Pizzafera. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie incydentu przed sądem

  • 27.07.2017, 20:09
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pizzafera. Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie incydentu przed sądem
Mamy nowe informacje dotyczące incydentu, do jakiego doszło podczas manifestacji przed Sądem Rejonowym w Gryfinie 24 lipca 2017 r. Przypomnijmy, że radny powiatowy Marek Brzeziński, czując się sprowokowany, rozsmarował pizzę na głowie mężczyzny, który przechadzał się z tym włoskim daniem w tłumie manifestantów.

-Zawiadomienie w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie złożył Michał S. Wczoraj, 26 lipca 2017 r. Prokuratura Rejonowa w Gryfinie wszczęła dochodzenie. Postępowanie prowadzone jest w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej oraz zniszczenia odzieży, czyli art. 288 paragraf 1 kodeksu karnego i art. 217 par. 1 kk. Gromadzony jest materiał w sprawie. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów – poinformowała dzisiaj portal igryfino rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Joanna Biranowska-Sochalska.

O sprawie napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24155,marek-brzezinski-rozsmarowal-mu-pizze-na-glowie

i

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24173,atak-radnego-pizza-sprawa-trafila-do-prokuratury

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (150)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Znachor
Znachor 30.07.2017, 21:24
Co tu bronić.
Za batonika wsadzaja do więzienia.
Ganstera wypuszczają bo go stać na dobrego adwokata.
Polityka nie przymkną bo w przyszłości może będzie u władzy.
Po co to bronić?
Gabi
Gabi 30.07.2017, 19:33
To nie jest sprawa dla prokuratury!
Taka akcja, daj pan piątaka
Taka akcja, daj pan piątaka 29.07.2017, 16:34
Wywiad dla wyborczej udzielony przez Marka B. :
________________________________________________________
Według Marka Brzezińskiego cała sytuacja została celowo zaaranżowana.
Przyszedłem na spotkanie, które odbywało się regularnie od kilku dni pod sądem. Już na samym początku po drugiej stronie ulicy ustawiła się grupa ludzi, którzy próbowali zakłócić to spotkanie. Wznosili okrzyki, rzucali petardy. W pewnym momencie z tej grupy wyszedł mężczyzna z pizzą. Wiedzieliśmy, że to prowokacja, więc schodziliśmy mu z drogi. Temu panu to chyba nie wystarczyło. Zawrócił i postanowił jeszcze raz przejść przez tłum – wyjaśnia Brzeziński.
Jak twierdzi, za plecami usłyszał tylko słowa „uwaga, pizza”, więc odruchowo się cofnął.
________________________________________________________

- dlaczego na nagraniu nie widać, żeby poszkodowany stał z "grupą ludzi ?
- dlaczego na na graniu widać, że poszkodowany idzie sam z pizzeri a nie ma tam "grupy ludzi" ?
- dlaczego w momencie pierwszej próby przejścia na filmie widać jak Marek B. obraca się i nie cofa się odruchowo ?
- dlaczego jak widzi poszkodowanego z Policją próbującego przejść po raz drugi - odruchowo się cofa ?
- dlaczego Marek B. nie rozsmarował pizzy przy pierwszej próbie przejścia?
- czy Marek B. wpadł na pomysł prowokacji kosztem przechodnia ?
- czy przechodzący poszkodowany miał prawo przejść?
- dlaczego wywiad dla wyborczej został zasłonięty dla czytelników

szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,22151216,wedlug-prawicowcow-radny-po-zaatakowal-przechodnia-pizza.html#BoxLokSznLink

- czy Marek B. faktycznie ma rację i jest to prowokacja, dlaczego ją zorganizował ?
normalny
normalny 29.07.2017, 16:07
Jestem normalnym człowiekiem i te wasze demonstracje KODowitów pod sądami jak i miesięcznice PiSowców mam głęboko we [email protected] chęcią rozgonił bym jednych i drugich tępych baranów.Człowiek aż sam się wstydzi patrząc na jednych i na drugich.
Bea
Bea 29.07.2017, 16:27
To samo, co z tą skargą na przychodnię. Najlepiej nic nie robić, nic nie działać, siedzieć cicho, niech inni załatwią!
A właśnie że nie! Niech władza czuje na sobie kontrolę społeczeństwa!
I nie mówię tu tylko o jednej stronie.
Jestem przeciwna takiej bierności i czekaniu na to, aż się "samo zrobi" - i narzekaniu - "rozgoniłbym jednych i drugich" - a dlaczego? Masz "trzecią drogę"?

