Cieszą się ze zwycięskiego projektu w „Społeczniku”

  • 25.07.2017, 01:07 (aktualizacja 26.07.2017, 12:22)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Cieszą się ze zwycięskiego projektu w „Społeczniku”
We wtorek, 24 lipca ogłoszone zostały wyniki oceny merytorycznej, zweryfikowanych formalnie wniosków nadesłanych do II terminu obrad Komisji Oceny Wniosków w ramach „Programu SPOŁECZNIK- zachodniopomorski system wspierania inicjatyw oddolnych” realizowanego przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. na mocy umowy podpisanej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego.

W aktualnościach na stronie www.karrsa.eu można znaleźć listy rankingowe z podziałem na subregiony, m.in. powiaty gryfiński, myśliborski, pyrzycki, stargardzki można znaleźć zakwalifikowany do dofinansowania wniosek „Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy” złożony przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej wraz z grupą nieformalną, której w skład której wchodzą Elżbieta Szablewska, Grzegorz Szablewski i Jan Kuta.

Potrzeba realizacji projektu „Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy” wynika z małego zaangażowania mieszkańców w życie społeczne, a jednocześnie z głosów, że fajnie byłoby coś zrobić razem. Ze względów finansowych rzadko organizowane są imprezy, które integrują lokalną społeczność oraz nakłaniają do wspólnego spędzania czasu wolnego. Ważne są inicjatywy mające na celu wspieranie integracji, uwrażliwiające na potrzeby najbliższego otoczenia oraz uczące dbania o dobro wspólne, jakim jest np. teren placu zabaw z boiskiem w centrum wsi Łukowice.

Jak wynika z diagnozy przeprowadzanej w ramach opracowywania Lokalnego Programu Rewitalizacji Gminy Cedynia, sołectwo Łukowice jest jednym z najbardziej zdegradowanych obszarów gminy Cedynia. Charakteryzuje się skumulowaniem negatywnych zjawisk, np. największy odsetek osób długotrwale pozostających bez zatrudnienia, największy odsetek osób pobierających zasiłek okresowy.

Projekt „Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy” kierowany jest do każdego, ponieważ życie Nas nie rozpieszcza, każdemu przyda się chwila relaksu, odejścia od codziennych obowiązków, a czynienie dobra na rzecz wspólnoty właśnie jest taką chwilą, w której każdy może dać kawałek siebie na rzecz wsi.

Akcję, której szczegóły już wkrótce planuje się na ostatni weekend wakacji, tj. 26 sierpnia 2017 r. w Łukowicach, gmina Cedynia. Już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy.

pomysłodawcy

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Czujny
Czujny 25.07.2017, 10:40
OStatni wekend wakacji 26 lipca..? Ciekawe.
koniec urlopu :(
koniec urlopu :( 27.07.2017, 12:53
Zależy kto kiedy ma urlop.
zdziwiony
zdziwiony 25.07.2017, 10:24
Piaskownica w Kawiarni?
Andrzej
Andrzej 25.07.2017, 02:30
Na zdjęciu: Akcja społeczna Kawiarenka – „Zróbmy coś razem”

Pozostałe