Ksiądz z Gryfina podejrzany o uderzenie dzieci. Ma dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych

  • 22.08.2017, 11:02 (aktualizacja 22.08.2017, 14:02)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ksiądz z Gryfina podejrzany o uderzenie dzieci. Ma dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych
-Nie uderzyłem żadnych dzieci. To są pomówienia! – zapewnia w rozmowie z nami ksiądz proboszcz z parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi przy ul. Krasińskiego w Gryfinie. Wczoraj, 21 sierpnia 2017 r. ksiądz został przesłuchany w Prokuraturze Rejonowej w Gryfinie w charakterze podejrzanego.

-Oba zarzuty, które zostały wczoraj przedstawione księdzu, dotyczą naruszenia nietykalności cielesnej dzieci. Do pierwszego zdarzenia miało dojść 19 kwietnia 2017 r. na terenie kościoła na Górnym Tarasie w Gryfinie. Podejrzany ręką  dwukrotnie uderzył dziewczynkę w głowę. Drugi zarzut dotyczy zdarzenia z 13 sierpnia 2017 r. Tym razem pokrzywdzoną jest małoletni chłopiec. Prokurator przedstawił księdzu zarzut, że 13 sierpnia 2017 r. przed kościołem szarpnął dziecko za rękę i popchnął, w wyniku czego chłopiec doznał obrażeń ciała w postaci otarć naskórka i lekkiego skaleczenia – informuje nas Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

O sprawie z 13 sierpnia 2017 r. pierwsza napisała gazeta „7 Dni Gryfina”.

-Ksiądz nie przyznaje się do postawionych mu obu zarzutów. Jednak prokurator postanowił o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policji. Ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych małoletnich. Wydane też zostało postanowienie o poręczeniu majątkowym – informuje portal igryfino prokurator Małgorzata Wojciechowicz.

 

O zarzutach postawionych księdzu z Gryfina w związku ze zdarzeniem 19 kwietnia 2017 r. napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,23129,ksiadz-pobil-dziecko-prokuratura-prowadzi-postepow.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

