Czy będziemy płacić SMS-em za bilet?

  • 16.07.2017, 12:31
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy będziemy płacić SMS-em za bilet?
Jadąc autobusem linii nr 1 dość często jesteśmy świadkami, że pojazd dłużej stoi na przystanku. Powodem jest najczęściej kupowanie biletów u kierowcy. Czy możliwa jest płatność za bilet SMS-em? W tej sprawie gmina Gryfino ma rozmawiać z PKS w Szczecinie.

Gmina Gryfino dopłaca do kursowania autobusu na trasie Gryfino- Szczecin-Gryfino. W związku z tym na sesjach Rady Miejskiej w Gryfinie często pojawia się temat autobusów linii nr 1.

-Mieszkańcy sygnalizują taki problem, że autobusy bardzo często się spóźniają, wypadają z kursu. Narzekają, że należy czekać na kolejny pojazd, który przyjeżdża z godzinnym opóźnieniem – mówi Ireneusz Sochaj. -Ja rozumiem, że są to urządzenia techniczne i mają prawo się zepsuć, ale te sytuacje powtarzają się zbyt często. Odrębną sprawą jest jeszcze dystrybucja biletów. Skoro kierowca ma sprzedać np. 15 biletów na przystanku, bo nigdzie indziej ich nabyć w mieście nie można poza jednym czy dwoma punktami, to rodzi to opóźnienia. Nie wiem, czy w naszej teraźniejszości nie można wymusić na przewoźniku, żeby zainstalował automaty sprzedające bilety czy to w autobusach, czy to na niektórych przystankach? Jest już płatność SMS za bilet. Nie wiem, czy tego wszystkiego nie można by wprowadzić w życie? – proponuje radny Ireneusz Sochaj.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Frustrat
Frustrat 18.07.2017, 14:40
Lepiej zainwestować w klimatyzacje albo zimne napoje podczas jazdy.
Jazda w upalne dni jest okropna. Od tak wielu lat nikt nie może tego zmienić.
dd
dd 17.07.2017, 00:03
Najlepsi są ludzie w centrum którzy mają kiosk obok a idą do kierowcy kupują:) pozdrawiam
Sms
Sms 16.07.2017, 15:40
Zwała jest zwałą !
a propos
a propos 16.07.2017, 15:56
Jak tam zwał, tak zwał,
ale do Szczecina dojechał!
pasażerr
pasażerr 16.07.2017, 15:37
Bardzo chętnie.

Pozostałe