Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Beata Kryszkowska wygłasza mowę pogrzebową: Burmistrzu Henryku, Przyjacielu Gryfina i gryfinian! Kochany Tato! Dziadku! [WIDEO]

  • 05.08.2017, 17:14 (aktualizacja 08.08.2017, 12:24)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Beata Kryszkowska wygłasza mowę pogrzebową: Burmistrzu Henryku, Przyjacielu Gryfina i gryfinian! Kochany Tato! Dziadku! [WIDEO]
„Życie jest trochę jak morska podróż. Wyjeżdżamy, żegnając się i płacząc z powodu oddalenia od osób nam drogich. Ale oto, kiedy przybijamy do drugiego brzegu są inne osoby, które stoją już w porcie i na nas czekają”.

Tymi słowami była sekretarz Gryfina Beata Kryszkowska rozpoczęła mowę pogrzebową w kościele NNMP w Gryfinie 4 sierpnia 2017 r. Na prośbę córek zmarłego, w imieniu rodziny i przyjaciół pożegnała wieloletniego burmistrza Gryfina Henryka Piłata.

Publikujemy pełny tekst mowy pogrzebowej wygłoszony przez Beatę Kryszkowską:

„Życie jest trochę jak morska podróż. Wyjeżdżamy, żegnając się i płacząc z powodu oddalenia od osób nam drogich. Ale oto, kiedy przybijamy do drugiego brzegu są inne osoby, które stoją już w porcie i na nas czekają”.

Panie Burmistrzu Henryku, a przede wszystkim Przyjacielu Gryfina i gryfinian! Kochany Tato! Dziadku!

Myśl świętego Jana 23 pozostawia nas w nadziei, że jesteś już w Domu Ojca, gdzie czekają na Ciebie Twoja ukochana żona Elżbieta i zmarły niedawno nasz wspólny Przyjaciel, ksiądz Prałat Bronisław. Na tym brzegu pozostawiasz swoją najbliższą Rodzinę pogrążoną w smutku po stracie Ciebie, jak również nas- mieszkańców Gryfina- Twojego ukochanego Miasta. 

Wyniesione z domu wartości przekazałeś swoim córkom, które wiedziały i czuły, że mimo ciężkiej i wymagającej pracy, zawsze mogły liczyć na Twoją pomoc, wsparcie i radę. Kochałeś je, ale wnuki, były dla Ciebie całym światem. Rodzina zawsze była na pierwszym miejscu, co nie było łatwe, bo swoją funkcję traktowałeś jak służbę.

W naszej pamięci, na stałe pozostanie skromny człowiek, pochylający się nad problemami zwykłych ludzi. Z cierpliwością i uwagą potrafiłeś wysłuchać każdego człowieka. Nieważne- był młody czy stary, biedny czy majętny, zdrowy czy chory. Szczególną troską otaczałeś tych ostatnich. Niepełnosprawni, chorzy, pokrzywdzeni przez los byli szczególnie Tobie bliscy. Nigdy nie odmówiłeś im spotkania. Zawsze chętnie mimo problemów i zmęczenia uczestniczyłeś w uroczystościach przez nich organizowanych. Pamiętałeś również o osobach i stowarzyszeniach pracujących na rzecz osób potrzebujących pomocy. To Ty stworzyłeś w Gryfinie Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i Centrum Aktywności Lokalnej. Potrafiłeś zmobilizować do działania, wesprzeć i również podziękować.

Bliscy Twojemu sercu byli dzieci i młodzież. Wiedziałeś, i zawsze nam powtarzałeś, że inwestycja w oświatę, to przyszłość i gwarancja rozwoju gminy.

Pamiętałeś także o seniorach Gryfina. Szczególnie bliscy byli Ci Sybiracy, kombatanci i emeryci. To dzięki Tobie powstał w Gryfinie Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Duch patriotyzmu, miłość do Ojczyzny, poszanowanie najważniejszych wartości przewijały się w Twoich, jakże wyrazistych i wciąż aktualnych wystąpieniach. Potrafiłeś ująć prostym słowem i chwycić za serce każdego.

Pracowałeś kierując się przede wszystkim dobrem wspólnym, ale również poczuciem estetyki, porządku i ładu. Dumnie patrzymy na piękne nabrzeże i nowe miejsca pracy w strefie przemysłowej. To efekt Twych odważnych decyzji, których owoce będą służyły przyszłym pokoleniom. Kochałeś kwiaty, zieleń, a spacerując po mieście ze swoim jamnikiem miałeś bezpośredni kontakt z nami wszystkimi. Nigdy się nie skarżyłeś, choć czasami było bardzo ciężko.

