Pomóżmy ciężko chorej dyrektorce przedszkola

  • 10.08.2017, 16:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pomóżmy ciężko chorej dyrektorce przedszkola Beata Dąbrowska
Pilnie potrzebna jest pomoc dla szczecinianki, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy tłuszczakomięsak. Szansą może być operacja i terapia protonowa w Niemczech. Beata Dąbrowska, bo o niej mowa, jest dyrektorką szczecińskiego „Żaczka”, Przedszkola Publicznego nr 31.

Od półtora roku zmaga się z chorobą nowotworową, którą wykryto przypadkowo. Moment ten oraz walkę z rakiem sama pani Beata tak opisuje:  

„Jadąc do pracy miałam stłuczkę samochodową i na obserwacji w szpitalu wykryto dwa guzy w nerce lewej. Moje życie w jednej chwili zmieniło się w jeden wielki koszmar. Diagnoza - tłuszczakomięsak tkanek miękkich, rak bardzo złośliwy i agresywny. Jestem po dwóch ciężkich operacjach, w tym druga zakończona usunięciem nerki. Wszystko wskazywało, że będzie dobrze. Każdy sugerował, że nie ma przypadków, że wypadek uratował mi życie. I ciągle w to wierzyłam. Jednak szczęście nie trwało długo, po dwóch miesiącach, po badaniach kontrolnych okazało się, że pojawiły się wznowy nowotworu. Choroba, z którą walczę jest bardzo rzadka i bardzo szybko się rozwija. Obecnie jestem po trzynastu wlewach, trzech różnych chemii. Terapia ta nie przyniosła niestety żadnych efektów. Guzy rosną jak oszalałe i są niestety na ten moment nieoperacyjne. Jestem wyczerpana fizyczne i psychicznie, ale próbuję dalej walczyć, bo mam dla kogo żyć. Pomimo słabych rokowań staram się szukać pomocy wszędzie gdzie się da i w miarę możliwości normalnie żyć. Nie poddaję się. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym okazało się, że możliwości leczenia w kraju zostały wyczerpane i mogę jedynie walczyć o przedłużenie życia. Ratunkiem dla mnie jest operacja za granicą bądź leczenie protonowe. Koszt operacji 85.000 złotych, leczenie protonowe około 170.000 złotych. Ze względu na brak możliwości zgromadzenia takich funduszy samodzielnie, proszę z całego serca  o pomoc. Wierzę w ludzi, wierzę w przyjaciół, rodzinę. 

W moich zmaganiach przyświecają mi słowa Jana Pawła II:„ Jeszcze będzie pięknie mimo wszystko, tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”

Zalecone działania – operacja i terapia protonowa – nie są refundowane i wykonywane w Polsce. Potrzebna jest pomoc na leczenie pani Beaty w klinice w Niemczech. Ruszyła zbiórka.  Fundacja Anioły Sportu otworzyła specjalne konto do wpłat dla chorej szczecinianki:


Bank BGŻ Bnp Paribas nr konta 27 1600 1462 1019 2121 6000 0003

z dopiskiem "pomoc-Beata Dąbrowska" lub samo „Beata Dąbrowska”

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:)
:) 10.08.2017, 22:08
Polecam aktywny krzem.
pati
pati 10.08.2017, 17:57
Współczuję i mam nadzieję, że uda się pokonać chorobę.
przysłowie
przysłowie 10.08.2017, 17:52
Jak się ściemni to się rozwidni.

Pozostałe