Chcą manifestować na miesięcznicach - chce im się wyjść, stać? Ok. Chcą manifestować przeciw podporządkowaniu sądów jednej partii? Ok.

trzeźwy
trzeźwy 28.07.2017, 15:17
Co wy się tak podniecacie? To przecież „platformers”! Przyjechał z zagranicy, nie ogarnął dobrze, popitoliło mu się i polazł z pizzą rozwalać demonstrację „kaczystów”! I dopiero potem ogarnął, że to nie ta demonstracja!!!
No a teraz ugrzązł, bo nie wie, co dalej...
Tak to jest, jak się najpierw robi, potem myśli.
A teraz już zaczynają przebierać nogami jakieś "króliki z kapelusza" do stołka po radnym! Żenujące!
komedia!
komedia! 28.07.2017, 15:45
Ale jaja! Takie cuda tylko w Gryfinie! Platformersowy prowokator myli demonstracje i rozwala własną! A te objawione nagle Kukizy też komiczne!
A ty się człowieku zastanawiaj, czy to było takie czy owakie postępowanie!
A idźta se sami bawić się w piaskownicy!
Wszyscy jednakowi!
Bea
Bea 29.07.2017, 16:31
No to rzeczywiście - przyjść rozwalać demonstrację i pomylić tę "przeciw" z tą "za" - to już przegięcie!
To może faktycznie niech tacy siedzą w domu:)
...
jacek
jacek 28.07.2017, 13:17
po obszernej analizie tego zdarzenia stwierdzam ze 100% prowokacja z ta pizza zeby afere nakrecic.
dich
dich 28.07.2017, 12:52
A odwołać radnego i niech płaci!!! Taki przykład daje?! Kto głosował na niego? I niszczy pizzę jeszcze. A te Panie też niech płacą bo to za ich przyzwoleniem!!!
mistrzostwa gminne
mistrzostwa gminne 28.07.2017, 10:53
Materrazi i Zidane w wersji gminnej! Dobrze jest poczytać nocne wpisy:)

Dzięki "internety" na zwrócenie uwagi na te wpisy:)

groteska Dzisiaj, 01:02 Zidane, Materrazi na skalę gminną?