Takim pozostaniesz w naszej pamięci, nasz Drogi Przyjacielu Burmistrzu! Byłeś dobrym człowiekiem. Ufałeś wszystkim. Potrafiłeś wybaczyć, zrozumieć i zapomnieć…

                                                                                                          Spoczywaj w pokoju                                                                                     

Fragment mowy pogrzebowej wygłoszonej przez Beatę Kryszkowską nad trumną burmistrza Henryka Piłata [WIDEO]:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O oprawę muzyczną podczas ceremonii pogrzebowej zadbał gryfiński chór Res Musica pod dyrekcją Grzegorza Handkego [WIDEO]:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nasze poprzednie artykuły poświęcone ceremonii pogrzebowej można znaleźć tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24319,gryfino-zegna-wieloletniego-burmistrza-henryka-pil

oraz

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24320,henrykowi-pilatowi-w-ostatniej-drodze-towarzyszyly

i

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24321,do-zobaczenia-henryku-pilacie-burmistrzu-zwyklych-

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (138)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klaudia
Klaudia 09.08.2017, 10:10
Pani Beatko dziękujemy, piękne i prawdziwe słowa o zmarłym Heniu.
Memento mori
Memento mori 07.08.2017, 14:03
Jacy wszyscy odważni teraz w dobie internetu. Może tak jeden z drugim powie Jej to wszystko prosto w oczy. Dla was nie ma nic świętego. Pamiętajcie tylko że wszystko do was wróci, i mam nadzieję że jeszcze w tym życiu.
pamietliwa
pamietliwa 08.08.2017, 00:06
Ta stowa co mi wisisz juz dwa lata tez do mnie wroci?
niesmak
niesmak 08.08.2017, 00:19
"niezgłębiona przepaść kultury osobistej" jak ktoś przed chwilą napisał dzieli cię od ludzi przyzwoitych...
W takim miejscu, przy takim artykule?
wygodny
wygodny 07.08.2017, 14:14
Memento mori no co ty? A kto będzie wychodził teraz z klimatyzowanego urzędu?
...
... 07.08.2017, 17:52
Najpierw by musiał wchodzić...
POddany
POddany 07.08.2017, 13:21
umarł król,na pohybel następcy !!!
do POddany
do POddany 07.08.2017, 14:15
Proponuję, niech Czechosłowacka niech płocie powiesi swoje hasła.
do POddany
do POddany 07.08.2017, 14:15
Proponuję, niech Czechosłowacka niech płocie powiesi swoje hasła.
pamięć
pamięć 06.08.2017, 17:57
Zrobił dla mieszkańców ile mógł i nie ważne jaka krytyka się na niego za to wylałą. Jak się dużo robi to jest duża krytyka, a jak się niektórzy uznają za mądrzejszych, to trudno rządzić. Ważne, że Gryfino go szanowało...
Piotr
Piotr 06.08.2017, 11:16
Nawet na ostatniej sesji władzunia nie omieszkała obrzucić błotem poprzedników, a teraz proszę jacy skruszeni se znagle zrobili.
:
: 07.08.2017, 11:09
Kłamiesz.
kłamstwo!
kłamstwo! 07.08.2017, 17:54
Prawdy nie zakrzyczysz! W trzecim roku rządów ciągle wszystko, co złe to winili poprzednika!
I na ostatniej sesji też!!!
aberracja
aberracja 06.08.2017, 12:53
Widzenie „zdrajców” we wszystkich, którzy nie wyznają ślepo wiary w guru – to aberracja psychiczna. Całkowicie obca śp. Henrykowi Piłatowi. Ale widać ktoś ocenia innych według swoich poglądów na ludzi z własnym zdaniem, które nie jest ślepym pochlebstwem...
Fretka
Fretka 07.08.2017, 11:10
Nie trzeba niczego widzieć burmistrza Piłata zdradzili przed wyborami najbliżsi współpracownicy to fakt niewymagający żadnego komentarza.
kłamstwo!
kłamstwo! 07.08.2017, 17:56
żałosne usiłowanie odwrócenia uwagi od siebie poprzez nazwanie przyjaciół pana Piłata zdrajcami!
W odróżnieniu od was, normalni mieszkańcy widzieli pana Burmistrza, rozmawiali z Nim. Nie traktował ludzi jak zdrajców - nawet jeśli mieli inne zdanie!
prawda
prawda 06.08.2017, 20:48
Wielu już się przekonało, że obecna władza każdego z własnym zdaniem traktuje jak zdrajcę. Nic dziwnego, że nie mogą pojąć, jak Człowiek, który nie miał manii wielkości zgromadził takie tłumy!
:
: 07.08.2017, 11:59
Bajka.
;;;;;
;;;;; 07.08.2017, 17:57
raczej piarowska sztuczka gminnych "czerepachów" - co już im wytknięto w niedzielę! Obecni wszędzie wokół siebie widzą zdrajców!
mieszkaniec
mieszkaniec 06.08.2017, 21:21
Smutne, ale prawdziwe.
gleen
gleen 06.08.2017, 21:24
Póty żyją mają jeszcze szanse na zmianę swojego postępowania.
maczek
maczek 07.08.2017, 12:25
Czego Jasia nie nauczyli to trudno będzie uczyć Jana.
zwykły człowiek
zwykły człowiek 06.08.2017, 21:36
Dobrze powiedziane. Może też w końcu przestaną dyskredytować i obrażać przyjaciół poprzednika i każdego kto ośmieli się mieć odmienne zdanie. Kultura i szacunek wystarczy do tego.
żałobnik
żałobnik 06.08.2017, 09:25
Z chórem i orkiestrą była naprawdę piękna, godna oprawa.
mgła
mgła 06.08.2017, 08:18
Przepraszam,ale czytając te komentarze mam wrażenie, że informacja dostała się do głowy i desperacko szuka mózgu, bo pewna grupa ludzi chce w ten sposób "zaplusować" u szefa jednocześnie uciszyć własne i czyjeś wyrzuty sumienia. Wciąż ta sama infantylna metoda .."jak kogoś nie stać na miłość,to zawsze go stać na podłość", Przecież wszyscy wiedzą jak było przed wyborami,a nawet na ostatniej sesji. Po co jątrzycie? Tylko powiększacie sobie grono nieprzyjaciół !! Nienawiść to zły doradca !!!
seniorka
seniorka 06.08.2017, 10:38
mgła Dzisiaj, 08:18 "jak kogoś nie stać na miłość,to zawsze go stać na podłość"

