Daniel Grymuza
Daniel Grymuza 01.07.2017, 10:38
Szanowni Państwo, po przeczytaniu tych wszystkich potoków nienawiści, wypowiem się pod swoim nazwiskiem, bo pluć i się nie podpisać to jest zwykłe świństwo i tchórzostwo. Może pani sołtys nie jest idealna, ale kto jest? Pani Bożena też nie. Ale przerzucanie się ciągle tymi odgrzewanymi kotletami, to już jest nudne. Tak samo jak winienie za wszystko obecnej władzy... A poprzednia to co? A my? Ile osób przychodzi na zebrania wiejskie? Ile osób się angażuje? Nic nie robimy dla wioski, to i nic w niej nie mamy. No rurociąg, w znacznej części, to mamy... jeszcze z czasów cesarza Wilhelma i to dosłownie. Mówię też o sobie, bo każdy mógłby więcej. Co do wodociągu - podkreślam, że nie namawiam do picia tej wody - ale problem jest trochę prozaiczny: dwa lata temu zmieniono normy przydatności wody do spożycia. Z dopuszczalnych 100 bakterii na 100 ml, zrobiono 0 bakterii na 100 ml. Więc dzisiejsze 5/100 nie jest jeszcze końcem świata, ale pomyślcie Państwo co piliśmy wcześniej. Woda nasza pochodzi z pokładu głębinowego, więc raczej problemem jest rzeczywiście stary wodociąg, ale jego remont powinien się odbyć już ze 20 lat emu, jeśli nie wcześniej. Pisanie teraz o bagnie syfie i obecnej władzy nie rozwiąże problemu. Kłótnie też nie. Raczej zebranie się razem i wniosek o przeznaczenie środków, może też sołeckich... nie wiem, może coś by dał. Jedziemy na tym samym wózku, po co te kłótnie? No, a teraz odważni anonimowi obrzucą mnie błotem, żeby było po równo :)
Troszyniak
Troszyniak 04.07.2017, 14:13
Jak tu nie winić terazniejszej wladzy , sprawa priorytetowa Solectw Goszkow Troszyn , Sitno itd jest nowa kanaliza ,w kazdej wsi jest tragedia .A co Zrobiła gmina , pieniądze przeznaczone na kanalize w Goszkowie, przeznaczono na meble do Swietlicy w Troszynie 96 tys ,To sa źle wydawane pieniadze , tyle w temacie.
mieszkaniec Troszyna
mieszkaniec Troszyna 30.06.2017, 23:26
Troszyn to jedno bagno sołtys w ogóle nie dba o interesy wsi, fundusz sołecki 22 tys zł. przeznaczony na świetlicę wiejską, na laptopa, na ekran, na nagłośnienie, a wieś niech ta sobie będzie, ale świetlica ful wypas,pytam się dla kogo, dla parę osób,ludzie niech piją gnojówkę, sołtys sobie, komendant OSP sobie, a boisko zarośnięte, sołtys nie dba o nic tylko dba o imprezy. Czy p. sołtys z Troszyna ktoś usłyszał że zgłasza potrzeby dla Troszyna, chyba że ma układ z p. Burmistrzem.
co inne sołectwa to odczuwają bo to widać i czuć, Dobrze że w Troszynie mają radną p. Bożenę, która naprawdę dba o swoje środowisko.
xxx
xxx 01.07.2017, 01:37
Radna Bożena D. dba... ale o Sitno.
Mieszkanka.
Mieszkanka. 01.07.2017, 09:42
Radna Dorywalska popiera inicjatywy wsi , nigdy nie odmawia pomocy, wioski mogą na nia liczyc .Radna gminy zasłużenie wyróżniona .Ludzie piszacy tutaj źle o naszej radnej są zazdrośni a to zazdrośc powoduje ze stajemy sie złosliwi i obłudni.Gdyby nasza Sołtys zechciała zlaczyc siły posluchac nas zwyklych mieszkancow wyjśc do nas Troszyn by zyskał.