won
won 23.08.2017, 21:40
Ksiadz z taki zarzutami...powinien pożegnac się z tym zawodem. Do roboty jak wszyscy....i z dala od dzieci..Im sie wydaje ze wszystko im wolno.....drugi po Bogu na tym swiecie.... Sredniowiecze juz minęło.
anty
anty 23.08.2017, 21:31
a biblia mowi oko za oko ząb za ząb to..niech tatus dziewczynki tez go poszarpie...zeby łapy na drugi raz przy sobie trzymał.... im się wydaje że im wszystko wolno...swiętoje....liwi.
gość
gość 23.08.2017, 15:55
Nie bronię księdza ale rodzice źle wychowali swoją córkę, która nawet w kościele nie potrafi się zachować, nie reaguje na zwrócenie uwagi, przeszkadza też innym dzieciom. To jest jak rozbestwione dziecko, które nie ma szacunku dla nauczycieli i zapomniała gdzie się znajduje. Taka nauczka może ją czegoś nauczy, może trochę spokornieje....
disco polo
disco polo 23.08.2017, 13:35
Pasterze spiewają
Bydlęta klękają..
zgadnijcie o kim ta piosenka,tra la la la la
bbx
bbx 23.08.2017, 14:07
Za chwilę polecisz by być chrzestnym. I będziesz bardzo miły do księdza?. Na tym polega zakłamanie.
DKS
DKS 23.08.2017, 14:38
Pewnie Ty tak robisz
obszczy..mór
obszczy..mór 23.08.2017, 13:33
"Ojciec"za przeproszeniem bez dziatek ma zakaz zblizania się do dzieci,ale sie kuzwa obsmiałem aż posmarkałem .
mur
mur 23.08.2017, 15:19
a ja się śmieję z tego komentarza naprawdę dobry tekst
Gienia
Gienia 23.08.2017, 14:07
Prymitywny jesteś... więc pewno nawet nie wiesz z czego się śmiejesz.
Ixixs
Ixixs 23.08.2017, 10:46
Nagonka, pomówienia i wyolbrzymienie. Gdzie te czasy, w których gdy dziecko było niegrzeczne, to dostawało wpiernicz. Pilnujcie swoje dzieci w sposób należyty, to nie będzie ich buł krwiożerczy ksiądz.
pyt
pyt 23.08.2017, 07:35
Gdzie byli rodzice? No pytam się gdzie byli
Mieszkanka
Mieszkanka 23.08.2017, 08:55
W *** !
Andżej
Andżej 23.08.2017, 10:40
Skoro lubią, to niech tam siedzą.
ciekawa
ciekawa 22.08.2017, 23:43
Teraz odbywa się "ruch kadrowy" w kościele. Czy na górce będą jakieś zmiany, czy zostają ci sami księża?
Ela
Ela 23.08.2017, 14:27
A ja jestem ciekawa, co zrobili parafianie, by zmienić nastawienie księdza, albo samego kapłana? Wszyscy z górnego tarasu narzekają na niego, gadają po kątach, a nikt nie miał odwagi zgłosić do kurii chamstwa owego człowieka,który zamiast przyciągać wiernych do kościoła, tylko odpycha i powoduje, że wszyscy kapłani są postrzegani tak samo.
waszka
waszka 22.08.2017, 22:18
ten psedo ksiadz to glab
gremlin
gremlin 22.08.2017, 21:39
Mam wrażenie, że ludzie z forum, pełni zaciekłości, nie czytali tekstu. Wydaje mi się, że jest taki typ czytelników igryfino, że czyta sie tytuł, patrzy na obrazek, czeka na adrenalinę, która za chwile uderza do głowy, uderza się w klawisz... A przecież jeszcze nic nie wiadomo. To że postawiono zarzuty to nic nie znaczy. Nie z takich rzeczy się wycofywano.
gość
gość 22.08.2017, 20:50
a kiedy ksiądz dostanie zakaz zbliżania się do parafian
)
) 22.08.2017, 21:09
Pycha, na każdym kroku pycha, i niepamięć, smutne te komentarze, jeszcze smutniejsze niż sam problem.
po prostu
po prostu 22.08.2017, 20:44
Ja bym tak od razu nie osądzał kto winien a kto nie,Za młodu człowiek dostał po uszach lub po głowie od nauczyciela czy księdza i na dobre później mu wyszło.Teraz dzieci robią co chcą a dorosły nic nie może bo sądem go straszą a młodym różki rosną.Teraz ADHD kiedyś po*** ,Teraz dyslektyk kiedyś gamoń co ortografii nie zna etc.
Ania
Ania 23.08.2017, 08:58
No to gratuluje! Jak możesz pisać ze uderzanie dziecka po głowie jest Ok? Każda przemoc niesie ze sobą konsekwencje a przede wszystkim strach . I rozumiem ze to właśnie wg ciebie jest Ok?
zycie
zycie 23.08.2017, 11:09
Jak Ci naśmiecą słonecznikiem na klatce,wypiją piwo i nasikają do piwnicy to wg.Ciebie należy powiedzieć tak się nie robi to be-be.Na pewno nie zrozumieją ale ja strzelisz z liścia to na bank drugi raz nie przyjdą.Piszesz że to przemoc a jak oni codziennie piją piwo na klatce to nie jest znęcanie się psychiczne pomimo zwracanych uwag?
Schutzengel
Schutzengel 22.08.2017, 20:20
Czy to ponownie chodzi o księdza dziekana,kanonika, mgr Henryka Krzyżewskiego? dlaczego jest postacią anonimową skoro jest osobą publiczną. ? facet czuje się całkowicie bezkarny. Drugi raz pobił dziecko.
Ciekawe czy swoje też bije ? O jego agresji warto poinformować opiekę społeczną w Szczecinie, niech sprawdzą w domu.
Lubomir
Lubomir 22.08.2017, 20:51
Nie! O jego sobowtóra!
rohatyn
rohatyn 22.08.2017, 20:07
To bezstresowe wychowanie albo ADHD lub inne zaburzenie. Bynajmniej nie szyderczo piszę, bo sa rodziny obarczone powaznymi kłopotami z dziecmi, które po prostu mają pewne zaburzenia. Z zewnątrz nie da sie często zrozumiec o co chodzi, przestrzegam przed pochopnym osądzaniem. Oczywiście gdyby to było bezstresowe wychowanie, można by tu mówić o winie rodziców, ale warto panowac nad językiem. Bywa tez tak, że ktoś osierocony, wychowywany w rodzinie zastępczej potem ma problemy z wychowywaniem własnych dzieci, własnie z powodu swojego sieroctwa. Znam taki przypadek. Niemniej takim ludziom trzeba pomagać, nie spieszyc sie do potępienia.
rohatyn
rohatyn 22.08.2017, 19:47
To beztresowe wychowanie jest takie, że nieraz człowieka ręka świerzbi aby przyłożyć niejednemu.
Ewa
Ewa 22.08.2017, 20:03
Nie wolno i już!
TW Boleś W.
TW Boleś W. 22.08.2017, 18:04
Widzę co bachory wyprawiają na boisku które zafundowała za moje pieniądze - Spółdzielnia Mieszkaniowa "Dolna Odra " za blokiem w którym ma biura. Syfilis z bajzlem do późnej NOCY .dziękujemy kolego prezesino .
kasia
kasia 22.08.2017, 18:52
Bachorem to jesteś Ty , a po boisku biegają dzieci , bo mają do tego prawo
TW Boleś W.
TW Boleś W. 22.08.2017, 17:59
Kordylasiński , przestań palić głupa z tym - Nie jestem robotem !!! Za durni nas masz ???
nie robot
nie robot 22.08.2017, 20:37
prędzej idzie kombajn ominąć niż tego jepannego robota
robol
robol 22.08.2017, 18:40
Powinno być-"Nie jestem robolem",prawda że lepiej brzmi?
wybór
wybór 22.08.2017, 20:04
TW Boleś W - a co lepiej aby pili na twojej klatce, czy lepiej żeby w piłke grali?
TW Boleś W.
TW Boleś W. 22.08.2017, 17:55
Gazeta napisała dzieci 5 - 6 lat . 5-6 lat bez opieki dorosłych ???? A niech zapłacą za niszczenie murów kościoła . Rodzice na kolegium i wyrównać straty za remont .
Św Pieter
Św Pieter 22.08.2017, 17:30
Według ksiendza kilkunastu dzieci które były świadkami zdarzenia kłamią?A skaleczenia i rany na ciele dziecka to niby skąd? Sam sie pryszcz pochlastał? Oj wielebny wielebny grzech pomawiać niewiniatka,grzech.
Hardkor
Hardkor 22.08.2017, 16:31
Powinni go zamknąć na miesiąc do puchy to by mu chłopaki przetłumaczyli że dzieci są nie tylalne.!sku...wiel.
ludź
ludź 22.08.2017, 17:13
Też myślę, że powinni zamykać powamawiających!

Pozostałe