Rozbudowują stację elektroenergetyczną. Teraz zorganizowali konkurs i nagrodzili najlepszych

  • 30.06.2017, 18:32
  • Katarzyna Piekarniak
Rozbudowują stację elektroenergetyczną. Teraz zorganizowali konkurs i nagrodzili najlepszych organizator
Prąd daje moc! – pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży uczęszczającej do świetlicy wiejskiej w Krajniku, gm. Gryfino. Konkurs zorganizowano w związku z trwającą rozbudową i modernizacją tamtejszej stacji elektroenergetycznej.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej nawiązującej do hasła Prąd daje moc! Zgodnie z regulaminem prace musiały być wykonane odręcznie, z wykorzystaniem dowolnej techniki. Celem konkursu było przybliżenie uczestnikom roli i znaczenia energii elektrycznej w życiu codziennym. Konkurs realizowano na zlecenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A., w ramach działań społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Organizatorem była firma ELTEL Networks Energetyka S.A., odpowiedzialna za rozbudowę i modernizację stacji elektroenergetycznej 400/220 kV Krajnik.

Konkurs trwał od 3 kwietnia do 18 maja 2017 r., a prowadzono go w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej oraz w drugiej kategorii wiekowej dla uczniów klas  4-6 szkoły podstawowej i klas 1-3 gimnazjum. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się 1 czerwca w świetlicy wiejskiej w Krajniku.

W pierwszej kategorii wiekowej miejsca na podium zajęli: Jagoda Betlej (1 miejsce), Tomasz Hofsoe (2 miejsce), Wiktoria Stolarz, Bartosz Baryła (3 miejsce ex aequo). W starszej grupie uczestników zwyciężyli: Patryk Sobolewski (1 miejsce),  Mateusz Baryła (2 miejsce), Filip Jazdowski (3 miejsce). Nagrody pocieszenia otrzymali Karol Bojko, Krystian Parobiec i Paulina Parobiec.

Jury oceniało kreatywność i pomysłowość oraz staranność wykonania.

-Wyobraźnia uczestników nie zna granic – mówi Jarosław Błażyński, przedstawiciel firmy ELTEL Networks Energetyka S.A. -Cieszy nas, że z prac wyraźnie wynika świadomość, nawet wśród najmłodszych autorów, że energia elektryczna towarzyszy nam na każdym kroku, w każdej dziedzinie życia, a funkcjonowanie świata bez niej, byłoby niemożliwe – dodaje.

-Znaczenie stacji jest kluczowe dla funkcjonowania systemu przesyłowego nie tylko w obrębie aglomeracji szczecińskiej, ale na terenie całej  północno-zachodniej części Polski, dlatego chcieliśmy aby poprzez konkurs, także dzieci i młodzież szczególnie mieszkające najbliżej stacji, mogły dowiedzieć o niej jak najwięcej” – podkreślił przedstawiciel organizatora.

Realizację inwestycji zleciły Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. – spółka Skarbu Państwa, która jest operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Przedsięwzięcie jest inwestycją celu publicznego a realizowane zadanie jest jednym z kilkudziesięciu prowadzonych na terenie całego kraju. Wszystko po to aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju, zagwarantować wszystkim odbiorcom pewne i niezakłócone dostawy energii elektrycznej.

 

Katarzyna Piekarniak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

olaf
olaf 30.06.2017, 19:49
Nie ma to jak dobry PR;)
kropa
kropa 30.06.2017, 19:45
Przynajmniej ktoś się stara na wakacje.
Zofia
Zofia 30.06.2017, 20:06
Przecież konkurs trwał od 3 kwietnia do 18 maja 2017. To jakie wakacje?
  Inny Krajnik
Inny Krajnik 01.07.2017, 08:24
O tej stacji to juz od dwoch lat klepia cos radna raczej słaba jak szefowie

Pozostałe