Obcy
Obcy 01.07.2017, 08:36
Nie wiem czemu, ale od dawna Troszyniaki uwazali sie za lepszych od Sitniakow. Bardzo błędne i niesprawiedliwe mniemanie. W Sitnie przynajmniej ja doceniają za to co robi. A w Troszynie jest paru takich glupio madrych, jak im sie wydaje wplywowych i trzymajacych władzę, ktorzy niestety ją opluwaja swoim jedem. Sieją tylko herezje i demagogie. Zal mi takich ludzi.
xxx
xxx 01.07.2017, 10:17
Ale ja nie czuję się lepszy, po prostu stwierdzam fakt, że radna z Troszyna dba o Sitno. Pewno to i dobrze, ale fajnie by było gdyby czasami przypomniała sobie też skąd jest radną.
Mieszkanka
Mieszkanka 01.07.2017, 11:36
Sitno samo o siebie dba , ma Sołtysa i Radnego I swoje problemy .
Troszynianka.
Troszynianka. 01.07.2017, 10:54
A wiesz skąd jest sołtys ,? to ona jest głową wsi ,.Nasz Soltys w niczym nie pomaga pilnuje parafii , Swietlicy i Osp tzw prywatny folwark i biada wam ludkowie by to ruszyc, zastanówmy sie co zrobil soltys a co radna , , zle czasy dla nas nastały ,wszedzie klan .
lisek
lisek 30.06.2017, 19:49
P tej kolejnej zreszta wpadce widać, że gmina nie ma dobrego gospodarza.
Troszynianka.
Troszynianka. 01.07.2017, 09:11
Sitno ma Radnego i p.Sołtys i daja radę a dodatkowe wsparcie jest potrzebne. .Fakt kiedys był radny i Soltys za czasow wspolnego SOLECTWA I wówczas P. radna Dorywalska wiele inicjatyw poparla i pomogla , bo Troszyn obdzierałl Sitno z każdych pieniędzy , a dlaczego gdzie byl radny Sitna gdzie byla ówczesna p. soltys , pytam gdzie.Gdzie byli mieszkańcy którzy powinni chodzić na zebrania .Prawda jest taka ze ludzie nie chodza na zebrania a pozniej najwiecej do powiedzenia mają i zle informacje , nie prawdziwe roznosza.RadnaDorywalska jest radną gminy zaznaczę i o co ból *** ,że pomaga , wszystkim pomaga , gdyby nie jej upór park byłby w rękach prywatnych przynajmniej jego część .Od lat o to walczy by zostal w rekach mieszkancow .A co robi w tym czasie nasza Sołtys?Dorywalska zasluguje na szacunek , nie wszystko jej wychodzi , ale wstyd dla nas ze jej nie doceniamy.
chdb
chdb 30.06.2017, 11:30
To prawdziwe efekty rządów obecnej ekipy. Imprezowy przerost formy nad treścią, jabłuszka i disco polo. Inwestycje śladowe, a mimo to długów 8,5 mln. Unijnych pieniędzy zero. Lud uhahany, a władza z medalem. Czas się obudzić. W Troszynie wodociąg to sito, od lat do wymiany, tak jak i ujęcia wody na Kępie. Ale po co wodociąg budować? Czyż przykrycie starego wodociągu nowym chodniczkiem nie da większego poklasku?
A wszyscy się mają dobrze...Poukładani.
yhy
yhy 30.06.2017, 18:59
To wieloletnie zaniedbania!
posokowiec
posokowiec 29.06.2017, 21:09
Szambo i gnojówe leją do studni a potem sie dziwio że wody podziemne strute
gmin
gmin 29.06.2017, 21:00
Władza to najlepiej by milczała i tak jak Józef napisał, nie panuje nad tematem, nie zdaje sobie sprawy co to może oznaczać, Burmistrz z absolutorium to co tam mu teraz , ludzie pijta wodę, w niej nic nie jest, nie potrzebne te wpisy, podwyżki co roku a woda to tylko woda a czy ona zdatna czy niezdatna to .....
