Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem!

 • 19.07.2017, 17:59
 • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem!
Zachodniopomorska policja planuje w 2017 roku przyjąć w swoje szeregi 310 nowych funkcjonariuszy. Przyjęcia odbędą się w sierpniu i grudniu br. Oferta skierowana jest do młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wyższym wykształceniem po kierunkach przydatnych w policji ( prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne).

Każdy, kto chce służyć w tej formacji musi spełnić określone wymagania:

 • obywatel polski, niekarany, o nieposzlakowanej opinii,

 • korzystający w pełni z praw publicznych,

 • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,

 • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,

 • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

 • ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej (potwierdzony adnotacją w książeczce wojskowej).

Postępowanie kwalifikacyjne do służby w Policji składa się z kilku etapów niepunktowanych tj:
       -     złożenia dokumentów,

 • sprawdzenia dokumentów,

 • komisji lekarskiej,

      - oraz punktowanych :

 • test wiedzy,

 • test sprawności fizycznej,

 • test psychologiczny,

 • rozmowa kwalifikacyjna.

W momencie złożenia dokumentów rozpoczyna się postępowanie kwalifikacyjne. Na stronie internetowej Komendy Głównej Policji umieszczona jest informacja dotycząca punktowania poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego, ile punktów minimum trzeba uzyskać na każdym etapie i jak powstają listy rankingowe. Zawarte tam są również informacje o możliwości zdobycia przez kandydatów dodatkowych preferencyjnych punktów.

Pamiętać należy, że preferowani są kandydaci, którzy mają m.in. tytuł ratownika albo ratownika medycznego. Dodatkowe punkty w rekrutacji dostaną  również osoby, które mają uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa, ratownictwa wodnego, nurkowania czy sportów motorowodnych. Mile widziane jest także prawo jazdy kategorii "A" i "C" oraz znajomość jerzyków obcych.


Po przyjęciu do służby nowo przyjęty funkcjonariusz odbywa 5,5-miesięczne szkolenie zawodowe podstawowe do jednej z policyjnych szkół. Następnie, po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej  następuje  oddelegowanie do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji. Czas delegowania wynosi 49 dni ( czyli 37 służb). Celem adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności służbowych, nabytych podczas szkolenia zawodowego podstawowego, tj.: zabezpieczanie imprez masowych, ochrona obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych, działań pościgowych, poszukiwawczych realizowanych w ramach działań pododdziałów zwartych Policji.

Następnie policjantka lub policjant trafia do jednostki macierzystej, gdzie będzie pełnił codzienną służbę.

 

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji powinny osobiście złożyć komplet dokumentów w Zespole ds. Doboru i Rezerwy Kadrowej Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, ul. Małopolska 47.

Uposażenie policjanta na stanowisku podstawowym (podczas szkolenia podstawowego wynosi 1899,70 zł netto, natomiast po ukończeniu szkolenia 2593,30 zł netto + dodatek za wysługę lat).

Ponadto policjantom przysługują świadczenia socjalne m.in.:

- nagrody roczne w wysokości 1/12 uposażenia otrzymanego w roku kalendarzowym,

- nagrody uznaniowe,

-nagrody jubileuszowe (po 20, 25, 30, 35 i 40 latach służby w wysokości odpowiednio 75%, 100%, 150%, 200% i 300% miesięcznego uposażenia),

-zapomogi w formie pieniężnej lub rzeczowej w przypadku indywidualnych zdarzeń losowych, klęsk żywiołowych, choroby, śmierci członka rodziny oraz innych zdarzeń powodujących pogorszenie sytuacji materialnej policjanta i jego rodziny,

-zasiłek na zagospodarowanie w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego,

-należności za podróże służbowe w przypadku przeniesienia policjanta do pełnienia służby w innej miejscowości albo oddelegowania go do czasowego pełnienia służby,

-dofinansowanie do wypoczynku przysługujące policjantowi i uprawnionym członkom jego rodziny,

-równoważnik pieniężny w zamian za umundurowanie.