Genialne określenie zachowania ludzi, którzy usiłują niszczyć wszystkich wokół po "czerepachowemu" jak ktoś wczoraj wypunktował.
do "przyjaciół"
do "przyjaciół" 06.08.2017, 01:04
Niestety, dużo za dużo obłudy. Szanujmy ludzi póki żyją. Piękne słowa nie wystarczą.
gminne demiurgi
gminne demiurgi 06.08.2017, 00:17
Zauważyć można początek nowej ale intensywnej strategii grillowania kolejnych osób tym razem pod hasłem "zdrajcy pana burmistrza Piłata". Co, jeden umarł, trzeba unieszkodliwić następnych? Lepiej policzcie, co zawdzięczacie wy, wasi rodzice. Potem mówcie o zdradzie innych.
Polityczne huncwoty, nie ma to tamto...
Liryk
Liryk 06.08.2017, 00:22
Zdrajcy najczęściej mówią co wiedzą.
Prozaik
Prozaik 06.08.2017, 00:53
Ale rzadko wiedzą co mówią.
Tragik
Tragik 06.08.2017, 00:31
Zdradzić i wmawiać innym że to oni zdradzili - to jest szczyt obłudy!
obserwator
obserwator 06.08.2017, 00:33
A to ciekawe. Komuś bardzo zależy by zdyskredytować bliską burmistrzowi osobę. Jakie to podłe!
Liryk
Liryk 06.08.2017, 00:41
Jakie to podłe politykować w obliczu śmierci osoby którą się pozostawiło na rzecz innego kandydata.
skowyt
skowyt 06.08.2017, 00:26
Szczucia ciąg dalszy. Nie ma już burmistrza. Kto następny?
Liryk
Liryk 06.08.2017, 00:43
Teraz szczują obecnego, udając świętych.
seniorka
seniorka 06.08.2017, 10:41
Nie wiesz człowiecze ani co to świętość ani co to przyzwoitość!
Przy artykule ze zdjęciem z pogrzebu pana Piłata zarzucać innym szczucie na "obecnych" - to po prostu albo bezdenna tępota albo równie bezdenna podłość.
obiektywny
obiektywny 05.08.2017, 23:45
Bardzo dobry tekst, trochę gorzej przeczytany, ale ogólnie daje do myślenia.
obserwator
obserwator 05.08.2017, 23:42
Ależ aktywne są "koleżanki" pani Beaty
cream de la cream
cream de la cream 05.08.2017, 23:44
Bo pani Beata ma koleżanki, w przeciwieństwie do obecnych władz, które mają tylko klientów w jakiejś sprawie.
Normalllll
Normalllll 06.08.2017, 02:23
Szanuję nasze władze i mam za co, jak nie masz to i żadna strata.
Liryk
Liryk 05.08.2017, 23:50
Zdradzić i płakać nad zdradzony-bezcenne.
zdrajca
zdrajca 05.08.2017, 23:54
Każdy wyjmuje swoją miarkę?
Pisarz
Pisarz 06.08.2017, 02:25
Klasy to byłe władze nie mają, pokazały jak nie wolno traktować ważnych momentów.
????
???? 05.08.2017, 23:33
Broń Nas Boże przed tą Panią (w sensie?-:), kto ma zrozumieć, zrozumie), Panu Burmistrzowi wieczny odpoczynek.
Loryk
Loryk 06.08.2017, 01:11
Kryszkowska chciała pod publiczne, a wyszło jak zwykle.
żałosna koleżanka
żałosna koleżanka 06.08.2017, 20:05
Komentarz koleżanki z pracy. Jakie to małe.
Ala
Ala 09.08.2017, 10:15
W pracy nie ma koleżanek a tym bardziej w Urzędzie.
kerfur
kerfur 09.08.2017, 10:54
Ala, ale dekret Napoleona poza urzędem nie obowiązuje!
smutni ludzie
smutni ludzie 09.08.2017, 10:52
Niektórzy w ogóle nie mają przyjaciół i kolegów, nie tylko w pracy. wszędzie widzą zdrajców, konkurentów, wrogów. I dlatego każdy przejaw samodzielnej myśli i własnego zdania traktują jak zdradę. Sądzą innych miarką swoich wypaczonych poglądów...
Teresa
Teresa 06.08.2017, 23:10
Beatka nie ma żadnych koleżanek z pracy bo z tego co mi wiadomo to sama prowadzi własną jednoosobową działalność gospodarczą... podobnie jak reszta wywalonych skompromitowanych w UMIGu których NIKT nie chce zatrudnić.... maciuś, krzysiu
ktoś
ktoś 07.08.2017, 08:35
Nie Beatka, tylko Pani Beata dla Ciebie. Twój komentarz zasługuje tylko na ciszę nad nim i modlitwę o skruszenie nienawiści w Twym sercu.
wyrzut sumienia
wyrzut sumienia 06.08.2017, 23:29