Ja przepraszam, że tyle komentuję, ale jestem tak zafascynowany rozwojem tej sytuacji. Jak na finale, gdzie wynik stał się mniej ważny, tylko który zawinił bardziej:)
trzeźwy
trzeźwy 28.07.2017, 15:18
Jaka gmina, taki Materazzi i Zidane! Żenujące! Tym bardziej, że się gościowi manifestacje pomyliły - bo na ofiarę to nijak i gabarytowo i politycznie się nie nadaje...
Lulek
Lulek 28.07.2017, 10:40
Towarzyszki wokol radnego z usmichem na twarzy patrza na jego zachowanie.
...
... 28.07.2017, 10:48
Cieszą się, że pizzą nie oberwały...
Zazdrosna Zuzanna
Zazdrosna Zuzanna 28.07.2017, 10:38
To w obronie praworządności można nielegalnie protestować?Taka całkiem głupia to nie jestem,a może jestem?
do Zuzi
do Zuzi 28.07.2017, 10:49
Nielegalny protest? Czy tobie się komuna marzy?
Zazdrosna Zuzanna
Zazdrosna Zuzanna 28.07.2017, 10:56
Panie Boże broń!Jak zgłoszona demonstracja to legalna,niezgłoszona także jest legalna?To po co zgłaszać jak wszystko jest legalne?
"zwykły przechodzień"
"zwykły przechodzień" 28.07.2017, 12:44
Pomijam comiesięczne spotkania. W maju, jak otwierano rondo ks. Palicy. Tam też by przed arcybiskupem pizzą wymachiwał, ganiając w tę i z powrotem i krzycząc „przepraszam, przepraszam, ta pizza to nie dla was, ja tu chcę przejść”?
„Marie” wyłuskała część zdań. Trochę dużo jak na „zwykłe przechodzenie” (od przejścia dla pieszych do miejsca zdarzenia), a przecież to nie wszystko, co mówił:
Przeprasza, pizza tutaj, przepraszam (...), to nie dla Was"
-"No proszę przejście zrobić, no kurde, przecież to jest chodnik, panowie"
-"Przepraszam, przepraszam, przepraszam, chcę przejść, chcę przejść"
I co, przed arcybiskupem i wszystkimi oficjelami też by tak ganiał? Też stali na chodniku!
Zazdrosna Zuzanna
Zazdrosna Zuzanna 28.07.2017, 14:45
A to Pan Radny jest arcybiskupem?Nie słyszałam...To pewne?To u nich też są biskupi?
równość?
równość? 29.07.2017, 00:32
A co to za różnica?
niezłe!
niezłe! 28.07.2017, 13:26
Już to widzę. Jak na to pozwalają organizatorzy odsłonięcia!:):):)
On tyle wrzasków zdążył, zanim doszedł do radnego? To musiał wolno iść...
Zazdrosna Zuzanna
Zazdrosna Zuzanna 28.07.2017, 14:52
To policja nie pozwoliła mu przejść?Podobno pozwoliła.To kogo trzeba się słuchać;policji czy protestujących?Chyba ,że ja już całkiem głupia jestem...
czarny
czarny 28.07.2017, 10:29
1 .Czy ta ,,niby,, demonstracja była legalna ? 2. Gdyby , to na mnie trafiło to ten Brzeziński jeszcze leżał by na chirurgi , bez względu na skutki prawne ...!
lex
lex 28.07.2017, 10:40
1. a co to zmienia w zachowaniu normalnego człowieka?, który w dodatku podobno 'nic nie wiedział"
2. Niektórzy są odważni tylko, jak są najwyżsi, najwięksi - dobrze "groteska" podsumował. A pewien jesteś, że wszyscy by stali i patrzyli bezradnie?
dziwne zachowanie
dziwne zachowanie 28.07.2017, 10:23
Najpierw pisze, że biedny nic nie wiedział, potem jednak, że wiedział doskonale. Kurczę, a skąd on wiedział, czy demonstracja zgłoszona, czy nie? I co to zmienia w zachowaniu kulturalnego człowieka? Ja po prostu ominąłbym. Nawet drugą stroną ulicy. Po pierwsze, jeśli to „nie moja demonstracja”, to nie wchodzę tam, po drugie, kwestia kultury – nie przeszkadzam, po trzecie – zwyczajnie niepewnie bym się czuł zakłócając zgromadzenie tylu osób...


Michał Wczoraj, 21:40

Przebywam na zachodzie, w Gryfinie tylko urlopuje, może fakt obcowania z europejczykami ukierunkował moje zachowanie. Przebywając na wyjeździe nie oglądam polskiej telewizji. Teraz kiedy przyjechałem nie wiedziałem nawet o co chodzi z tą demonstracją.

Michał Wczoraj, 23:11

Manifestacja nie była zgłoszona, nawet jak by była to miałem prawo przejść chodnikiem.
ola
ola 28.07.2017, 13:25
klamie.pomawia i wymysla piizermen
internety
internety 28.07.2017, 10:33
Siemasz groteska! Bilomag już chlupnęłaś? Witaminki wzięte? Dawaj naprzód - w obronie demokracji!
lex
lex 28.07.2017, 10:41
Jak się najpierw chce zgrywać „macho” i gania w kółko rozpychając się w tłumie a potem płaczliwie usprawiedliwia się, że go przemoc spotkała, to nie groteska, tylko farsa.
Jak strona składa doniesienie a jednocześnie tak aktywnie udziela się na forum (zakładam, że to on sam, a nie nikt udający) to tylko świadczy, że miał zamiar, jaki miał, natomiast przerosła go reszta.
vademecum
vademecum 28.07.2017, 10:43
Na zaocznych w Gdańsku takich mądrości uczą?
lex
lex 28.07.2017, 10:50
A coś się nie zgadza?
internety
internety 28.07.2017, 10:59
Wszystko. Nie zrozumiesz ale napiszę na wszelki wypadek jeszcze raz. Michał idąc po chodniku i mówiąc przepraszam nie rozpychał się. Rozpychał się za to Brzeziński wpadając na Michała i kontynuując swoją napaś rozmazał mu pizzę na twarzy. Naruszając tym samym nietykalność osobistą, dokonując napaści mogącej spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu.

