Burmistrz Sawaryn podpisał z ks. Krzyżewskim umowę na parking

  • 23.08.2017, 13:46 (aktualizacja 23.08.2017, 15:41)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz Sawaryn podpisał z ks. Krzyżewskim umowę na parking
Doszło do podpisania długo oczekiwanego porozumienia pomiędzy parafią pw. Niepokalanego Serca Maryi na osiedlu Górny Taras a gminą Gryfino w sprawie wydzierżawienia terenu pod parking. O szczegóły zapytaliśmy władze Gryfina. Poniżej publikujemy otrzymaną odpowiedź.

W odpowiedzi na Pana pytania z dnia 21.08.2017 r. dotyczące budowy parkingów przy ul. Jana Pawła II informuję, że w dniu 16.08.2017 r. przez Parafię Rzymskokatolicką (Górny Taras) i Gminę Gryfino została podpisana umowa użyczenia na okres 15 lat  część działki nr 18/7 obręb 4 m. Gryfino z przeznaczeniem na lokalizację parkingu.

Gmina Gryfino na tej podstawie uzyskała prawo do opracowania dokumentacji technicznej budowy. Prace zostaną podjęte niebawem.

 

Sekretarz Miasta i Gminy Gryfino

Ewa Sznajder

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (47)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wasz Pan
Wasz Pan 24.08.2017, 19:00
Aby ktoś zyskał ktos musi stracić,jak myślicie kto zyskał a kto stracił? Piszcie,piszcie ludkowie moi piszcie.
ludek
ludek 24.08.2017, 19:05
Jest jeszcze tak, że wszyscy mogą zyskać.
:):):)
:):):) 24.08.2017, 19:20
No, jedni mogą zyskać satysfakcję:):):)
Korty a rebours
Korty a rebours 24.08.2017, 17:57
Ksiądz miał prawo zrobić dobry interes. Natomiast obecni włodarze wynajęli teren nie wiadomo za ile, wybudują nie wiadomo za ile, nie wiadomo ile miejsc parkingowych. A za 15 lat będzie to teren parafii. No chyba że zerwie umowę - jak gmina z firmą od kortów.
cierpliwy ale do czasu
cierpliwy ale do czasu 24.08.2017, 14:41
Wreszcie!
Korty a rebours
Korty a rebours 24.08.2017, 17:58
Che, che - gmina wypowiedziała umowę z kortami po niecałym roku. Dał nam przykład Bonaparte?
kraska
kraska 24.08.2017, 14:04
A czy przewidywany tam jest pakomat?
gość
gość 24.08.2017, 01:30
dajemy Kośniołowi ziemię za darmo, a potem kawałek dzierżawimy za kasę... niezły biznes... tzw. leasing zwrotny ;)
Odp
Odp 24.08.2017, 06:53
Napisano użyczenie na 15 lat, a nie dzierżawa. Znasz tresc dokumentu, ze piszesz o kasie? Kosciol wcale nie musial tego robic. Spóldzielnia mogla powiekszyc swoim mieszkancom parking a tego nie zrobila... Poza tym wskaz sensowne alternatywne miejsce na parking.
odp odp
odp odp 24.08.2017, 09:19
Jak znasz treść, to podaj, bo to twój obowiązek wobec mieszkańców. Gdyby było czysto i bez smrodów, to wasze fejsy by huczały od sukcesów – a nie cichutko przez tydzień, dopiero pytanie dziennikarza zmusiło do odpowiedzi po tygodniu!
(
( 24.08.2017, 13:10
Od pisania artykułów jeszcze drogi i parkingu nie zbudowano, choć czasami jest to pomocne, robotę wykonują ludzie zdałoby się trochę szacunku.
urzędnk
urzędnk 24.08.2017, 14:06
(kopać łopata to mozesz nawet do Nowej Zelandii. Nic się nie zadzieje dopóki ja tu nie zrobię pisma i nie przystępluje pieczątek!