Postawiono jakieś zarzuty? To mówienie o przedsiębiorcy w ten sposób jest pomówieniem. Nie godzi się, że nawet przy artykule o pogrzebie zaszczutego człowieka nadal ziać nienawiścią!
KARMA WRACA, jak mówią na Dalekim Wschodzie...
któś
któś 07.08.2017, 09:52
Oni tak mają. Inaczej świata nie widzą jak przez pryzmat paragrafów, podejrzeń i na granicy pomówień.
Jarko
Jarko 07.08.2017, 12:06
Przecież szczujecie cały czas obecnych włodarzy i to na każdym kroku, jeszcze zarzucając im że oni to robią. Tamta władza była skompromitowana i dlatego przegrała wybory. Opowieści dziwnej treści i żale nad szefem, którego się ze strachu zostawiło w kampanii wyborczej to całkowity brak klasy, jak było przez większość minionych 12 lat, tak jest niestety również teraz.
czyżby?
czyżby? 07.08.2017, 17:02
Jak musiał być skorumpowany M.Sawaryn skoro ciągle przegrywał wybory z H.Piłatem? Głupota wróciła do ciebie jak tępy boomerang. Komentarz żałosny.
obrzydliwość
obrzydliwość 08.08.2017, 11:05
Nawet po pogrzebie nie przestają używać Poprzednika jako wytłumaczenia dla wszystkich swoich paranoicznych porażek!
Realista
Realista 05.08.2017, 23:30
Szanuję ludzi lojalnych i uczciwych. Piękne słowa i pochwały nie odkupią zdrady najbliższych. To moje przesłanie do "przyjaciół" Henryka Piłata.
redachtor
redachtor 05.08.2017, 23:14
Szkoda, że nie było też mowy pogrzebowej byłego wiceburmistrza Macieja Szabałkina. Ten zna wiele szczegółów z pracy byłego burmistrza. Bardzo ciekawa jest jego wypowiedź w piątkowym wydaniu "7 Dni Gryfina".
uważaj...
uważaj... 05.08.2017, 23:23
Na twoim miejscu nie rozliczałbym innych z tego, że nie przemawiali. Przemawiał samorządowiec - marszałek województwa, duszpasterz, i w imieniu rodziny i przyjaciół współpracownica. Poproszona przez rodzinę. Zazdrość, że tak pięknie wyszło?
Lilka
Lilka 05.08.2017, 23:31
Żałosne
dezyderata
dezyderata 05.08.2017, 23:27
Gdy zmarł prałat Kozłowski przemawiało 7 osób. To nie ejst tak,z ę przemawia każdy z danej grupy. Przemawia ten co ma cos do powiedzenia.
Polityk
Polityk 05.08.2017, 23:36
Zdradzony burmistrz Piłat i krokodyle łzy, powiedzcie dlaczego zdradziliście Go w czasie ostatnich wyborów? Jesteście tak przeraźliwie niewiarygodnie że aż mi was żal.
Mniecio
Mniecio 05.08.2017, 23:42
He he
czytelnik
czytelnik 05.08.2017, 23:21
Daj spokój człowieku.
analiza
analiza 05.08.2017, 22:59
obecna sekretarz powinna uczyć się od byłej sekretarz wszystkiego od podstaw
Górny taras
Górny taras 07.08.2017, 08:15
Kombinowania
Rojcs
Rojcs 05.08.2017, 23:25
Im mniej postaw byłej pani sekretarz w gminie tym lepiej niech się rozwija w biznesie.
Piekarz
Piekarz 05.08.2017, 23:03
Wręcz przeciwnie nie powinna niczego się od niej uczyć, wszyscy będziemy znacznie bardziej radośni.
doch
doch 05.08.2017, 23:14
A jednak!
elegia
elegia 05.08.2017, 22:57
Chcemy prawdy! A słowa pani Beta to prawda! A krytycy pamiętajcie co mówi Biblia: prawda was wyzwoli.
Polityk
Polityk 05.08.2017, 23:07
Prawda jest taka że burmistrz Piłata został zdradzony przez ludzi marnej etyki, liczących na stanowiska i wpływy, przegrali z kretesem bardzo zasłużenie.
kapuś
kapuś 05.08.2017, 23:44
Patrzcie jak dobrze poinformowany.
Liryk
Liryk 05.08.2017, 23:54
Zdradzić swojego szefa potrafią nieliczni.
przypuszczenie
przypuszczenie 07.08.2017, 17:39
Czyżby Pani Beata była również twoją szefową?
wyrocznia
wyrocznia 06.08.2017, 20:06
No właśnie. Poczekaj do jesieni...
no tak
no tak 05.08.2017, 21:56