Józef
Józef 29.06.2017, 20:47
Władza wyraźnie nie panuje nad tematem.
troszyniak
troszyniak 30.06.2017, 14:01
A pani radna z Troszyna za swoje "zasługi" odbierze jutro tytuł "zasłużonej dla gminy".
Sza la la la ....zabawa trwa...
Sprawiedliwa
Sprawiedliwa 30.06.2017, 18:45
Przepraszam. A gdzie w tym calym zamieszaniu jest soltys wsi? To chyba on jest pierwszy w hierarchii. Kto jak nie on powininen dbac i chronic interesu wsi???? No tak, ale sołtys nie dostaje tytułu " "Zasluzony", wiec nie bedziemy w niego pluć! JAK ZWYKLE ZRESZTĄ.
Troszynianka !!!!
Troszynianka !!!! 30.06.2017, 19:33
Wodociąg sie sypie,Dworski park zabytkowy w Troszynie po cichu w prywatne ręce przejdzie jego część, czy ktoś was zapytal o zdanie .?Czy Troszyniaki wiedza co sie za plecami dzieje.?
...
... 01.07.2017, 02:03
Rada wyraziła zgodę - jawnie. Wykaz wisiał miesiąc - publicznie, ogłoszenie o przetargu wisiało drugi miesiąc - też publicznie. Wadium wynosiło 75 zl, czynsz za rok 180 zł, przyjść mógł każdy i wygrać, więc w czym problem? Jakie po cichu? Czy Pani się aby dobrze czuje?
 Zdesperowana Troszynianka.
Zdesperowana Troszynianka. 01.07.2017, 09:22
DLACZEGO nasz Soĺtys tego nie zablokuje nie spróbuje temu zaniechac robi , co jej dyktują? , byle by sie nie narazić władzy, posadka jest po co sie wysilać za 2 lata moze sie w końcu zbudzimy i przegłosujemy rodzinny klan, Potrzebujemy zmian .
Borys
Borys 30.06.2017, 17:14
Ktoś tu jadem pluje a co Radna Dorywalska ma do tego całego smrodu, ona jest malutkim trybikiem w tym co sie dzieje w gminie i na jej terenie ,.Prawda jest taka że gmina wioski dawno ma w d......ie. Zielin i Troszyn to wioski w ktorych jeszcze coś gmina zrobi czy wyślą pracownika, a reszta swołoczy róbta co chceta,taka jest prawda .Pan na włościach i broń cię panie Boże żebyś podskakiwał .Order jest to biada wam ludkowie.
Zdroworozsądkowy
Zdroworozsądkowy 30.06.2017, 15:20
Troszyniaku!!! Bez ironii!!!! Po co ten hejt??? Po twoim wpisie widać, w jakim obracasz się towarzystwie i czuć na kilometr twoje poglądy:(

I bardzo dobrze, bo ma wiele zasług, o których ty troszyniaku nawet nie wiesz. A dla Troszyna i nie tylko zresztą, zrobiła i nadal robi bardzo dużo. Ciekawe jak ty działasz na rzecz swojej wsi?!!!!!!! Ot, ciekawe!
Ubiegaj się o mandat Radnego, może też Ciebie i Twoje zasługi kiedyś dostrzegą.
Ola
Ola 30.06.2017, 15:10
i co zazdrość Ci d.... ę ściska????
sr...aczka
sr...aczka 30.06.2017, 18:58
Ola nie z zadrości tylko z rozwolnienia
Ola
Ola 30.06.2017, 20:47
Dobrze powiedziane!
celebra
celebra 29.06.2017, 20:42
Gorzej jak zaczną przyglądac sie wywozowi śmieci!
