Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Wełtyniem przyznał się do winy. Stanie przed sądem

  • 24.08.2017, 12:49
  • Admin Admin
Oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Wełtyniem przyznał się do winy. Stanie przed sądem
Prokurator rejonowy w Gryfinie skierował do Sądu Rejonowego w Gryfinie akt oskarżenia w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w 28 lutego 2017 r. na drodze publicznej około godziny 6.30, kierując samochodem osobowym renault kangoo, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i niewłaściwe obserwując przedpole jazdy zachował się niezgodnie z przepisami ruchu drogowego w ten sposób, że podczas manewru wyprzedzania ciągnika siodłowego z naczepą nie zachował należytej i szczególnej ostrożności i uderzył w prawidłowo jadący z naprzeciwka motorower, w wyniku czego kierujący tym pojazdem na skutek wielonarządowych obrażeń wewnętrznych poniósł śmierć na miejscu – informuje Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W toku śledztwa biegły z zakresu ruchu drogowego zaopiniował, że przyczyną wypadku było nieprawidłowe zachowanie podejrzanego, który jadąc samochodem osobowym od strony Gryfina, na prostym odcinku drogi, w warunkach dobrej widoczności, podejmując manewr wyprzedzania ciągnika siodłowego z naczepą, przemieścił się na lewy pas jezdni przed nadjeżdżający z przeciwka jadący prawidłowo, oświetlony motorower, doprowadzając do czołowego zderzenia pojazdów.

Zginął wówczas Jan Poźniak – 23-letni strażak należący do Ochotniczej Straży Pożarnej w Wełtyniu.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W toku śledztwa wobec podejrzanego zastosowano wolnościowy środek zapobiegawczy. Za przestępstwo z art. 177§ 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – informuje prokurator Małgorzata Wojciechowicz.

O wypadku napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22028,smiertelny-wypadek-pod-weltyniem-zdjecia

i

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/22025,zginal-prawidlowo-jadacy-motorowerzysta-czolowe-zd

Tak strażacy oddawali hołd swojemu nieżyjącemu koledze:
Admin Admin

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wełtyń
Wełtyń 24.08.2017, 21:03
Czym jest 8 lat wobec straty najbliższej osoby..... sprawca jeśli juz dostanie wyrok zapewne wyjdzie za dobre sprawowanie po 3latach a rana w sercu matki zostanie na zawsze .... dlaczego kierowcy są aż tak bezmyślni? Chciał zaoszczędzić 3min i wyprzedzić ciągnąca sie przed nim ciężarówkę w skutek czego Jasu stracił długie lata życia !!! Czy na prawdę warto sie spieszyć? I niszczyć komuś wszystko? Czy pośpiech wart jest więcej niż życie? Czasami warto zwolnić ,poczekać i dojechać na miejsce lub dać dojechać innym !!!
Czesiek
Czesiek 24.08.2017, 21:16
Przecież to nie było umyślne zabójstwo!
Koy
Koy 24.08.2017, 21:45
Nieumyslne mogloby byc gdyby bylo nastepstwem awarii auta, h..j swiadomie wyprzedzal nie zachowujac ostroznosci wiec jest winny zabojstwaz
Jrg
Jrg 24.08.2017, 20:07
Zabil - powinien zostac zabity, oko za oko ... Inaczej strach bedzie z domu wyjsc
zdziwiony
zdziwiony 24.08.2017, 20:34
A ty kto? Hammurabi?
kalendarz
kalendarz 24.08.2017, 14:40
Skoro pl roku trwało postawienie zarzutów to ile będzie trwała sprawa w sądzie?
deco
deco 24.08.2017, 14:02
A co z niedzielnym wypadkiem na pasach w Gryfinie?
Nn
Nn 24.08.2017, 14:34
Jajco

Pozostałe