Wykorzystali fantoma i alkogogle

  • 21.07.2017, 18:52
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wykorzystali fantoma i alkogogle KPP Gryfino
W świetlicach wiejskich w Krajniku oraz Nowym Czarnowie w czwartek, 20 lipca 2017 r. przedstawiciele policji, straży pożarnej, straży miejskiej, sztabu kryzysowego Urzędu Miasta i Gminy oraz Stowarzyszenia Ratownictwa Medycznego w Gryfinie przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w ramach akcji "Bezpieczne wakacje" i "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Poruszono m.in. tematykę zasad bezpieczeństwa nad wodą oraz w ruchu drogowym, omówiono zagrożenia płynące z internetu, jak również tematykę uzależnień i problem ucieczek z domu. Ponadto w zajęciach praktycznych wykorzystano alkogogle imitujące stan nietrzeźwości i zaburzające percepcję. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz pierwszej pomocy, gdzie po dużej dawce praktycznej wiedzy w ww. zakresie, każdy mógł spróbować swoich sił przy reanimacji osoby nieprzytomnej z wykorzystaniem fantoma.

Podczas spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali materiały informacyjne, ulotki, broszury, naklejki oraz gry związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

W zajęciach uczestniczyli m.in. rodzice i opiekunowie dzieci, sołtysi Nowego Czarnowa, Krzypnicy i Krajnika, pedagodzy ze świetlic środowiskowych oraz co najważniejsze dzieci z pobliskich miejscowości.

 

Zajęcia zrelacjonował st. sierż. Michał Zaniewski, p.o. asystenta ds. nieletnich i patologii w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 24.07.2017, 15:12
Brawo Panowie !!
widać że współpraca buduje !! :D
Renia
Renia 22.07.2017, 17:32
WIELKIE BRAWA DLA SŁUŻB :)
Renia
Renia 22.07.2017, 17:27
Pożyteczna akcja ????
weteran
weteran 22.07.2017, 15:11
hehe dobre ratownictwo medyczne :) to kto jest tym ratownikiem medycznym ?? kpina jakas

Pozostałe