Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pogoń Szczecin Football Schools odpowiada na oświadczenie UKS Morzycko Moryń

  • 08.08.2017, 13:24
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pogoń Szczecin Football Schools odpowiada na oświadczenie UKS Morzycko Moryń Pogoń Szczecin Football Schools
Chciałbym dodać dwa słowa w temacie artykułu „Pogoń Szczecin Football Schools kontra UKS Morzycko Moryń”, jaki ukazał się na igryfino 3 sierpnia – napisał do nas Rafał Gibczyński, prezes Zarządu Pogoń Szczecin Football Schools.

Wnosząc kilka dodatkowych faktów zaznaczam, że takowe pismo oczywiście otrzymaliśmy, potwierdzam również podpisanie porozumienia w Cedyni z Panią Burmistrz Gabrielą Kotowicz.

Po zapoznaniu się z treścią podjąłem natychmiast kontakt z Zarządem UKS Morzycko Moryń w celu wyjaśnienia stawianych zarzutów niedopełnienia warunków umowy. Po kilkukrotnej wymianie korespondencji Włodarze klubu pozostali przy swoim stanowisku. Formalnie niestety bezpodstawnym do uznania, że doszło do skutecznego rozwiązania Umowy z dniem 1 sierpnia 2017 roku.

 W piśmie z dnia 24 lipca 2017 roku UKS Morzycko Moryń jako przyczynę rozwiązania Umowy wskazuje naruszenie przez Fundację § 2 pkt. 1 akapit 7 Umowy tj. rzekome zawarcie przez Fundację umowy z innym podmiotem prowadzącym treningi piłki nożnej w promieniu 15 km od miejscowości Moryń z naruszeniem trybu zawierania takiej umowy.

Wbrew twierdzeniom zawartym w piśmie, Fundacja nie naruszyła ww. zapisów Umowy. Zwracam uwagę, iż Fundacja faktycznie zawarła umowę z Burmistrzem Miasta i Gminy Cedynia. Jednak przez klubu UKS Morzycko Moryń pominięta została okoliczność, że Gmina nie jest „podmiotem prowadzącym treningi piłki nożnej”  w rozumieniu zapisów Umowy o czym kilkukrotnie informowałem Zarząd UKS MM, a ma status podmiotu partnerskiego, współfinansującego treningi i dostarczającego niezbędnej infrastruktury sportowej (boiska).  Zatem, przed zawarciem tej umowy nie było wymagane przeprowadzenie uzgodnień, określonych w par. 2 pkt. 1 akapit 7 Umowy. Wbrew twierdzeniu UKS Morzycko Moryń wiedział i akceptował fakt zawarcia umowy partnerskiej, czego dowodem jest prowadzona przez strony korespondencja oraz aneks nr 1 z dnia 2 lutego 2017. Zawarcie umowy jest również zgodne z koncepcją rozwoju Fundacji i zapewnienia jak najszerszego dostępu dzieci do treningów piłki nożnej. -W załączniku oficjalna odpowiedź na pismo wraz z powoływanym aneksem do Umowy Głównej.

Mając na uwadze powyższe oraz głównie fakt naruszenia przez UKS Morzycko Moryń art. 3 Ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, polegające na dopuszczeniu się przez UKS Morzycko Moryń czynów nieuczciwej konkurencji na szkodę Fundacji Pogoń Szczecin Football Schools. Polegające w szczególności na powołaniu w trakcie obowiązywania Umowy Akademii Piłkarskiej Morzycko Moryń (jako podmiotu konkurencyjnego względem Fundacji o identycznym profilu działalności) i nakłanianiu rodziców uczestników Akademii Piłkarskiej Pogoń Szczecin Football Schools do rozwiązania umowy z Fundacją i  zapisywania uczestników do nowo powołanej akademii. Zmuszeni byliśmy rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym. Zaraz po wysłaniu informacji do Zarządu Klubu poinformowaliśmy rodziców o fakcie rozwiązania umowy. - W załączniku oficjalne pismo.

Obecnie jesteśmy na etapie organizacji terminu podsumowującego, gdzie chcielibyśmy rozliczyć każdą złotówkę i udzielić kompetentnej odpowiedzi na dowolne pytanie czy wątpliwość. 

Z poważaniem,

Rafał Gibczyński

Prezes Zarządu

Pogoń Szczecin Football Schools

 

Załączniki:

Aneks nr 1 do umowy

Odpowiedź na pismo z 24 lipca 2017 r.

Oświadczenie o rozwiązaniu umowy

 

 

Nasze wcześniejsze artykuły na ten temat:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24288,pogon-szczecin-football-schools-rozwiazuje-umowe

i

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24305,pogon-szczecin-football-schools-kontra-uks-morzyck

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ciekawy
Ciekawy 10.08.2017, 14:27
Żenada! Czy ktoś z rodziców może się wypowiedzieć o co tak naprawdę chodzi?. Moryń swoje, Pogoń Swoje. Kto w końcu dzieli na gorszy i lepszy SORT!? Oraz kto jakie ma korzyści z tego że Pogoni nie ma w Moryniu? - To chyba rozwieje wszelkie wątpliwości
Były uczestnik
Były uczestnik 10.08.2017, 21:59
Jak to o co chodzi?? morzycko chce kasy dla siebie i po złapaniu doświadczenia porywa się na swoje. Tak to wyglada i rodzice wieża "swoim" w tym trenerowi który jest i był zatrudniony w pogoni. Dzięki temu miał dostęp do treningów i procesu szkolenia.
Marek
Marek 10.08.2017, 23:33
Jezeli faktycznie tak jest to Moryn zapłaci przecież karę dla Pogoni. Zreszta pogon pisze wyraźnie w piśmie ze naruszyli zasady uczciwej konkurencji. Sprawa kozę być ciekawa, zastanawiam się na ile Pogon wyliczy odszkodowanie w takim przypadku.
FCPS
FCPS 17.08.2017, 22:09
Może być tyle co faktycznie stracili - mimo wszystko tam ludzie są z ogromnym sercem. Widziałem tego kierownika zapierdziela starym oplem bez klimy ale uśmiech i życzliwość ma:) spoko gość. Trener Piotr także zawzięty i zorganizowany... coś wyżej poszło raczej.
barć
barć 09.08.2017, 09:15
Powtórzę: widziały gały co brały!
zaciekawiony
zaciekawiony 09.08.2017, 09:13
Ciekawe czemu Morzycko nie podjęło dialogu...może ktoś szukał tylko pretekstu do rozwiązania umowy... sądzę że Klub Pogoń Szczecin powinno wyjaśnić sprawę bo negatywnie to może wpłynąć na pogląd rodziców... skoro się nie boją tego i mają dobre intencje??

może p. Krzysztof U. z PS powinien oficjalne oświadczenie dać? albo przedstawiciel Football Schools?
Bo widzę że Morzycko chyba za dużo głupot naopowiadało rodzicom...zawsze trzeba wysłuchać dwie strony
fff
fff 08.08.2017, 23:40
A jak tam UKS ENERGETYK JUNIOR ??? 2006 Idzie na mistrza województwa.
Działacz
Działacz 08.08.2017, 19:30
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o k..... Swoją drogą dlaczego rodzice muszą płacić za granie w piłkę nożną? Nie może tego finansować Gmina? Na coś nasze podatki przecież idą.
hmm
hmm 08.08.2017, 14:08
Foto to stare czasy.

Pozostałe