Ograniczanie wolności mediów – presja i groźba

  • 07.07.2017, 12:24 (aktualizacja 07.07.2017, 13:24)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ograniczanie wolności mediów – presja i groźba arch.
W Gryfinie mamy częściowo wolne media. Z tym większym niepokojem odnotowujemy mieszanie się wiceburmistrza w ład medialny. Informowaliśmy, że Tomasz Miler, wiceburmistrz Gryfina, wzywając dziennikarza aby wyjaśnić i przeprosić za działanie jednej z urzędniczek (chodziło o zakaz robienia zdjęć) „przy okazji” zachęcał do zmiany pracy. Potem niestety posunął się dalej.

Tomasz Miler ponownie wezwał naszą dziennikarkę do Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie.

-W swoim gabinecie dał mi do podpisania pisane na komputerze pismo, że podczas owego spotkania nie byłam namawiana do przejścia do gazety jego brata. Czułam, że wywiera na mnie presję, bo groził wniesieniem pozwu do sądu. Ponieważ nigdy nie miałam styczności z sądem, wizja rozprawy i to nie wiedząc z jakiego powodu bardzo mnie przeraziła. Odnośnie artykułu, który ukazał się w igryfino, a który dotyczył mojego tamtego  spotkania z wiceburmistrzem Tomaszem Milerem w sprawie incydentu z urzędniczką, podczas rozmowy zasugerowano mi zmianę pracy. Zważywszy na wcześniejsze propozycje przejścia do gazety brata wiceburmistrza, co sam potwierdził, mówiąc iż poradziłabym sobie i że warto spróbować – odebrałam to jednoznacznie jako zachętę do przejścia do gazety brata zastępcy burmistrza.

-Wczasie rozmowy z Tamarą Szymańską w dniu 29 czerwca nie składałem jej propozycji pracy w Gazecie Gryfińskiej - oświadczył zastępca burmistrza Tomasz Miler.

 

Wczoraj, 6 lipca 2017 r. nasza dziennikarka poskarżyła się burmistrzowi Mieczysławowi Sawarynowi na zachowanie wiceburmistrza Tomasza Milera. Chce także aby Tomasz Miler zwrócił pismo, jako podpisane pod presją. Pomimo prośby, wiceburmistrz do tej pory nie skontaktował się w tej sprawie z naszą dziennikarką.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (139)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uwaga
uwaga 13.07.2017, 12:54
Słowo, przeciwko słowu.
Ktoś kłamie.
Ale kto?
O tym wiedzą pan Tomasz i pani Tamara.
Nie wiem dlaczego atakowany jest tylko jeden.
To wszystko nie jest takie oczywiste.
uwaga po uwadze
uwaga po uwadze 13.07.2017, 13:25
Dla mnie sprawa jest jasna. Wiceburmistrz nabrał wody w usta czyli nie zaprzecza. Nie ma się czym chwalić. A jaki cel zmyślać miałaby pani Tamara? Nie miała wyjścia, bo o takich niemoralnych propozycjach informuje się opinię publiczną. Od tego są przecież media. Dodajmy niezależne media.
cham
cham 13.07.2017, 11:16
Bez jaj. Od kiedy to burmistrz może sobie kogoś wezwać ? dorosła kobieta, dziennikarka , pod presją ? he,he. Gdyby zasugerował jej loda, a ona, ponieważ nigdy nie miała z tym rodzajem doznań styczności była przerażona, ale mu go by zrobiła bo okazja mogłaby się nie powtórzyć, to też byłaby to presja ?
odchamiacz
odchamiacz 13.07.2017, 11:26
Problem staje się wtedy gdy to jest podstęp i sugeruje się przeprosiny a potem proponuje się lody u swojego brata. I robi się to w godzinach pracy, za które płacą podatnicy.
ugotowani
ugotowani 11.07.2017, 23:34
Coś na rzeczy musi być, że gość nabrał wody w usta.
zakładka
zakładka 12.07.2017, 21:58
Jakie "coś"? Wiadomo konkretnie co!
między wierszami
między wierszami 10.07.2017, 16:35
"w czasie rozmowy w dniu 29 czerwca" - czyli w innym czasie już nie zaprzecza?
piosenkarka
piosenkarka 10.07.2017, 16:18
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem
Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem

