Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Henryku, Gryfino widziałeś piękne i bogate! - marszałek Olgierd Geblewicz żegna śp. burmistrza Henryka Piłata [WIDEO]

  • 05.08.2017, 18:36 (aktualizacja 05.08.2017, 20:05)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Henryku, Gryfino widziałeś piękne i bogate! - marszałek Olgierd Geblewicz żegna śp. burmistrza Henryka Piłata [WIDEO]
Podczas mszy świętej pogrzebowej 4 sierpnia 2017 r. wieloletniego burmistrza Gryfina pożegnał w imieniu samorządowców marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Henryku, byłeś zawsze z mieszkańcami. Umiałeś słuchać i pomagać. Na tym opierałeś się w codziennej pracy – na rozwiązywaniu problemów innych. Człowiek czynu. Człowiek pomocy. Ale poza czynem byłeś również człowiekiem wizji. Przekonywałeś nas do swoich idei – zwykle skutecznie, bo zawsze wyczuwało się w Twych słowach żar, szczerą wiarę we własne pomysły. Pomysły na Gryfino, które widziałeś piękne, które widziałeś bogate. Bogate dzięki miejscom pracy. Dlatego tak bardzo wierzyłeś w Gardno (…). Widziałeś tam park przemysłowy, który staje się rzeczywistością.

Zostawiłeś po sobie wiele. Dla nas, samorządowców, zawsze byłeś kumplem – uśmiechniętym, życzliwym, co nie takie częste w świecie bądź co bądź ludzi ambitnych – zawsze otwartym na współpracę. Takim Cię zapamiętamy.

Żegnaj, Henryku! Wierzę, że do zobaczenia w świecie, którego nie będziemy musieli urządzać, rozwijać, organizować, bo dobry Bóg zrobił to doskonale. Spoczywaj tam w spokoju.

 

Mowa pogrzebowa wygłoszona przez marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza nad trumną burmistrza Henryka Piłata [WIDEO]:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O oprawę muzyczną podczas ceremonii pogrzebowej zadbał gryfiński chór Res Musica pod dyrekcją Grzegorza Handkego [WIDEO]:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Nasze poprzednie artykuły poświęcone ceremonii pogrzebowej można znaleźć tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24319,gryfino-zegna-wieloletniego-burmistrza-henryka-pil

oraz

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24320,henrykowi-pilatowi-w-ostatniej-drodze-towarzyszyly

i

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24321,do-zobaczenia-henryku-pilacie-burmistrzu-zwyklych-

a także

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24330,beata-kryszkowska-wyglasza-mowe-pogrzebowa-burmist