Stop paranoikom!
Stop paranoikom! 24.08.2017, 10:11
Niestety bledny adres, nie jestem z urzedu i to nie moj obowiazek. Sam chetnie poznam tresc tej umowy. Moze redakcja zwroci sie do Gminy o jej udostepnienie? Jezeli wypowiadasz sie tak kategorycznie to miej ku temu podstawy.
nie rozśmieszaj
nie rozśmieszaj 24.08.2017, 09:08
A skąd niby mamy znać treść umowy? Przecież w gminie wszystko tajne przez poufne ha ha
(
( 24.08.2017, 13:11
Bzdury piszesz i to za darmo chłopie ocknij się.
odp odp
odp odp 24.08.2017, 09:20
Widać nie ma się czym chwalić, skoro przez tydzień milczeli. I głupie tłumaczenia, że "użyczenie, nie dzierżawa" - i co z tego? Ile to będzie kosztowało gminę rocznie?
(
( 24.08.2017, 13:12
Gmina, czyli mieszkańcy będzie miała do dyspozycji duży parking, tyle na tym wszyscy skorzystamy.
kabaret
kabaret 24.08.2017, 16:07
Nie błaznuj chłopie! Nie wiesz nawet ile miejsc tam powstanie. Większych głupoli daleko szukać.
pitu
pitu 23.08.2017, 22:21
Proboszcz to dzisiaj był newsem krajowym, onet, wyborcza, radio szczecin.
(
( 24.08.2017, 13:13
Ciekawe czy będzie newsem jak go uniewinnią, raczej nie.
cuda
cuda 24.08.2017, 13:26
Fakt, to byłby dopiero news!
gratki
gratki 23.08.2017, 22:23
IGryfino napisało pierwsze o tej akcji z prokuraturą.
gappa
gappa 23.08.2017, 23:35
W 7 Dniach napisano wcześniej.
konkret
konkret 24.08.2017, 00:04
W gazetach w sumie przekazywano plotki o księdzu, nic konkretnego. Coś tam jedna pani powiedziała drugiej pani. Tu miałeś konkrety w postaci wypowiedzi i działań prokuratury.
Schutzengel
Schutzengel 23.08.2017, 21:10
Obśmiałem się z tej łaski dla gminy, że może sporządzić dokumentację. Pewnie dostąpi też łaski wybudowania i pokrycia w 100 % kosztów budowy parkingu. Za tych łask obfitość proboszcza, proponuję dla bezpieczeństwa parkujących wybudować płot godny świątyni dla bezpieczeństwa parkujących, oraz wybudować wokół kościoła stacje Drogi Krzyżowej. Karwa, interes życia. Gmina zagospodaruje teren koło kościoła na parking dla mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej, zapewne z aneksem o zakazie parkowania w dni świąteczne. Prawdopodobnie wkrótce kiecmana bijącego dzieci przeniosą na inną parafię, a nowy pleban postawi szlaban albo sprzeda karnety postojowe i będzie strzygł owieczki, bo powie ,że on żadnej umowy nie zawiązywał, a przecież na parkingu i tak stoją pojazdy okolicznych mieszkańców Górnego Tarasu. A jak to cwanie robili, larum w mediach jak to mieszkańcy Gryfina dopominają się parkingu i łaskawca który na prośbę parafian i władz miasta zgodził się na dzierżawę terenu który dostał od miasta za friko. Święty człowiek i w dodatku hetero nie lubiący dzieci. Ciekawe ile to dobroczyńca zażyczył sobie opłaty za 15 letnią dzierżawę ?
Nie mogę, nie chcę, ale muszę się napić.
Zaniepokojony
Zaniepokojony 23.08.2017, 21:17
Schutzengel Dzisiaj, 21:10
Stary a w domu wszyscy zdrowi ?
mattew
mattew 23.08.2017, 20:18
Na tym interesie dwie strony zyskają i o to chodzi!
(
( 24.08.2017, 13:13
Prawda.
rozsądna
rozsądna 23.08.2017, 19:22
