Zaniedbane zabytki mogą zagrażać życiu

  • 10.07.2017, 17:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zaniedbane zabytki mogą zagrażać życiu
-Proszę mi powiedzieć, kiedy wydaliśmy ostatnio złotówkę na ochronę, na podtrzymanie czy na odtworzenie stanu murów miejskich? Czy na poprawę Bramy Bańskiej? Już nawet nie mówiąc o przepompowni, która to w zasadzie chyba zabytkiem nie jest, bo jest w tej chwili ruiną zagrażającą życiu? – pyta zaniepokojony stanem i bezradnością w tym temacie władz Gryfina Ireneusz Sochaj.

Ochrona zabytków jest jednym z zadań gminy.

-Zwracam się do burmistrzów, by temu problemowi się przyjrzeć, o mury nasze zadbać i inne zabytki zadbać  – powiedział na ostatniej sesji rady Miejskiej w Gryfinie radny Ireneusz Sochaj.

My ze swojej strony proponujemy władzom Gryfina krótką wycieczkę do Trzcińska-Zdroju, gdzie władze potrafią zadbać i o mury i o bramy miejskie. W ostatnich latach pozyskały na to mnóstwo pieniędzy, a i same nie żałowały grosza na ratowanie zabytków.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

maczeta
maczeta 14.07.2017, 00:05
Wygląda jak dżungla.
bard
bard 11.07.2017, 16:43
Wyrwij murom zęby krat
Zerwij kajdany, połam bat
A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!

Wkrótce na pamięć znali pieśń i sama melodia bez słów
Niosła ze sobą starą treść, dreszcze na wskroś serc i dusz
Śpiewali wiec, klaskali w rytm, jak wystrzał poklask ich brzmiał
I ciążył łańcuch, zwlekał świt, on wciąż śpiewał i grał
turysta
turysta 11.07.2017, 16:16
W Cedyni i Moryniu też potrafią zadbać o swoje mury i zabytki:) Przykład dbania o dobro kultury i historii jak się okazuje bardzo blisko!
bez kitu
bez kitu 11.07.2017, 13:10
Jest takie starożydne przysłowie, jak cię widzą tak cię piszą, tutejsza władza, mimo że ma jakiegoś dziennikarza we władzach, nawet nie stwarza pozorów, aby wygląd Gryfina przyciągał tak turystów jak i samych mieszkańców, ja się pytam gdzie jest tzw. polityka architektoniczo-urbanizacyjno-estetyczna oraz pijar, nie, tu nie może być pijaru jak nie ma co reklamować po za krzywym lasem, zresztą to odrębny temat jakie otoczenie jest wokół tego zabytku przyrody, porobiono stanowiska, chyba jedynie dla picu a efektów działań rzeczonego towarzystwa jak nie było tak nie ma, POBUDKA !!!
Anna Maria
Anna Maria 11.07.2017, 10:18
Zarowno wladze Chojny , jak i Gryfina nie sa zainteresowane pozyskiwaniem srodkow na rewitalizacje zabytkow. Lepiej burzyc niz budowac.
mrówa
mrówa 11.07.2017, 13:19
Mnie się zdaje, że liczą aż samo się rozpadnie.
Robert
Robert 11.07.2017, 10:10
Zapraszam do Chojny. Wtedy zobaczycie, co to znaczy rozwalające się mury. A radni zadowoleni z rządów burmistrza
turystka
turystka 10.07.2017, 23:49
Dziękuję za ten artykuł. Komentarze z tego i art. o Pałacyku Pod Lwami były bardzo pouczające. Życzę lepszych czasów..
makrela angela
makrela angela 10.07.2017, 20:17
Przepraszam ale te mury stawiali niemcy,Rozwalic proszę albo niech szwaby płaca za renowację
maciuś wykopany
maciuś wykopany 10.07.2017, 19:40
pszeciesz karzden jeden wie rze im siem cuś b ardziej zrójnuje tym wienksze som szanse na pozyskanie unijnych funduszuf, i tak pszykładowo dzienki rozwaleniu rybakufki mogliśmy se postawić nowom zabytkowom rybakufke
rozebrany pałacyk
rozebrany pałacyk 10.07.2017, 19:17
Bo jak znikną zabytki to zniknie problem.
obiecanka
obiecanka 10.07.2017, 19:29
Burmistrz mówił niedawno, ze w Gryfinie powstanie 1000 miejsc parkingowych - no to już wiecie gdzie...
pani z pieskiem
pani z pieskiem 10.07.2017, 19:41
Na razie to przy murach jest dżungla!
Ewa
Ewa 10.07.2017, 20:16
dżungla to jest w całym mieście. koło Intermedu to już nawet busz rośnie...

Pozostałe