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

E.
E. 06.08.2017, 09:42
Dla mnie kontrowersyjny był udział w pogrzebie osób, których wcześniejsze działania potwierdzały głęboką nienawiść i pogardę. Nie rozumiem na co był ten pokaz.
smutna prawda
smutna prawda 08.08.2017, 15:43
Po prostu Geblewicz przy każdej okazji szuka możliwości aby zabłysnąć i kupić sobie elektorat do najbliższych wyborów
stop chamstwu!
stop chamstwu! 08.08.2017, 16:21
A ty chamie nawet nie potrafisz uszanować miejsca i okoliczności? Tylko tyle chory z nienawiści człowieku masz do powiedzenia? Grunt, że sam nic nie miałeś do powiedzenia! To dopiero byłby lans polityczny! Spróbuj zrozumieć tekst marszałka – może zrozumiesz, czemu na twoim pogrzebie tak nie powiedzą!
smutna prawda
smutna prawda 08.08.2017, 16:22
Zachowuj się maciuś, byle jak ale się zachowuj
stop chamstwu!
stop chamstwu! 08.08.2017, 16:42
Szczyt bezczelności, jak cham "smutna prawda", który nie potrafi uszanować powagi pogrzebu i posądza uczestników o polityczną reklamę poucza innych o zachowaniu! Sam przemyśl swoje zachowanie i gesty w trakcie konduktu, podlecu! Przy okazji zacznij się leczyć albo zmień lekarza, skoro krytyków widzisz tylko w osobie twojej fantasmagorii!
D.
D. 08.08.2017, 16:27
Nie wiem co on tam chciał, ale jeśli nawet, to zabłysnął pozytywnie w przeciwieństwie do innych samorządowców.
racja!
racja! 08.08.2017, 16:46
Masz rację, że ludzie się potrafią odnajdować w określonych sytuacjach. Na pogrzeb przyjechali z potrzeby serca byli i obecni gospodarze sąsiednich gmin, miast, wicewojewoda.
A marszałek pełnił rolę gospodarza w osieroconej gminie - bo przecież żaden z obecnych włodarzy miasta nie potrafił słowa powiedzieć ze strachu, że mu grom z jasnego nieba w łeb nie walnie!
seniorka
seniorka 06.08.2017, 10:31
Niezgłębiona przepaść dzieląca kulturę osobistą śp. Henryka Piłata od obecnych „władców” polega na tym, że Pan Burmistrz, mimo różnic zdań, nie przekraczał granic wyznaczanych przez przyzwoitość. I On na pogrzebie każdego z adwersarzy nie musiałby kryć się po kątach – po prostu był Burmistrzem Zwykłych Ludzi – jak Go ładnie nazwano...
Brawo!!!
Brawo!!! 07.08.2017, 23:29
seniorka Wczoraj, 10:31 Niezgłębiona przepaść dzieląca kulturę osobistą śp. Henryka Piłata od obecnych „władców” - nie tylko w kulturze osobistej niestety widać tę przepaść seniorko, nie tylko w kulturze...
Dana
Dana 07.08.2017, 09:53
Dokładnie uważam jak seniorka.
prawda
prawda 07.08.2017, 21:47
Też tak uważam.
słuchacz
słuchacz 06.08.2017, 07:16
nie ma godności. najpierw na czarnych marszach potem z KODowcami i zaczadzonymi pod sądami a teraz w kosciele i to jeszcze o Bogu...
seniorka
seniorka 06.08.2017, 10:33
Co ma to wspólnego z tematyką artykułu? Ale niektórym widać przeszkadza, że ktoś może mieć inne poglądy...
zdradziecka morda, gorszy sort?
zdradziecka morda, gorszy sort? 06.08.2017, 07:58
A dla ciebie demokracja to spijanie z ust prezesa albo innych lokalnych guru? I tylko wy macie patent na udzielanie etykiet i zezwoleń "na demokrację"?
Bycie zdradziecką mordą dzisiaj to obowiązek Polaka!
naprzeciw ZOMO
naprzeciw ZOMO 06.08.2017, 15:32
kto ci broni zdradziecka mordo gorszy sorcie spełniać obowiązki Polaka i być Polakiem ???
spokój!!!
spokój!!! 06.08.2017, 16:43
Były takie czasy, kiedy to ZOMO przekonywało ówczesny "gorszy sort" do swojej wizji bycia Polakiem i obowiązków.... Śp. Henryk Piłat nie traktował innych ludzi jak „zdrajców”!
ciepłociąg żyłą złota
ciepłociąg żyłą złota 06.08.2017, 23:01
Zapomniałeś co robił w osiemdziesiątych latach i z kim trzymał, czy po prostu palisz głupa?
chacha
chacha 08.08.2017, 09:33
ciepłociąg ...byłeś ł zabłąkanym plemnikiem,to się pogubiłeś cha chacha
aptekarz
aptekarz 06.08.2017, 23:39
Znowu zapomniałeś wziąć leki i zgubiłeś wątek? Tak na oko był wtedy w szkole! A ty?
okulista
okulista 22.08.2017, 19:24
Na jakie oko? Komuniści kradli ile się dało i co się dało. Pierwsza sprawa karna to remontowanie ciepłociągu o 700 mb dłuższego niż jest w realu
gryps
gryps 22.08.2017, 19:33
okulisto, tobie komuna nadal z głowy nie wyparowała? Żyjesz człowieczku w kapitalistycznym kraju. Komunę rozwaliliśmy 25 lat temu. Może przespałeś ten moment, postkomuszku.
łezka w oku
łezka w oku 05.08.2017, 23:18
Pięknie i przejmująco śpiewał na pogrzebowej mszy chór, pieknie!
Dobra zmiana
Dobra zmiana 05.08.2017, 22:41
Złodzieje i komuniści, mordy zdradzieckie i inne kanalie trzymają się zawsze razem. Taka dygresja moja...
gorszy sort
gorszy sort 05.08.2017, 23:19
Już rano ktoś powiedział, że tak jak za czasów rzecznika rządu Jerzego Urbana zaszczytem było zostać "garstką awanturników", "nielegalnych demonstrantów" i "płatnych agentów na smyczy CIA" - tak teraz zaszczytem jest uznanie za "zdradziecką mordę, esbecką wdowę, komunistę".
Jakich czasów dożyliśmy...
zdradziecka morda, gorszy sort
zdradziecka morda, gorszy sort 06.08.2017, 07:58
Amen!
grabarz komuny
grabarz komuny 06.08.2017, 23:50
i niech wam ziemia lekką będzie
niesmaczne
niesmaczne 07.08.2017, 00:00
Jak ty się niewiele różnisz od ubeków - aż strach, że mentalność ta sama, tylko "siła przewodnia" inna - przynajmniej z nazwy...
Grażynka
Grażynka 05.08.2017, 21:48
Marszałek to klasa sama w sobie . Ładnie to powiedział, bardzo ładnie.
PM
PM 06.08.2017, 11:41
A co w sprawie wałów? i Płowensa
pod wrażeniem
pod wrażeniem 05.08.2017, 20:06
Marszałek pięknie się zachował.
tak było!
tak było! 05.08.2017, 23:20
Po prostu na pogrzebie żegnali przyjaciele. z rodziny i współpracowników, księży i samorządowców. Osieroconą gminę reprezentował marszałek województwa. Pięknie!
Pp
Pp 05.08.2017, 21:00
To pożegnanie pana marszalka wiele mówi o szacunku do zmarłego i pewnie nie wszystkim się podobało.

szkoda
szkoda 05.08.2017, 23:19
Szkoda, że burmistrz mnie wziął z niego przykładu. Szkoda...
rozum
rozum 05.08.2017, 23:39
Tak jest gdy nienawiść zasłania rozum.

Pozostałe