Tak niewiele miałem
Tak niewiele mam
Mogę stracić wszystko
Mogę zostać sam

Wolność kocham i rozumiem
Wolności oddać nie umiem
Wolność kocham i rozumiem
Wolności...
gdzie czat
gdzie czat 09.07.2017, 21:34
Tomasz Miler nie radził sobie z czatami więc podejrzewam, że poradził burmistrzowi Sawarynowi aby zaprzestał czatowania. I teraz burmistrz ma minus ponieważ nie spełnia jednej z ważniejszych obietnic wyborczych. I tak zapewne narodził się pomysł aby dać po łapach wolno myślącym.
informatyk
informatyk 09.07.2017, 22:19
Żeby sobie nie radzili tylko z czatami, to można byloby powiedzieć, ze to pokolenie "analogowe". Ale ani analogowo ani cyfrowo. Ani z informacją ani z fontanną ani z trawą ani z remontami starych budynków. O parkingach nie wspominając...
widz
widz 09.07.2017, 19:59
Oni są uczciwi, muchy by nie skrzywdzili. wszyscy jesteście w błędzie . Nikomu nic nie proponują, nie kręcą, pracy za plecami też nie oferują, oraz nie siedzą na portalach i nie wypisują nic, oraz nie napuszczają piesków na innych. To nie moze być prawda. Az tacy zli .... to chyba żart kto nam się trafił. To byłyby fekalia
Hubert
Hubert 09.07.2017, 20:08
widz, dobry dowcip, obśmiałem się jak norka drzenińska:))))))
memory
memory 09.07.2017, 17:09
Już sobie wyobrażam jak za czasów Piłata by takie propozycje składano i dawano kartki z komputera do podpisywania. Przewodniczący i wiceprzewodniczący wygłaszaliby tyrady na temat wolności i gospodarności gminy. Usłużny redaktor zrobiłby okładkę z fotomontażami w których by na burmistrzu i wiceburmistrzach nie zostawiłby suchej nitki
gdyby...
gdyby... 09.07.2017, 22:21
Jakby wtedy burmistrz dziennikarzowi pana redaktora naczelnego proponował pracę albo za zamkniętymi drzwiami zmuszał do podpisywania - to prokuratura otworzyłaby biuro w urzędzie...
kierownik sklepu
kierownik sklepu 09.07.2017, 14:59
Podstawowe zasady higieny są takie, że jak się wchodzi, to się puka, a pan wchodzi bez pukania z brudną ścierką.
zakupoholicy
zakupoholicy 09.07.2017, 09:35
Według mnie to nie przypadek tylko przemyślana całościowa akcja. Jednym sugeruje się przejście do gazety brata gdzie ogłoszenia kupuje Gmina i jednostki Gminy. A innych dziennikarzy wozi się na "delegacje" do Raciechowic.
maciuś wykopany
maciuś wykopany 08.07.2017, 13:36
pofinni jom pszeprosić tesz za to rze proponowali jej stanowisko sekretaża miasta i gminy i za to rze hcieli by szefowała lagónie bo pszeciesz jezd ona fenomenalna i karzden jeden maży by jom kópić
defekt?
defekt? 08.07.2017, 14:55
A ten znowu z psychicznym defektem - naprawdę myślisz, że po trzech latach wciąż ktoś się poza tobą rajcuje podszywaniem pod kogoś i łamaniem zasad ortografii?
Nie czytam, co tam skrobiesz, po prostu odnotowuję fakt.
maciuś wykopany
maciuś wykopany 08.07.2017, 15:02
sam siem potszyj pod kogoś jak masz manie psześladofczom po czech latach bycia mniej nisz zerem
gryfinianka
gryfinianka 08.07.2017, 13:22
Uważam, że teraz powinni kwiaty kupić i przeprosić panią Tamarę za te swoje niedorzeczne propozycje.
Konserwa
Konserwa 09.07.2017, 10:43
Sorry ale chyba tylko skończony głupek uwierzyłby, że Pani Tamara mogłaby po tych wszystkich latach "obiektywnej" pracy w której zasłużyła na miano ...osoby bezstronnej , otrzymać propozycję przejścia do innych mediów...
między wierszami
między wierszami 09.07.2017, 11:40
No to teraz jestem pewien, że to prawda:)
Konserwa
Konserwa 09.07.2017, 11:48
Skończony głu....? Tak między wierszami... cha, cha..
obciach
obciach 09.07.2017, 20:57
Masz rację - żeby proponować w taki sposób to naprawdę trudno sobie wyobrazić desperację...
defekt
defekt 08.07.2017, 14:57
Masz rację, zatrudnianie dziennikarza poprzez przedstawiciela władzy to jest w pewnym stopniu uwłaczające. Nie tylko zresztą dziennikarzowi ale całej społeczności, której kręgi władzy tak działają...
szok i niedowierzanie
szok i niedowierzanie 08.07.2017, 15:29
To ja sobie wyobrażam co się może dziać w przetargach.
???
??? 09.07.2017, 11:41
Może dlatego ostatnio nikt nie chciał burzyć komendy?
Dracht
Dracht 08.07.2017, 18:35
Nie ma zasad
???
??? 09.07.2017, 11:43
Konkursy na stanowiska w gminie?
gość co z niejednego pieca chleb jadł
gość co z niejednego pieca chleb jadł 08.07.2017, 12:27
Brawo pani Tamaro za odwagę i przeciwstawienie się bucie władzy. Niech wiedzą, że nie pieniądze kierują działaniami ludźmi w co pewno trudno będzie im uwierzyć zważywszy jakimi są ludźmi.
Konserwa
Konserwa 09.07.2017, 16:33
A za komuny też taka odważna była?
to co chcecie, by wam inni czynili...
to co chcecie, by wam inni czynili... 09.07.2017, 21:01
Oj, lepiej tak daleko nie sięgaj - bo się przyczepią drugiej strony i znowu wyjdzie z twoją obroną tak, że zostanie zakazana aktywność na forum...
wdzięczni czytelnicy z Energetyków
wdzięczni czytelnicy z Energetyków 08.07.2017, 10:54
Dziękujemy pani Tamaro za ujawnie tej a'la afery Rywina. Dziękujemy za uczciwość. Dziękujemy, że nie dała się pani przekupić obietnicami.Ważne, że pani pamięta, że dziennikarz nie służy władzy, tylko czytelnikom.
Konserwa
Konserwa 09.07.2017, 16:38
Cha, cha błagam...toż to scena z Misia Bareji...
obciach
obciach 09.07.2017, 20:59
Masz rację konserwo - Jarząbków też by się znalazło trochę od łubudubu - czysty bareizm w tym urzędzie...
seniorka
seniorka 08.07.2017, 09:46
W demokracji władzy wolno mniej. Po prostu. I stan demokracji można rozpoznać po zachowaniach przedstawicieli władzy względem wyborców.