Najwięcej do powiedzenia mają teraz ci, którzy zdradzili swojego burmistrza w ostatnich wyborach. Teraz okazują szacunek i uznanie. Trzeba było wspierać swojego burmistrza wtedy kiedy potrzebował wsparcia.
obrzydzenie!
obrzydzenie! 05.08.2017, 23:27
Jacy to troskliwi się zrobili o pana Burmistrza Piłata! Jak teraz zaczynaja grillować innych i posądzać ich o zdradę.
Obrzydliwe...
Polityk
Polityk 05.08.2017, 23:39
Nie ma mowy o posądzeniach, zdrada była jawna najbliższych współpracowników.
hodowca tuczników
hodowca tuczników 06.08.2017, 23:14
maciuś daj już sobie spokój z tą zawiścią i tęsknotą za utraconym korytem
wyrzut sumienia
wyrzut sumienia 06.08.2017, 23:25
To, że traktujesz wybranie do władz gminy jak dorwanie się do koryta, nie oznacza, że każdy krytyczny głos to zawistnik, kto chce się od tego koryta odpędzić!
Sprawdź, czy wziąłeś odpowiednią dawkę, bo znowu jutro będziesz miał problemy!
hodowca tuczników
hodowca tuczników 07.08.2017, 09:03
Wybranie do władz ( Maciusia nikt nie wybierał) wynika z woli mieszkańców wyrażonej w wyborach, nie zaś ze "zdrady" urzędników którzy postanowili odciąć się od korupcji i alkoholików
Ala
Ala 09.08.2017, 10:22
Urzędnikom proponuję, że jak chcą się od czegoś odciąć to niech się zwolnią.Bo nie im decydować o tym kto ma być na Urzędzie.
:)
:) 08.08.2017, 11:06
Ty lepiej nie przypominaj o takich, co się dorwali do władzy bez wybierania...
świadek
świadek 06.08.2017, 00:03
A ty skąd to wiesz? Działałeś na dwa fronty he he?
Niech
Niech 05.08.2017, 22:17
Prawda.
Picoland
Picoland 05.08.2017, 21:59
To prawda. Czyżby mieli wyrzuty sumienia kto ich tam wie :)
Jedno jest pewne lojalnością nie grzeszą.
Dobra zmiana
Dobra zmiana 05.08.2017, 22:43
Co trzeba aby w kraju/województwie/powiecie/gminie/sołectwie było lepiej? WYSTARCZY NIE KRAŚĆ !!!
uważaj...
uważaj... 05.08.2017, 23:29
To dlaczego teraz nikt nie chce współpracować z gminą? No dlaczego? Jak się innym wypominało, to po zmianie powinno do każdego przetargu stawać tysiąc przedsiębiorców - a nie ma żadnego chętnego...
Jakoś
Jakoś 05.08.2017, 23:42
Żałosne.
cytryna
cytryna 05.08.2017, 21:46
"Pamiętałeś także o seniorach Gryfina. Szczególnie bliscy byli Ci Sybiracy, kombatanci i emeryci. To dzięki Tobie powstał w Gryfinie Uniwersytet Trzeciego Wieku" - prawda, sama prawda. I wszystkie stowarzyszenia dostały możliwość korzystania ze swej siedziby.
prawda
prawda 05.08.2017, 22:07
Trzeba wspomagać potrzebujących. Tak też jest obecnie, a nawet lepiej i więcej. Pamiętajmy tylko, że na to składamy się wszyscy. To nie burmistrz finansuje, tylko mieszkańcy.
też prawda
też prawda 05.08.2017, 22:41
sorry, za wykorzystanie nicka. Ale nie pisz głupot. składamy się wszyscy na nowe biura dla urzędników. I tego też nie finansuje burmistrz, tylko mieszkańcy!
A co do tego, że "teraz stowarzyszenia mają lepiej" - tak, zintegrują się po kilka w jednym pokoju.
a historycy w jakiejś piwnicy.
a wszystko to trzeba będzie wyremontować i przystosować!
Tylko
Tylko 05.08.2017, 22:56
Żenujące popisy byłych ludzi władzy.
aż...
aż... 05.08.2017, 23:30
Prawdy nie zakrzyczysz! Prawda wyzwoli i przyniesie wyzwolenie od kłamstwa...
Belka w c
Belka w c 08.08.2017, 00:26
W pismie jest napisane- jakie jest drzewo po owocach poznacie jego. Gdyby owocne byly tamte trzy kadencje burmistrza to ostatnie wybory wygralby w cuglach a jak pamietamy uzyskal zenujacy wynik czyli adekwatny do owocow swych dzislan
do belki
do belki 08.08.2017, 11:08
Idąc twoim tokiem rozumowania mieszkańcy gminy litościwi i z litości wybrali Sawaryna – bo się tyle razy chłopak naprzegrywał a niech raz ma!