Michał nie usprawiedliwi się płaczliwie tylko spokojnie przekazuje informacje na temat zdarzenia, m.in po to, aby walczyć o swoje dobre imię szargane przez takich ludzi jak ty.

Całą reszta to tworzenie alternatywnej rzeczywistości mająca na celu dalsze poniżanie Michała oraz relatywizowanie w oczach opinii publicznej tego co się stało.
:):):)
:):):) 28.07.2017, 11:29
internety Dzisiaj, 10:59 Wszystko. Nie zrozumiesz ale napiszę na wszelki wypadek jeszcze raz. Michał idąc po chodniku i mówiąc przepraszam nie rozpychał się. Rozpychał się za to Brzeziński wpadając na Michała i kontynuując swoją napaś

napaś, to dobre słowo...

"wysoki sądzie, ten samochód mnie sprowokował i sam na mnie napadł! Wiesz co, przestań się wygłupiać.
internety
internety 28.07.2017, 11:56
Coś więcej poza rzekomo inteligentnym wyśmianiem literówki?
studnia bez dna
studnia bez dna 28.07.2017, 09:38
ha ha ha Sysek kapusia z sie zrobil .Sam na siebie doniusł co za g.ąb.
internety
internety 28.07.2017, 10:32
Ogórek internetowy grający kumatego prawilniaka. Tego jeszcze nie grali na tym forum. Dawaj więcej, popisz kryminalne ciekawostki z pogranicza Twoich marzeń i lęków.
ha
ha 28.07.2017, 09:51
niedobrze jak sa donosy obalic taki rzad.
jacek
jacek 28.07.2017, 13:21
obalic takie zachowanie tego pana z pizza
qś
28.07.2017, 09:30
PiSsa POżywką afery
haha
haha 28.07.2017, 08:56
Ten radny to widać ze wieśniak. najgorsze ze pewnie nic mu nie zrobia. to jakby kobieta szla ulica a jakiś cap grzebal jej w zakupach i np. smietane wylal jej na glowe dalej byscie bronili ? facet zachowal się jak burak i tak pozostanie. powinien albo palic ziolka albo pic jakas melise na uspokojenie jak się zachować nie potrafi... a teraz powinien zostać wywalony jako radny bo nikt z takimi ludzmi wspolpracowac nie chce. to dzieci w szkole maja więcej kultury....
barejowy świat
barejowy świat 28.07.2017, 10:27
A jakby tu wasz syn (...), tylko nie mówcie, że nie macie syna, bo zawsze możecie mieć (sprawdzić, czy nie ksiądz)!

