Opowiesz Panu Bogu o swoim ukochanym Gryfinie – mieście, którego ulicami odprowadziliśmy Cię po raz ostatni [WIDEO]

  • 06.08.2017, 14:52
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Opowiesz Panu Bogu o swoim ukochanym Gryfinie – mieście, którego ulicami odprowadziliśmy Cię po raz ostatni [WIDEO]
Trudno byłoby zliczyć ilość kilometrów zrobionych przez Henryka Piłata ulicami Gryfina. Wieczorne przechadzki z rodziną, obowiązkowe i zarazem przyjemne spacery z jamnikiem, rzut oka na ulubione nabrzeże. Tyle jeszcze było do zrobienia. Los jednak zadecydował inaczej. Naszego wieloletniego burmistrza odprowadziliśmy ulicami jego ukochanego miasta w piątek, 4 sierpnia 2017 r. Droga niby znajoma, lecz na końcu daleka i przez nikogo niepoznana.

A może hen tam wysoko będzie choć mały skraweczek Gryfina? Takiego z płynącą rzeką, mostem,  parkiem i dobrymi ludźmi? Beata Kryszkowska żegnając burmistrza Piłata powiedziała: „Zapamiętamy Ciebie jako dobrego człowieka, pełnego życzliwości i mającego czas dla każdego”. Nieważne, czy to był starszy człowiek, czy dziecko. Kochałeś swoje miasto i ludzi. Nie brakowało  ci również poczucia humoru.

Każdy z nas, stając przed Bogiem, będzie musiał powiedzieć co zrobił, czym się może pochwalić. Ty, Henryku, opowiesz Panu Bogu o Gryfinie i o tym, jak bardzo kochałeś to miasto. 

TWS

 

Nasz poprzedni artykuł poświęcone ceremonii pogrzebowej można znaleźć tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24331,henryku-gryfino-widziales-piekne-i-bogate-marszale

 

Mieszkańcy gminy Gryfino pożegnali wieloletniego burmistrza Henryka Piłata:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hm
hm 11.08.2017, 10:38
Marszałek województwa przyjechał, a burmistrz nie mógł?
matka siedzi z tylu
matka siedzi z tylu 12.08.2017, 04:55
Jak burmistrz mial przyjechac skoro to jego pogrzeb byl?
odp
odp 11.08.2017, 10:44
Mógł, ale nie wiedział co powiedzieć.
Misiaczek
Misiaczek 12.08.2017, 04:56
Matka siedzi z tylu - tak powiedzial
z przedniego siedzenia
z przedniego siedzenia 12.08.2017, 10:57
Sawaryn nic nie mówił
słowa
słowa 09.08.2017, 23:56
Pięknie powiedziane Pani Tamaro.
rymarz
rymarz 06.08.2017, 21:23
Pięknie mieszkańcy żegnają swojego byłego burmistrza.
caps
caps 06.08.2017, 21:15
Urzędników coś niewielu widzę, a to przecież był ich pracodawca!
Podatnik placze i placi
Podatnik placze i placi 12.08.2017, 05:03
Dla urzednikow pracodawca jedt dany organ- urzad dlatego po wyborach nadal wszyscy pracuja w UMiGu
sumienie
sumienie 06.08.2017, 21:25
Niech każdy rozważy to w swoim sumieniu. Nie oceniajmy nikogo. Jedni nie chcieli zapewne przyjść, inni może nie mogli, inni jeszcze może nie wiedzieli... Nie zniżajmy się do poziomu nikczemności. Przyjaciel Burmistrza
wyrzut sumienia
wyrzut sumienia 06.08.2017, 23:16
Co innego podwładni, co innego oceniać postawę burmistrzów. Burmistrze jakoś nie pomyśleli o wydaniu zarządzenia o zamknięciu gminnych instytucji przed 14. Ale jak znam życie, przez cały weekend usilnie któryś myślał, kogo obciążyć odpowiedzialnością za to, że urzędy pracowały w czasie pogrzebu i że nie było flagi z kirem!
Pewnie w poniedziałek dowiemy się, kto był „winien”...
no bez jaj proszę
no bez jaj proszę 07.08.2017, 08:53
Ogarnij się człowieku. To rodzina ustala datę i godzinę pogrzebu a urząd ma pracować w godzinach urzędowania. Ludzie z zagranicy specjalnie przyjeżdzaja aby w piątek przed 15 stą pozałatwiać swoje sprawy, poskładać wnioski, pobrać akty urodzin dzieci do kindergeldów..... Kogo ze zwykłych ludzi interesuje że grzebią jakieś byłego urzędasa???
Klaudia
Klaudia 08.08.2017, 11:02
Nic już lepiej nie pisz. Jak Burmistrza Piłata nazywasz zwykłym urzędasem to zwykły cham i prostak jesteś.
gminne czerepachy
gminne czerepachy 07.08.2017, 09:05
To o tym czystym sumieniu była mowa. W ogóle nie używanym!
WSTYD!!!

no bez jaj proszę Dzisiaj, 08:53 Ogarnij się człowieku. To rodzina ustala datę i godzinę pogrzebu a urząd ma pracować w godzinach urzędowania. Ludzie z zagranicy specjalnie przyjeżdzaja aby w piątek przed 15 stą pozałatwiać swoje sprawy, poskładać wnioski, pobrać akty urodzin dzieci do kindergeldów..... Kogo ze zwykłych ludzi interesuje że grzebią jakieś byłego urzędasa???
zub
zub 07.08.2017, 10:14
patrzajta ludziska przedstawił się reprezentant gminnych czerepachów
aba
aba 07.08.2017, 10:01
do gminne czerepachy: Urzędasy czyli delfiny to sa teraz. A w tym wypadku chodziło o zwykłą wyrozumiałość.
trojan
trojan 06.08.2017, 19:08
A wiceburmistrz Nikitiński idzie dziwnie, a w zasadzie kroczy jak Napoleon tylko mu tej czapki brak. Kroki dziwne, ręce założone jedna na drugą, wzrok wpatrzony, mina posępna. Idzie jakby z przymusu.
Carl Gustav Jung
Carl Gustav Jung 06.08.2017, 22:58
A kogo to obchodzi maciusiu?
wyrzut sumienia
wyrzut sumienia 06.08.2017, 23:17
To, że podpisujesz się jako psychiatra, nie znaczy, że jesteś zdrowy...
z konduktu na przedzie
z konduktu na przedzie 07.08.2017, 09:46
Faktycznie dziwnie idzie z tą zamkniętą postawą, jak z musu.
cray
cray 06.08.2017, 18:05
Byłem na urlopie. Jeszcze jestem ale czytam igryfino. Oglądam te filmiki i łzy mi lecą z oczu... Tak bardzo mi smutno...
Sławomir