Nie wiem, czy z nienawiści ci się przestawia ale co to są "dzislanie"?
elegia
elegia 05.08.2017, 22:58
Tylko prawda was wyzwoli!
Kotwica
Kotwica 05.08.2017, 22:52
Pani Beata wystarczy, chcemy spokoju.
aż...
aż... 05.08.2017, 23:32
O spokój sumienia trzeba było zadbać za życia pana burmistrza. Każdy może zobaczyć co jeszcze dwa tygodnie temu mówiliście o NIM!
Liryk
Liryk 05.08.2017, 23:44
Zdradzić dla własnej kariery-bezcenne.
Pisarz
Pisarz 05.08.2017, 23:48
Wypowiedź Kryszkowskiej bardzo.marnej formy.
ciekawe
ciekawe 06.08.2017, 00:09
Zgromadzeni w kościele byli idiotami i dlatego podziękowali brawami po wystąpieniu pani Beaty?
okulista
okulista 22.08.2017, 19:36
Cieszyli się ze wreszcie skończyła :)))
Elżbieta
Elżbieta 07.08.2017, 08:26
Sam jesteś idiotą, Pani Beata wygłosiła przepiekną mowę pożegnalną pożegnała Go godnie od wszystkich mieszkańców pożegnała człowieka który na to w pełni zasłużył. A ty z zawiści piszesz bzdury. I w dodatku psycholu piszesz w środku nocy bo ci schiza spać nie da.
Liryk
Liryk 06.08.2017, 00:50
Kryszkowska dostała brawa, a ilu je dostawało, od braw robi się gorąco tylko tym którzy się ich spodziewają.
Słuchacz
Słuchacz 05.08.2017, 22:06
Tak właśnie myśli Pani Beata wybaczcie jej, ma prawo do własnych ambicji, które wylała w okresie minionej kampanii, agitując bynajmniej nie za burmistrzem Piłatem. Przemówienie czysto demagogiczne, pełne insynuacji, ale ja nie mogę zrozumieć jednego, z jakiego powodu ludzie zapominają, że w kościele obowiązuje język miłości przecież.
łowca
łowca 05.08.2017, 23:46
Geniusz insynuator.
prawda
prawda 05.08.2017, 22:39
"słuchaczu" - trzeba było powiedzieć coś a nie nasłuchiwać, czy coś przeciw tobie nie mówią. TA TRUMNA MÓWIŁA WIĘCEJ, NIŻ SŁOWA!