haha Dzisiaj, 08:56 to jakby kobieta szla ulica

Nie widzisz absurdu? Byczek największy w całym towarzystwie chciał pokazać, kto rządzi na ulicy i żadna "geriatria mu nie podskoczy"!
I się przeliczył.
Manifa
Manifa 28.07.2017, 09:07
Jest radnym bo ma nasze zaufanie . Dzięki temu że przeciwstawił się czynnie gryfińskim faszystom będzie miał jeszcze większe zaufanie społeczne.
Krychna
Krychna 28.07.2017, 09:32
Kochanie!A może czas już ufundować tablicę upamiętniającą wyczyn radnego albo nazwać ulicę jego imieniem?Jakiś skromy pomniczek przy sądzie?
eva
eva 28.07.2017, 07:54
Ciekawe te wasze wywody.
Jest wina będzie kara.
Jest wina będzie kara. 28.07.2017, 01:26
Czekają na wytyczne od Ziobry. A w cywilnym będzie sprawa o zwrot kosztów pizzy i szamponu do włosów. No chyba, że Brzeziński odzyska rozum, pójdzie na ugodę i zwróci te koszty a może i inne sam. Powinno też być zadośćuczynienie.
barejowy świat
barejowy świat 28.07.2017, 10:28
No, na szampon dużo nie wydał:)
gryfino
gryfino 28.07.2017, 01:17
uwaga on strzela z ***
groteska
groteska 28.07.2017, 00:38
Ten pan z pizzą bardzo widać pewnie czuł się wśród niższych i drobniejszych od siebie. Co za "maczo". Przecież, chodniki nie są dla geriatrii". Niech ustąpią, bo ja przecież drugą stroną nie przejdę, co to, to nie...
Krychna
Krychna 28.07.2017, 09:00
Masz rację Kotuś!Wierzący inaczej także mają prawo do swoich praktyk religijnych.
barejowy świat
barejowy świat 28.07.2017, 10:31
Krychna, Bareja wysiada, znaczy muzułmanin sobie zacznie odprawiać modlitwy w czasie mszy w kościele? Lub na odwrót w meczecie kółko różańcowe zacznie śpiewać?
Co mają praktyki religijne do tej sprawy?
groteska
groteska 28.07.2017, 00:53
Xyz Wczoraj, 07:04 Chodnik nie jest właśnoscia tej geriatri ktora tam stała.

Fascynujące jest śledzenie tych komentarzy, fascynujące.
lex
lex 28.07.2017, 10:44
Czasem trzeba uważać na "geriatrię", bo może nie być całkiem bezradna i potulna...
Są reklamy o przemocy wobec starszych...
Janis
Janis 28.07.2017, 02:04
Mnie coś zastanawia. Jak reaguje zwykły przechodzień, co idzie ulicą? Widzi jest jakiś wiec, grupa ludzi w jednym miejscu, coś robią, skandują, czytają na głos. - A co się będę przepychał, trochę siara, obejdę sobie. Zwykły przechodzień tak by zrobił! Czy przez pochód np.kościelny też by się z pizzą przepychał? No może i są tacy ludzie. Kolejna rzecz. To już jest za bardzo medialne. Nawet głos w dyskusji internetowej jeden z bohaterów imiennie zabiera. Adwokat powinien uczulić poszkodowanego żeby szczegóły i niuanse zdarzenia zachować dla sądu. Potem się można "pogubić w zeznaniach". Trochę pana Michała politycy Kukiza napuścili, którzy sprawę rozdmuchali. Czy warto być narzędziem lokalnych potyczek partyjnych?
bang bang bang
bang bang bang 28.07.2017, 06:53
Czy warto być narzędziem lokalnych potyczek partyjnych pyta Janis :) Zupełnie nie zwracając uwagi, że cała sprawa zaczęła się od braku możliwości przejścia po chodnika spowodowaną obecnością tam grupki wybitnych konstytucjonalistów tkwiących pod sądem absolutnie nie z powodów politycznych :)
chi, chi
chi, chi 28.07.2017, 10:33
Brak możliwości przejścia? No co ty nie powiesz? To tam był jednak taki tłum, że przejść nie można? Cha, cha! Zdecydujcie się - albo było 30 osób albo tłum.
Hahaha
Hahaha 28.07.2017, 08:58
stali w obronie komuny :D tak bronia kostytucji to pytam się który zapis był lamany od 20 lat ?:) przez kazda partie. już mowie. darmowa sluzba zdrowia dla każdego obywatela RP. teraz pytanie czy osoba która nie placi składek ma prawo do darmowej służby zdrowia ? czemu tego nie broniliście komuchy...
IPN
IPN 28.07.2017, 10:25
Czy to ty donościelu Zdzisławie? IPN puka
Bobi
Bobi 28.07.2017, 09:39
Kibole naziole już wstali? Nie wierzę. Kac jest?
internety
internety 28.07.2017, 10:21
Siemasz Bobi, nie zapomnij wziąć tabletek.
Ola
Ola 28.07.2017, 00:32
O co chodzi z tymi pierścionkami?

Pozostałe