Zachowanie władzy, gdy chciano pokazać bałagan w godzinach urzędowania urzędu. Zachowanie władzy podczas dwóch spotkań z dziennikarką. Smutno mi.
Konserwa
Konserwa 09.07.2017, 17:13
Seniorko zajmij się i przyjmij do swego grona ową Tamarę niech się już nie męczy i innych zresztą w tym zawodzie..
obciach
obciach 09.07.2017, 21:03
Ja rozumiem, że konserwie marzy się decydowanie kto jest dziennikarzem, o czym pisze itd. Ale żeby sugerować wysłanie na cmentarz ludzi starszych to przesadziłeś gminny strategu...
kwatermistrz
kwatermistrz 08.07.2017, 09:31
Jedyne niezależne medium w Gryfinie to jest solą w oku władz. Łapią się wszelkich sposobów aby osłabić.
czytelnik
czytelnik 08.07.2017, 09:43
Nie mów jest jeszcze niezależne 'N 7 Dni Gryfina".
bim bam
bim bam 08.07.2017, 10:07
Odkąd nie ma Przemka Plecana to ja tam nie widzę niezależnych tekstów.
rafal
rafal 08.07.2017, 12:05
Ale trafna uwaga!
zniesmaczony
zniesmaczony 08.07.2017, 07:44
Po prostu niesmaczne, jak przedstawiciel władzy może traktować dziennikarza, kobietę, osobę starszą! I to zarówno podczas wizyty w urzędzie, kiedy chciała pokazać bajzel, jak i obu wizyt u wiceburmistrza. Niesmaczne!
Zawierucha
Zawierucha 08.07.2017, 02:06
Sytuacja przedziwna tylko jedno ciśnie się na usta...
"...czarne, czarne chmury
Zawierucha, deszcz do spółki z gradem
Jakieś obce znów głosy podpowiadają mi bzdury
Tak trudno mi, trudno mi, trudno mi, trudno mi być
Z Tobą razem...
kwatermistrz
kwatermistrz 08.07.2017, 09:33
Gdy widzisz ptaka w locie jak wolny jest
Jak płynie sobie aż po nieba kres
Wiedz niebo bywa pełne wichrów i burz
A z lotu ptaka już nie widać róż
Bo wolność to nie cel lecz szansa by
Spełnić najpiękniejsze sny marzenia
Wolność to ta najjaśniejsza z gwiazd
Promyk słońca w gęsty las nadzieja

- jak śpiewał Grechuta
aga
aga 08.07.2017, 00:45
Skoro pismo zostało podpisane w warunkach o jakich mówi dziennikarka to powinno być zwrócone.
Kleofas
Kleofas 08.07.2017, 12:47
Nie tylko zwrócone, ale powinna się zająć tym prokuratura: jakiego rodzaju groźbą zostało to wymuszone. Oczywiscie jesli zostało wymuszone.
mentor
mentor 07.07.2017, 23:58
To wina Sawaryna że tak rozbisurmanił wicków.
mg
mg 08.07.2017, 14:14
Mentorze, zapomniał wół jak cielęciem był :) Pamięć krótka, grunt że jest wódka.
starszy były kolega
starszy były kolega 08.07.2017, 12:34
Memtor, taaak ,ale ten pan nigdy nie przyzna się do swojej pomyłki,nie naprawia błędów i raczej nie przeprasza,uważa ,że takie zachowanie jest słabością charakteru ot co
STRASZNE ALE PRAWDZIWE

Pozostałe