Zapraszamy do Łukowic - mówi Elżbieta Szablewska

  • 21.08.2017, 17:01
  • Elżbieta Szablewska
Zapraszamy do Łukowic - mówi Elżbieta Szablewska
„Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy” - taki tytuł nosi projekt organizowany w ramach programu SPOŁECZNIK, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 26 sierpnia 2017 r. w Łukowicach, gm. Cedynia. Wniosek „Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy”, złożony przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Cedyńskiej wraz z grupą nieformalną, zakwalifikował się do dofinansowania.

Akcja rozpocznie się o godzinie 16:00 w sercu sołectwa, tj. na boisku i placu zabaw, niedaleko świetlicy wiejskiej. Rozpoczniemy od wspólnego malowania doniczek i sadzenia w nich roślin.

W ramach wydarzenia planuje się drużynowy turniej piłki nożnej poprowadzony przez Marcina Garleja. Jest to osoba od dziecka związana ze sportem, a konkretnie z piłką nożną, wychowanek i wieloletni zawodnik klubu sportowego Świt Szczecin- Skolwin, uczestnik i medalista Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej. W 2015 roku zajął II miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego piłkarza 3 ligi w województwie zachodniopomorskim.

Przewiduje się animacje dla dzieci, takie jak malowanie buziek, bańki mydlane zabawy i konkursy ruchowe. Organizatorzy zapewniają drobny poczęstunek przy ognisku, napoje bezalkoholowe oraz słodkości, które przygotują miejscowe gospodynie.

Planuje się również pokazy umiejętności Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W zależności od warunków atmosferycznych dodatkowe atrakcje zapewnione m.in. przez motoparalotnie nad Odrą oraz Star Paintball.

Efektem realizowanego projektu „Razem wieś upiększamy i atrakcje zapewniamy” ma być stworzenie przyjaznego otoczenia strefy wspólnej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz zapewnienie im atrakcji, które pozwolą zagospodarować im czas wolny. Dzięki zaangażowaniu społeczności i organizacji wydarzeń towarzyszących planuje się niezwykle barwny dzień.

 Organizatorzy serdecznie zapraszają do Łukowic.

 

Elżbieta Szablewska

Załączone pliki do pobrania (1)

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

godzina
godzina 21.08.2017, 20:20
A o której się to zacznie?
Obserwator
Obserwator 21.08.2017, 22:30
Pierwszy akapit, godzina 16:00, plakat przejrzysty więc można to odczytać.
tur
tur 21.08.2017, 20:17
Program bogaty.

Pozostałe