Szpital nie przestaje inwestować

  • 13.08.2017, 15:29
  • Łukasz Jucha UM
Szpital nie przestaje inwestować Szpital Zdroje
Marszałkowski szpital w szczecińskich Zdrojach planuje dalsze inwestycje. Nowo powstały budynek 2A oraz przebudowany pawilon 2F wyposażone zostaną w wysokiej klasy sprzęt i urządzenia medyczne. Na ich zakup lecznica przeznaczy 20 mln zł. Zdecydowaną większość wydatków pokryje dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Stosowną umowę podpisał w piątek, 11 sierpnia 2017 roku marszałek Olgierd Geblewicz i dyrektor placówki Łukasz Tyszler.

To kolejny projekt, do realizacji którego Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej  „Zdroje” sięga po unijne dofinansowanie. Tym razem fundusze przeznaczone będą na wyposażenie w specjalistyczną aparaturę pomieszczeń nowo wybudowanego pawilonu 2A (z wyłączeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dla dzieci na parterze budynku) i przebudowanego pawilonu 2F Oddziału Dziecięcego.

 

Szpital w Zdrojach podobnie jak inne nasze placówki, przeszedł w ostatnich latach ogromne zmiany infrastrukturalne. Zmiany te widać już na pierwszy rzut oka. Inaczej wygląda chociażby bryła lecznicy. Na tym nie poprzestajemy. Wykorzystujemy kolejne możliwości, także te unijne, bowiem chcemy zapewnić jeszcze lepsze warunki do leczenia pacjentów, zarówno tych dorosłym jak i najmłodszych - zapewnił marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

 

Ze wsparciem Unii Europejskiej placówka zakupi m.in. aparaty USG na blok operacyjny i oddział ITiA, narzędzia operacyjne, pompy infuzyjne, respiratory, inkubatory, neuroendoskop, sztuczną nerkę, stabilizator kości, diatermie, kolumny i lampy operacyjne, wieże do zabiegów chirurgicznych, aparaty do znieczulenia ogólnego, neuromonitoring, stoły operacyjne, wiertarki, zestawy do otwarcia kręgosłupa i głowy oraz narzędzia neurochirurgiczne.

 

Podjęte działania pozwolą na doposażenie oraz uruchomienie działalności w nowych pawilonach. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego z pewnością nam ten proces ułatwi. To bardzo ważne, bo z usług medycznych naszej jednostki korzystają przecież pacjenci z całego Pomorza Zachodniego - przekonywał dyrektor jednostki Łukasz Tyszler.

 

W budynku 2A nowy sprzęt zapewni funkcjonowanie Oddziału Chirurgii Dziecięcej, Oparzeń i Urologii, Oddziału Ortopedii Dziecięcej, Oddziału Neurochirurgii Dziecięcej, Oddziału Pediatrii – Obserwacyjnego Bloku Operacyjnego, Izby Przyjęć dla dzieci, centralnej sterylizacji i apteki szpitalnej. Z kolei w obiekcie 2F Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii dla Dzieci..

 

Działania związane z nabyciem urządzeń medycznych mają ruszyć jeszcze w sierpniu br. Ich zakończenie przewidziano najpóźniej na koniec grudnia 2017 roku. Całkowity koszt zakupu sprzętu oszacowano na 20 mln zł. Unijne dofinansowanie wyniesie 18 mln zł1 mln zł dołoży Urząd Marszałkowski, a pozostałą kwotę stanowi wkład własny szpitala. Projekt wpisuje się w założenia 9 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.1 „Infrastruktura zdrowia”.

Łukasz Jucha UM

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

przepowiednia
przepowiednia 13.08.2017, 23:41
No tak, i zaraz się zaczną komentarze lepszego sortu od prezesa zdradzieckich mord.
 jutro w Szczecinie
jutro w Szczecinie 13.08.2017, 23:39
Pamietajcie! Jutro spotykamy się w Szczecinie! Akcja pod hasłem Ratujmy kobiety! Ma swoją kolejną odsłonę. Tym razem panie, które zaczynały swoją walkę pod hasłem ogólnopolskiego strajku kobiet, promują ogólnopolską inicjatywę mającą na celu uchwalenie przez Sejm R.P. Ustawy o Prawach Kobiet i Świadomym Macierzyństwie.
senior
senior 13.08.2017, 17:36
Byłem tam kilka miesiecy temu i jak się trafi do wyremontowanej części to jest dobrze. Wszystko zależy jeszcze od personelu. Ja trafiłem dobrze.
NieMamOczymPisać
NieMamOczymPisać 13.08.2017, 22:59
Szpital w Zdrojach jest jak nazwa wskazuje w naszym powiecie- bo w Trzcińsku-Zdroju :-)
???
??? 13.08.2017, 23:37
Pierdu pierdu najlepiej nic nie pisać. A może lepiej nie czytać?
Uli
Uli 13.08.2017, 23:29
(...)
Komentarz usunięty. Nie używaj inwektyw. administrator
Uli
Uli 13.08.2017, 23:29
Przecież ludzie od nas się leczą tam baranie.

Pozostałe