Policjanci rozdawali prezenty tym, których kręci bezpieczeństwo [zdjęcia]

  • 01.07.2017, 17:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Policjanci rozdawali prezenty tym, których kręci bezpieczeństwo [zdjęcia] KPP Gryfino
Niepewna pogoda nie odstraszyła kilkudziesięcioosobowej grupy osób pozytywnie zakręconych bezpieczeństwem, która odwiedziła dzisiaj, 1 lipca 2017 r. gryfińskich policjantów. Okazją do spotkania był finał ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, nad która patronat sprawuje minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Przybyli na spotkanie mieli okazję usłyszeć, jak policjanci drogówki opowiadali o bezpieczeństwie na drodze. Wobec tego, iż zdecydowaną większość uczestników finałowej akcji stanowiły dzieci, to pod ich adresem policjanci kierowali swoje słowa. Dzieci miały okazję poznać historię roweru, dowiedzieć się o zaletach korzystania z tego środka transportu, a co najważniejsze - poznać, a niektórzy przypomnieć sobie, najważniejsze zasady ruchu drogowego. Każdy mógł również sprawdzić swoje siły na specjalnym torze, przygotowanym przez policjantów.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali od policjantów upominki, oczywiście związane z bezpieczeństwem. Każdy otrzymał kamizelkę odblaskową wraz z opaską oraz elementy odblaskowe do zamontowania w rowerze.

Sądząc po uśmiechniętych i zadowolonych twarzach nie tylko tych najmłodszych uczestników, wszyscy biorący w niej udział byli zadowoleni. Liczymy zatem, że popularyzacja bezpieczeństwa, szczególnie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego, przyniesie wymierne efekty w postaci zmniejszającej się liczby zdarzeń drogowych.

Zainteresowanie tegorocznym finałem świadczy, że zabawa w bezpieczeństwo to trafiony projekt, bardzo pozytywnie wpływający na poprawę świadomości społeczeństwa w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Niewątpliwie inicjatywa jest warta kontynuowania.

Życzymy wszystkim udanych a szczególnie bezpiecznych wakacji, zapraszając do udziału w kolejnych projektach, których na pewno nie zabraknie – informuje oficer prasowy asp. szt. Grzegorz Klimek.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (38)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gosia
Gosia 01.07.2017, 19:18
Dobrze że akurat wtedy nie padało b akcja fajna i warta powtórzenia.

Pozostałe