Demagogię uprawialiście od wielu lat. Pani Kryszkowska powiedziała prawdę. Każdy może przeczytać tekst, i sam uzna, czy coś było nieprawdą.
Co więcej - PANI KRYSZKOWSKA BARDZO UWAŻAŁA NA SŁOWA, ŻEBY NIE PRZYNIEŚĆ UJMY RANDZE UROCZYSTOŚCI!
też słuchacz
też słuchacz 05.08.2017, 22:08
I prawdy :)
prawda
prawda 05.08.2017, 22:35
Skoro w kościele obowiązuje język miłości i prawdy, to teraz wiemy, dlaczego niektórzy nic nie powiedzieli - nie mieli o czym...
Sluchscz
Sluchscz 05.08.2017, 22:49
Byli też tacy którzy mieli okazję milczeć i jej nie wykorzystali, wystąpienie pani Kryszkowskiej żenujące i niewiarygodne.
???
??? 05.08.2017, 23:34
Ciekawe w którym miejscu według ciebie było żenujące i niewiarygodne.
Było utrzymane w duchu pana Piłata - delikatne. Bardzo odstające od nagonek stosowanych przez obecnie rządzących!!!
Pisatz
Pisatz 05.08.2017, 23:58
Wystąpienie Kryszkowskiej było przeraźliwie słabe.
Lalki
Lalki 05.08.2017, 23:29
Potwierdzam.
łowca
łowca 05.08.2017, 23:19
Idiota
Burza
Burza 05.08.2017, 23:18
Żal mi tym wszystkim burmistrza Piłata, najpierw zdradzony, nazywajmy rzecz po imieniu, a teraz krokodyle łzy.
prawda
prawda 05.08.2017, 23:37
Czy gminny demiurg od siedmiu boleści wymyślił teraz, że spacyfikuje wszystkich posądzając o zdradę?
Tak się składa, że pan Piłat bardziej cierpiał ze strony zaszczuwającego go "tercetu". I wasze odwracanie tematu nic nie da. Ludzie pamiętają, coście mówili przed wyborami, coście mówili przez ostatnie lata!
Liryk
Liryk 06.08.2017, 01:02
Mówili prawdę i stanęli do wyborów, a wy okłamaliście nawet swojego burmistrza, bardziej skompromitować się będzie trudno.
kabaret
kabaret 06.08.2017, 20:02
Zdrajca oskarża innych o zdradę.
Pod Lipkami
Pod Lipkami 05.08.2017, 21:44
Bardzo dobrze wypunktowane pani Beato!
ciekawy
ciekawy 05.08.2017, 21:40
Na kogo na pani głosowała w wyborach ?? ;)
wujek dobra rada
wujek dobra rada 06.08.2017, 20:01
Idź zapytaj ją odważny anonimie

Pozostałe