Nietrzeźwi sternicy na łodziach

  • 04.07.2017, 13:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nietrzeźwi sternicy na łodziach policja wodna KMP w Szczecinie
W ciągu ostatnich dni policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych sterników. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w powiecie gryfińskim. Policjanci w trakcie patrolu wodnego na rzece Regalica skontrolowali osoby znajdujące się na łodzi motorowej i łowiące ryby. Okazało się, że sternik znajduje się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie pomiarowe wykazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Pod wpływem alkoholu był również towarzyszący sternikowi mężczyzna. Dodatkowo obaj nie posiadali uprawnień do połowu ryb.

Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi za nielegalny połów, natomiast 39-latek, który kierował łodzią, odpowie dodatkowo za sterownie w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pobawienia wolności.

Drugi podobny przypadek miał miejsce wczoraj, 3 lipca 2017 r. w Szczecinie. W trakcie patrolu wodnego policjanci ujawnili nietrzeźwego sternika, który miał blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna łodzią motorową wybierał się na spływ na Odrze. Po interwencji został zatrzymany a łódź odholowana. Prawdopodobnie dzisiaj usłyszy zarzuty za sterowanie w stanie nietrzeźwości.

Na terenie województwa zachodniopomorskiego policjanci z referatów wodnych działają w trzech powiatach, na których znajdują się spore obszary wodne tj. polickim, gryfińskim, goleniowskim oraz w mieście Szczecinie. Policjanci patrolują akweny kontrolują stan trzeźwości sterników, a także sprawdzają czy nie dochodzi do nielegalnego połowu ryb. Przede wszystkim jednak dbają o bezpieczeństwo osób znajdujących się nad wodą jak również w linii brzegowej akwenów.

Będąc pod w pływem alkoholu i korzystając ze sprzętu wodnego, czy kąpieli wodnej narażamy siebie i innych na szczególne niebezpieczeństwo. Nie każdy wie, że za sterownie łodziami pod wpływem alkoholu podpowiada się jak za przestępstwo.

 

podkom. Mirosława Rudzińska/ asp. szt. Grzegorz Klimek

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dosior
Dosior 05.07.2017, 11:27
Ja jestem za takimi akcjami.Rozumiem jak ktoś wypije piwo dwa na łódce ale jak ktoś płynie sam i zabiera 0,7 wódki to potępiam(wiadomo z wodą nie ma żartów i wogóle nie powinno się pić).Zapraszam służby w weekendy do Widuchowy..
sombrero
sombrero 04.07.2017, 14:18
A jeszcze nie skończyłą sięnagonka na pijanego Ukraińca a już nasi wodniacy odnotowani .

Pozostałe