Okradali stacje paliw. Zostali aresztowani. Niewykluczone są kolejne zatrzymania

  • 31.08.2017, 14:59
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Okradali stacje paliw. Zostali aresztowani. Niewykluczone są kolejne zatrzymania Policja
Dwie osoby prowadzące stacje paliw zdecydowały się ujawnić trwający od kilku lat przestępczy proceder, polegający na żądaniu korzyści majątkowych od osób prowadzących stacje paliw w zamian za ich preferencyjne traktowanie przez menadżerów. W związku z tym Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje śledztwo między innymi w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych w zamian za przekraczanie uprawnień i niedopełnienie obowiązków związanych z pełnieniem funkcji zarządzających, na szkodę PKN Orlen S.A.

Śledztwo w tej sprawie zostało powierzone do prowadzenia przez Wydział ds. Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Niniejsze postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniem Dyrektora Biura Bezpieczeństwa PKN ORLEN S.A. w Płocku. Z przekazanych przez zawiadamiającego materiałów wynikało, iż dwie osoby prowadzące stacje paliw zdecydowały się ujawnić trwający od kilku lat przestępczy proceder, polegający na żądaniu korzyści majątkowych od osób prowadzących stacje paliw w zamian za ich preferencyjne traktowanie przez menadżerów.

Na obecnym etapie postępowania prokurator przedstawił sześciu osobom, pełniącym do października ubiegłego roku funkcje kierownika regionalnego, menadżerów sprzedaży i prowadzących stacje paliw Orlen zarzuty dotyczące łapownictwa na stanowisku kierowniczym, wyrządzenia szkody w obrocie gospodarczym i fałszowania dokumentacji. Podejrzani z popełniania przestępstw korupcyjnych uczynili sobie stałe źródło dochodu.

W dniu 21 sierpnia 2017 r. funkcjonariusze Wydziału ds. Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie na polecenie prokuratora dokonali zatrzymań podejrzanych i przeprowadzili przeszukania w miejscach ich pobytu.

Następnie w dniach 22 i 25 sierpnia 2017 r. Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie z wnioskami o zastosowanie względem podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd, podzielając argumentację prokuratora, zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy względem dwóch podejrzanych. Natomiast w stosunku do jednego z podejrzanych uzależnił uchylenie tymczasowego aresztowania, zastosowanego na okres 2 miesięcy od wpłacenia określonej kwoty tytułem poręczenia majątkowego.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Śledztwo ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kieroł
kieroł 31.08.2017, 20:31
A co tam stacja paliwa zamknięta koło Widuchowej?
Kierowca
Kierowca 31.08.2017, 16:41
Nasz na Chrobrego też był umoczony ?
kierowca
kierowca 31.08.2017, 15:16
I tak za to wszystko zapłacimy my - tankujacy.

Pozostałe