Bolek
Bolek 29.06.2017, 20:40
Ten cały ZUK Mieszkowice to jest takie szambo, że jak pęknie to pół Polski gównem zaleje. A kasiorę to taką wołają że niech i szlaban weźmie za świadczenie byle jakich usług . W punkcie zbiórki odpadów w Kurzycku to też burdel tylko na*** tam..
Rysiek z kranu
Rysiek z kranu 29.06.2017, 20:26
Chciałem tylko przypomnieć ze na kaca najlepszy jest smród z materaca
umyty
umyty 29.06.2017, 19:03
Burmistrz powinien dac zakaz wjazdu nie mytych do naszego pięknego miasta,kto jest za? łapka zielona
Na rogatkach miasta powinna stać beczka z azotoksem i domestosem .kazda albo kazdy nie myty powinien być w tym plynie trzykrotnie zanurzony przed wejściem do miasta
Fiszka
Fiszka 30.06.2017, 20:01
Ty buraku się wymocz najlepiej w kwasie bo dla ciebie szkoda miejsca na tej ziemi
wierzący
wierzący 30.06.2017, 20:18
Fiszka nie ty decydujesz o życiu i śmierci mimo że wyraźnie władza ci odbiła.
Producent domestosu
Producent domestosu 30.06.2017, 18:57
Ale b......k!!! W XXI wieku i pisac takie rzeczy. Czyscioszek pachnioszek sie znalazł! ? Mieszczuch od siedmiu bolesci. Az wstyd, ze taki ktos mieszka w Mieszkowicach.
gmin
gmin 29.06.2017, 18:50
Piszcie piszcie wioskowi co jeszcze lezy wam na wątrobie,piszcie,piszcie wioskowi,piszcie
Zmartwiony
Zmartwiony 29.06.2017, 18:22
Czy ktos w koncu za to odpowie??? Dwa miesiace temu to samo! Te same wioski i te same dwa ujecia wody. Czy to przypadek!? Jakis to dziwny zbieg okolicznisci
Narazaja ludzkie zdrowie i zycie.
miś
miś 29.06.2017, 18:45
zmartwiony,luzuj majty,daj se siana.Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi:
Do trzech razy sztuka.Kumasz cycu?
gosc
gosc 29.06.2017, 17:34
czy woda w gryfinie jest dobra?
degustator
degustator 29.06.2017, 17:46
Wóda tak a woda to nie wiem?
Aztek
Aztek 29.06.2017, 17:16
Bożek ukarał Polaczków ;)
leming
leming 29.06.2017, 17:49
pisiaczków:)
Truteń
Truteń 29.06.2017, 18:21
pisuarów ;)
miś
miś 29.06.2017, 16:47
Przepraszam pana! Za czym ta kolejka?
– Za wodą, proszę panią.
– Eee… To już dla mnie nie starczy
zuk-owicz
zuk-owicz 29.06.2017, 16:44
Korzystając z okazji, bo w końcu skazona woda w wodociagu też jest jakąś okazją, by naszym mieszkańcom, ludziom dobrej roboty, bo są nimi przecież, zaprezentować, do czasu usunięcia "okazji", artystyczny program.
Gra i trabi zespół Combi-tra la la la la
Radek
Radek 29.06.2017, 16:44
ta woda która dostarcza mieskzancom Gmina Mieszkowice jest brudniejsza niż w kałuży, wstyd dla gmina przecież butleki 5litrowe wody kosztują grosze, gmina podrzuciłaby kilka butelek na rodzine i nie byłoby by wstydu.
dobry radca
dobry radca 29.06.2017, 16:52
Przypominam ze pada deszczyk,pada równo,raz spadne na kamień a raz na ....
Prysznic macie darmowy,deszczyk ciepły letni to korzystajcie,ludzie,ludzie na co czekacie-ściagajcie gacie ,ludzie
Troszyniak
Troszyniak 29.06.2017, 16:39
Właśnie dostałem bolesnej obstrukcji,ofajtałem sie od stóp do głowy co robic,co robić?

Pozostałe