Niebezpieczne preparaty na odchudzanie sprzedawali przez internet

  • 02.09.2017, 00:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Niebezpieczne preparaty na odchudzanie sprzedawali przez internet Policja
Co najmniej 3.800 osób nabyło od sprawców za pośrednictwem Internetu niedopuszczone do obrotu w Polsce i niebezpieczne dla życia i zdrowia środki farmaceutyczne. Z ustaleń śledztwa wynika, że sprawcy z przestępczego procederu uzyskali znaczne korzyści majątkowe.

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje śledztwo między innymi w sprawie wprowadzenia do obrotu w okresie od listopada 2014 r. do maja 2017 r. środków farmaceutycznych niedopuszczonych do obrotu na terenie Polski o nazwach takich jak „Meridia”, „Adipex-P” oraz „Qsymia”. Preparaty te były sprzedawane za pośrednictwem Internetu, czym sprowadzono niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób. Dodatkowo postępowanie dotyczy również przestępstwa tzw. prania pieniędzy. 

Do chwili obecnej w sprawie zarzuty usłyszało 14 osób, zaangażowanych w nielegalny obrót wyżej wskazanymi środkami oraz uczestniczących w praniu pieniędzy. Wobec trojga głównych podejrzanych, na wniosek prokuratora, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Śledztwo ma charakter rozwojowy - informuje Joanna Biranowska-Sochalska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Klara
Klara 02.09.2017, 15:44
Na odchudzanie jest tylko jedna metoda MNIEJ ŹREĆ
puszysta
puszysta 02.09.2017, 05:46
Od takich niesprawdzonych leków można się poważnie rozchorować.

Pozostałe