 

KGP/ Zespól Prasowy KWP w Szczecinie / IK

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

33
33 20.07.2017, 14:07
Wszyscy którzy przyjmą się do pracy w Policji, WP, Straży Pożarnej, ABW w czasie rządów PiS, będą traktowani jak ci którzy pracowali w PRL. Będą w wolnej Polsce, oskarżeni o współpracę z kaczystowskim reżimem. Policja w Niemczech też przyjmuje do pracy, ale tam płacą cztery razy więcej.
f-sz policji polskiej
f-sz policji polskiej 20.07.2017, 10:07
Pieknie opisują i na tym się kończy. Jeśli sie dostaniesz to pracujesz jak "murzyn", wtedy kiedy wszyscy "normalni ludzie" mają wolne Ty musisz pracować bo trzeba zwiększyć liczbę policjantów. Więc zapomnij o wolnych wakacjach, feriach, świętach itp. dodatkowo po skończeniu szkoły wyższej o podanych wyżej kierunkach z tego tytułu nie masz żadnych profitów (chyba że masz znajomości- plecy). Zarobki są nędzne, dla kawalera bez kredytu wystarczy, ale gdy myślisz o założeniu rodziny to nie utrzymasz sie za 2500 zł. Oczywiście po ukończeniu szkolenia bo na szkole policji jest niecałe 1700 zł. Awanse są, jednak nie wiąże sie z tym większa kasa. za otrzymanie stopnia jest to kwota średnio 50 zł miesięcznie (nie starczy nawet na najmniejsze zakupy). Wielkie wymagania od przełożonych, którzy opierają się tylko na statystyce. Osobiście żałuję wyboru i zamierzam poszukać sobie innej lepiej płatnej pracy.
Gutek
Gutek 21.07.2017, 07:25
To szukaj widocznie taki z ciebie Policjant jak z koziej d...py trąba . Służba w policji to kasa tylko powołanie.
pablo
pablo 21.07.2017, 10:51
To wykarm za powołanie dzieci debilu!!! Powołanie, śmieszny człowieku. Powołanie można mieć jak się księdzem zostaje
Zołnierzyk
Zołnierzyk 19.07.2017, 22:59
W wojsku szeregowy ma 2650 netto + 900 mieszkaniówki zależne od regionu = 3550PLN i mniej na głowie, ale musi betonowych trepów słuchać.
Co wybieracie?
Pacyfista starej daty
Pacyfista starej daty 19.07.2017, 22:02
Młody a już ma opanowany ten gest symbol : bicie pałą w tarczę - " chodźcie my wam pokażemy".
Uczciwy
Uczciwy 19.07.2017, 21:38
Jeżeli chcesz pracować piatek,świątek itp.Zapraszamy.Jeżeli chcesz pracować w firmie gdzie statystyka odgrywa wieksza role niz w Banku,a twojemu przełożonymu wiecznie mało.Zapraszamy.Jeżeli chcesz biegać i zbierać z chodnika żuli.Zapraszamy.Jeżeli chcesz nie mieć życia prywatnego.Zapraszamy.Lubisz być wytykany palcami.Zapraszamy.Jeżeli chcesz zarabiać za to wszysto 2700 zł po kilku latach.Zapraszamy.Jeżeli chcesz być mięsem armatnim dla dziennikarzy,polityków i bandziorów.Zapraszamy.To praca właśnie dla Ciebie!W małym skrocie.Tak powinien wyglądać ten artykuł.
psy do schroniska
psy do schroniska 19.07.2017, 22:05
Spawacz po podstawówce i kursie z urzędu pracy ma święty spokój i robotę za minimum 25 zeta /14 euro/150 dkk/ 180 nok ... za godzinę. No i wiadomo- spawacz nie wielbłąd napić się musi :-)
Naczelny Kaczysta
Naczelny Kaczysta 19.07.2017, 20:56
Zostań zomolem a pracy i nadgodzin będziesz miał pod dostatkiem i bez grzechu. Kodziaże i Razem już zaczęli się złazić pod gryfiński sąd z e zniczami i kwiatami - więc ktoś tym kanaliom musi obić te zdradzieckie mordy co zabiły mi zdrowy rozsądek i szacunek dla innego człowieka.
wykopany maciuś
wykopany maciuś 19.07.2017, 21:28
POdobno bendom organizowane wycieczki objasdofe do Wawy na armatkach wodnych i bicze wienc to fajniejsze jak te zjerzdzalnie i baseny na Lagónie

Pozostałe