Gryfińskie Światło Pamięci – 63 Dni Chwały

  • 28.07.2017, 20:59 (aktualizacja 28.07.2017, 22:11)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gryfińskie Światło Pamięci – 63 Dni Chwały
Wielkimi krokami zbliża się 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym roku gryfińska Młodzież Wszechpolska chciałaby zaprosić państwa do udziału w pierwszej edycji Gryfińskiego Światła Pamięci. Na czym polega nasza akcja?

Od 1 sierpnia aż do 2 października czyli przez 63 dni (tyle ile trwało Powstanie Warszawskie) będziemy zapalać białe i czerwone znicze na rondzie Powstańców Warszawskich w Gryfinie na znak naszej pamięci i wdzięczności za bohaterską walkę stoczoną w celu odzyskania wolności dla Polski i Polaków w 1944 roku. Jak można włączyć się w naszą inicjatywę ? To bardzo proste, przyjdź 1 sierpnia o godzinie 17:00 (Godzina W) na rondo Powstańców Warszawskich w Gryfinie ze swoim zniczem (złóż go w okolicy znaku Polski Walczącej) i w ten sposób oddaj hołd naszym bohaterom.

Liczymy na Ciebie

Do zobaczenia 1 sierpnia!

Maciej Waliński

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ziutek
Ziutek 30.07.2017, 15:50
A przy okazji czy w mieście prowincjionalnym Gryfino jest prąd? Wybieram sie wkrótce do bratanka i nie wiem czy mam brać ze sobą laptosia.Pytam się macie u siebie prąd?
"zwykły przechodzień z pizzą"
"zwykły przechodzień z pizzą" 01.08.2017, 16:48
Godzina „W”, rondo powstańców, Gryfino:
„Przeprasza, pizza tutaj, przepraszam (...), to nie dla Was"
-"No proszę przejście zrobić, no kurde, przecież to jest chodnik, panowie"
-"Przepraszam, przepraszam, przepraszam, chcę przejść, chcę przejść"

(tylko niektóre z wypowiedzi „człowieka z pizzą” wybrane przez internautę „Marie” z jego krótkiego przejścia od krawężnika do pana radnego)

Mam nadzieję, że gdyby w godzinę „W” przez zgromadzonych na rondzie przepychał się taki gość, pan Frelichowski konsekwentnie zaoferuje mu „najlepszego adwokata”, gdyby ktoś z uczestników zareagował na jego zachowanie?
"zwykły przechodzień z pizzą"
"zwykły przechodzień z pizzą" 01.08.2017, 17:01
Byłoby to chamstwo, gdyby taki „przechodzień” zaczął się przepychać w godzinę "W", żeby było jasne. Ale pan Frelichowski miałby też problem z fundowaniem adwokata...
Wrzehpolak
Wrzehpolak 30.07.2017, 15:52
Nie mamy pradu dlatego palimy świeczki,łuczywa i tym podobne knoty
ubek
ubek 29.07.2017, 17:35
Czy chodzi o Józefa Światło?
Antoni
Antoni 29.07.2017, 16:32
Juz się zagubiłem,73 rocznica to która to będzie miesięcznica?
maciuś wykopany
maciuś wykopany 29.07.2017, 15:46
skromnie muwionc to pszeciesz fszystkie macieje to fajne i mondre hopaki som
Alojz
Alojz 29.07.2017, 15:43
bendem jako rze wrzehpolak tesz jezdem.czy bendziemy spiewac zakazane piosenki
czarny
czarny 29.07.2017, 11:45
Bardzo dobra inicjatywa historyczna - patriotyczna ! CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM poległym i żywym ..! Oni swoim heroizmem otworzyli drogę do prawdziwej POLSKI - WOLNEJ POLSKI !!!
Każdy kij ma dwa końce
Każdy kij ma dwa końce 01.08.2017, 17:35
Przez ich głupotę i krótkowzroczność wybito 200 tysięcy ludzi w tym resztkę polskiej elity intelektualnej. Tak więc w efekcie ONI SWOIM HEROIZMEM otworzyli drogę sowietom do ustanowienia swej kolonii zarządzanej przez polskich analfabetów i innych komuchów :-(
Marek
Marek 29.07.2017, 08:42
63 dni chwały? Czy 63 dni mordowania? Te rzeczy się wykluczają!
cha
cha 29.07.2017, 10:57
no" tłumy " pewnie będą aby pokazać zaufanie i poparcie komu TRZA cha cha
Wojny i czasy mu się pomyliły
Wojny i czasy mu się pomyliły 29.07.2017, 00:24
Który to rzucał przedwczoraj te petardy pod sądem?
Popieram Marka
Popieram Marka 29.07.2017, 00:08
Czy tam również będą neofaszystowscy prowokatorzy spod znaku pizzy?
greek
greek 28.07.2017, 21:33
Tylko po co na zdjęciu ten śp. Wawrzonek?
dziejopis
dziejopis 28.07.2017, 21:40
Historii nie wymażesz!

Pozostałe