Od pewnego czasu nie daję na tacę, gdyż pazerność ludzi Kościoła przeraża mnie.
Janina z Jelenina
Janina z Jelenina 23.08.2017, 20:00
A ja daje na tace bo ksiondz pofiedział rze czeba dawać te papierowe gdysz tylko takie pieniondze hwarantujom rzycie wietrzne i nie czeba bendzie pokutować w czystccu setki lat w oczekifaniu na otfarcie bramy niebieskiej.Pofiedział tesz rze niech nas Renka Boska ma w sfej opiece jak bendziemy popierać PO albo Nowoczesna bo wtedy czekajom nas menki wietrzne i mamy być zafsze i wszendzie z pPIS
greta
greta 23.08.2017, 19:46
Czarne owce wszędzie się zdarzają ale nie można generalizować.
organistka
organistka 23.08.2017, 19:13
Ludzie,po kiego dydka dajecie na tacę? Przeciez wystarczy dobre słowo" Bóg zapłać" Mówcie to samo co ksiądz,zobaczyć w jego oczach zdziwienie i złość-BEZCENNE
niemożliwe!!!
niemożliwe!!! 23.08.2017, 18:44
Czy to prawda, że gmina nie dość że zbuduje parking, to jeszcze będzie musiała za to zapłacić parafii?
nie ma rzeczy niemożliwych:)
nie ma rzeczy niemożliwych:) 23.08.2017, 19:07
Akurat to, że parafia nie będzie stratna, dobrze świadczy o gospodarności parafii. A widać nic ciekawego dla gminy, skoro sami przez tydzień siedzieli cichutko. Gdyby to był powód do dumy, to pochwaliliby się od razu...
podatnik
podatnik 23.08.2017, 18:23
Czy to prawda że zapłata za uzyczenie działki razem z odsetkami odbędzie sie za 15 lat? Jesli tak to gratuluję obecnej władzy gdyz to nie oni będa płacic a inni.Przezucic koszta na innych ,piekna sprawa.
geniusze gminni
geniusze gminni 23.08.2017, 19:04
Nie potrafili rozróżnić długów od kredytów inwestycyjnych, sami natomiast budują parking na cudzym gruncie, bo rozliczenia będą za 15 lat?
To dopiero specjaliści...
akurat
akurat 23.08.2017, 22:10
Raczej debile niż specjaliści...
moher
moher 23.08.2017, 18:17
Nie wiem czy wiecie ale rozmawiałem wczoraj z ateistą,prosiłem między innymi aby odmówił paciarz i wiecie co? Odmówił!
łowca debili
łowca debili 23.08.2017, 17:31
Podpisali umowę na 15 lat nie wiedząc nawet ile miejsc parkingowych powstanie? Sekretarz daje robić z siebie niedouczonego urzędnika.
Mop
Mop 23.08.2017, 17:40
Ciekawe jaki haracz gmina bedzie plavic za ten parking i cz bedzie platny dla ludu
biały
biały 23.08.2017, 18:15
Choćbys dał nie wiem ile czarnemu to i tak będzie mało,bardzo mało.
nie ma rzeczy niemożliwych:)
nie ma rzeczy niemożliwych:) 23.08.2017, 19:08
Na siłę nie wyrywa. Gmina chce, to daje. Proste zasady ekonomii:)
Piotruś
Piotruś 23.08.2017, 16:48
Przepraszam,czy to tu biją?
M
M 23.08.2017, 17:41
Piotrek,pobija sie o miejsca parkingowe
xyz
xyz 23.08.2017, 14:57
Świetna wiadomość. Brawa dla Igryfino i mieszkańców, którzy aktywnie napierali na Gminę w tej sprawie! Cieszy mnie również, że Burmistrz dostrzegł w końcu problem i są jednak postępy. Oczywiście pełna radość przyjdzie jak rozpoczną się faktyczne prace budowlane. Oby szybko!
DKS
DKS 23.08.2017, 14:56
A czy bił ?
mieszkanka
mieszkanka 23.08.2017, 14:54
Świetna wiadomość. Brawo Panie Burmistrzu Sawaryn!

Pozostałe