Na Lagunie bakterie Legionella przyczyną braku ciepłej wody pod prysznicami

  • 11.07.2017, 11:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na Lagunie bakterie Legionella przyczyną braku ciepłej wody pod prysznicami CW Laguna
-W odpowiedzi na Państwa pytania z dnia 11.07.2017 r. informujemy, iż w przeprowadzonych badaniach próbek wody pobranych z natrysków przekroczone zostały dopuszczalne wartości liczby Legionella sp. oznaczające, iż ciepła woda użytkowa nie nadaje się do pryszniców – napisała do nas Edyta Zart, dyrektor Centrum Wodnego Laguna w Gryfinie. Poniżej publikujemy dalszą część odpowiedzi pani dyrektor.

W dniu 01.07.2017 r. wyłączono dopływ ciepłej wody użytkowej we wszystkich czterech zespołach prysznicowych do czasu otrzymania wyników z badań sprawdzających, które trwają do 12 dni roboczych. Wyniki z badań otrzymamy najwcześniej 14.07.2017 r. i dopiero prawidłowy wynik pozwoli na uruchomienie ciepłej wody pod prysznicami.

Informacja o wyłączeniu ciepłej wody znajduje się przy kasie CW Laguna oraz na stronie internetowej i profilu FB obiektu. W związku z powyższym klienci decydujący się na skorzystanie z usług obiektu otrzymali zniżkę w cenie biletu normalnego.

Wszystkie indywidualne wnioski i zgłoszenia klientów rozpatrywane są na bieżąco, a ich rozstrzygnięcie umieszczane w ,,Książce skarg i wniosków obiektu”.

Z poważaniem

Edyta Zart

Dyrektor CW Laguna

 

O braku ciepłej wody pod prysznicami napisaliśmy na prośbę czytelników tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/23923,w-lagunie-zimna-woda-pod-prysznicami

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hmmm..
hmmm.. 13.07.2017, 08:56
No to tragicznie!
Nie pozwólmy na zniszczenie Laguny - Jerzy
Nie pozwólmy na zniszczenie Laguny - Jerzy 12.07.2017, 14:12
Jest oczywiste, że przyczyną Legionelli w rurach z ciepłą wodą jest wyłączenie z używania ubikacji męskich w otwartej części LAGUNY. To paradoks, że w otwartej części potężnego obiektu nie jest otwarta żadna męska ubikacja. Wyłączenie całkowite tych obiektów powoduje, że same prądy zwrotne przy zamknięciu przepływu nie są w stanie zapewnić wysokiej temperatury w nieużytkowanych pomieszczeniach co powoduje rozwój pałeczek Leionelli, powodujących ciężkie zapalenie płuc. Zakażenie następuje najczęściej pod prysznicami gdzie pałeczki bezpośrednio dostają się do płuc. Z Legionellą można walczyć zimną wodą albo gorąca. Laguna nie może od czasu wyłączenia męskich ubikacji walczyć z bakteriami gorącą wodą bo w rurach w wyłączonych lokalach utrzymuje się letnia woda - siedlisko i żywioł Legionelli. Zwalczenie jej w pozostałej części może dać efekt na chwilę po czym następuje mieszanie się wody. To nie jedyny efekt nieczynnych ubikacji. Roznoszący się "zapach" moczu przed Laguną to chyba kolejny problem. Pierwszy taki od ponad 20 lat funkcjonowania naszego super obiektu. Gryfino w Zachodniopomorskim a nawet w Polsce nie jest znane z powodu Dolnej Odry tylko z powodu Laguny i to jest nasz powód dumy. Planiści w obiektach typu Laguna zwracają szczególną uwagę na higienę. Ograniczanie dostępu do męskich ubikacji to samobójstwo dla tego obiektu. Może to celowa działalność ???
wąchacz
wąchacz 12.07.2017, 14:25
coś w tym jest:(:(:(
:-(
:-( 11.07.2017, 16:44
No to kicha!
pływak
pływak 11.07.2017, 14:06
Wczoraj oddałem stolca na basenie i co ? Kopary wam opadły?A widok damy która plynęła za mna i odpychała moje wydzieliny z kiszki stolcowej-bezcenny
Jerzy
Jerzy 12.07.2017, 14:15
Już cię namierzam
Kiero
Kiero 11.07.2017, 18:19
Tylko Cie uśpić.Na leczenie za późno i szkoda czasu.
Darek
Darek 11.07.2017, 13:38
To poważna sprawa.
olek
olek 11.07.2017, 13:24
Z tego co się często pisze o Lagunie to cały czas są tam problemy. Jest to obiekt bardzo okazały więc warto byłoby aby takie problemy się tam nie powtarzały.
Baśka
Baśka 11.07.2017, 11:56
Dobrze że wyłączyli ciepłą wodę w takim razie, bo jak czytam w internecie do zakażenia pałeczkami z rodzaju Legionella dochodzi poprzez wdychanie skażonego aerozolu wodno – powietrznego.
Choroba legionistów to rodzaj zapalenia płuc wywołany przez bakterię Legionella pneumophila oraz inne bakterie z tej rodziny.

Pozostałe