Tak wyglądają jeżdżące roboty wyszukujące towary w Amazonie [WIDEO]

  • 31.08.2017, 23:34
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Tak wyglądają jeżdżące roboty wyszukujące towary w Amazonie [WIDEO]
Pracę w centrum logistyki e-commerce w Kołbaskowie wesprą innowacyjne technologie, w tym Amazon Robotics, w liczbie ponad 3 000 sztuk. – To algorytmy decydują, który produkt gdzie trafi – wyjaśnia Oliwer Krafzik, generalny menadżer Amazona w Kołbaskowie.

Roboty zostały zaprezentowane dziennikarzom podczas zwiedzania wciąż budowanego Centrum. Otwarcie obiektu zaplanowane jest na przełom III i IV kwartału 2017 r.

Amazon Robotics wyznaczają trendy w logistyce XXI wieku. Ponad 1000 zatrudnionych na stałe pracowników będzie na co dzień pracowało z 3 000 robotami.

-Część firmy Amazon, którą nazywamy Amazon Robotics, powstała w 2003 roku i jej rozwój opierał się na założeniu, że aby w przyszłości móc sprostać popytowi konsumenckiemu w handlu elektronicznym, niezbędne będzie wprowadzenie usprawnień technologicznych – informuje Marzena Więckowska, rzecznik prasowy Amazona w Kołbaskowie. -Roboty, które obecnie wspierają pracę ludzi w centrach logistyki e-commerce, powstały w oparciu o pomysły inżynierów firmy KIVA. W 2012 r. Amazon zainwestował w tę spółkę rekordową kwotę 775 mln USD. Dziś roboty rewolucjonizują operacje w centrach logistyki na całym świecie – dodaje rzecznik prasowy.

W tym przypadku roboty nie przyczyniają się do redukcji zatrudnienia. Co ciekawe, od kiedy wprowadzono Amazon Robotics w 2012 r., w centrach logistyki e-commerce Amazon odnotowano pięciokrotny wzrost zatrudnienia. Urządzenia wymagają nie tylko obsługi, ale także stałego serwisu, ich wprowadzenie spowodowało znaczące zwiększenie liczby stanowisk pracy – w tym także tych dla inżynierów. Roboty Amazona umożliwiają podobno przechowywanie do 50 % więcej produktów, a dodatkowo jest o wiele szybsza obsługa zleceń.

 

Jak pracują roboty Amazona? – zobacz na filmach.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

extra
extra 04.09.2017, 00:27
Mają pomysł i technologię i dlatego zawojowali świat.
macius wykopany
macius wykopany 01.09.2017, 02:23
roboty majom fiele zalet bo niehorujom niemajom kaca i nie biorom urlopuf ale niestety majom tesz jednom wielkom wade - nie placom POdatkuf na utszymanıe biurf i pasorzytuf
tera
tera 01.09.2017, 12:50
Z wpisów na każdy temat i wszędzie wnioskuję, że jesteś upośledzony umysłowo i przykuty do siedziska.
Przykro nam. :(
glen
glen 01.09.2017, 00:55
A wyglądaja jak zwykłe wózki.

Pozostałe