Stracił prawko, bo jechał za szybko. Wlepili 46 mandatów

  • 17.07.2017, 15:18
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Stracił prawko, bo jechał za szybko. Wlepili 46 mandatów Policja
W miniony weekend policjanci gryfińskiej drogówki włączyli się do realizacji ogólnopolskich działań pod nazwą „Prędkość”. Gryfińscy funkcjonariusze kontrolowali łącznie 103 pojazdy, ujawniając 47 przekroczeń dopuszczalnej prędkości. W jednym przypadku, kierujący który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h, utracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na kierowców łamiących przepisy nałożono w sumie 46 grzywien w drodze mandatów karnych.

Policyjne statystyki nie pozostawiają wątpliwości co do tego, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn występowania zdarzeń drogowych, a w szczególności wypadków drogowych. Kierowcy zapominają, że większa prędkość pojazdu przekłada się na wydłużenie drogi hamowania.

Pamiętajmy, że jadący z prędkością 50 km/h pojazd, w ciągu jednej sekundy pokonuje odległość 15 m. Jadąc zatem z większą prędkością, pozostawiamy sobie mniej czasu na właściwą reakcję.

 Policjanci w trakcie trwających działań nie tylko kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ale także starali się docierać do świadomości uczestników ruchu drogowego, jaki wpływ na bezpieczeństwo ma poruszanie się z prędkością bezpieczną.

Pomimo sprzyjających w okresie letnim warunków na jezdni, zadbajmy o bezpieczeństwo własne, najbliższych i innych uczestników ruchu, dopasowując prędkość do warunków panujących na drodze, naszych indywidualnych umiejętności i obowiązujących przepisów – apeluje oficer prasowy asp. szt. Grzegorz Klimek.

O akcji Prędkość napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24002,trwa-akcja-policji

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ula
ula 19.07.2017, 10:07
Policja jest od tego by pilnować porządku na ulicach. Oby więcej takich akcji i kontroli na drogach
Jasio realista
Jasio realista 17.07.2017, 16:18
A o zabraniu matury to nie zapomnieliście?
Najgłupsza rzecz to zabranie prawka. Będzie jeździł bez niego . A co. Ma się zwolnić z pracy?

Pozostałe