Dożynki na bogato. Superorganizacja w Żarczynie [FOTO]

  • 02.09.2017, 23:16 (aktualizacja 03.09.2017, 00:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dożynki na bogato. Superorganizacja w Żarczynie [FOTO]
W gminie Widuchowa dożynki zorganizowano 2 września 2017 r. tym razem w Żarczynie. Początek uroczystości miał charakter religijny. Rozpoczęło się mszą świętą dożynkową w miejscowym kościele filialnym (parafia Krzywin). Mszę celebrował ks. Marek Domański. Potem barwny korowód dożynkowy przeszedł na plac dożynkowy z kapelą ludową „Poranek” z Tetynia i kapelą „Jarzębina” z Chojny. Szli m.in. z wójt Anną Kusy-Kłos radni, sołtysi, zaproszeni goście, a także poczty sztandarowe, druhowie i druhny z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych gminy.

W zeszłym roku w Krzywinie, dwa lata temu w Widuchowej, a tym razem w Żarczynie zorganizowano gminne dożynki.

Najpierw w kościele a potem na palcu dożynkowym przed sceną dumnie prezentowały się wieńce dożynkowe. Starostowie – Hanna Lis z Pąkowa i Jan Rębacz z Wilczego przekazali uroczyście pani wójt dożynkowy bochen chleba.

Turniej sołectw wywołał wiele emocji. Były też atrakcje dla najmłodszych i konkursy dla dzieci. Na scenie prezentowali się kapela  „Jarzębina” z Chojny, „Poranek” z Tetynia. Organizatorzy zaplanowali także występ zespołu „BOOMCYK” z Kokotem z Gryfina. Śpiewał też Michał Gielniak. Gwiazdą wieczoru był zespół B-QLL.    

Wspólna zabawa taneczna z zespołem „4Ever” z Cedyni trwała długo w noc.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (98)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

trawka
trawka 07.09.2017, 11:47
Nie mają domu kultury a potrafią tak dobrze zorganizować. To zastanawiające.
coctail
coctail 06.09.2017, 20:27
Po prostu są dobrzy organizacyjnie!
Kacper
Kacper 07.09.2017, 01:16
I o to chodzi!
bond
bond 06.09.2017, 20:12
Co tu dużo gadać? To był sukces!
Kuba
Kuba 06.09.2017, 20:24
A co tam takiego było nadzwyczajnego?
Irka
Irka 05.09.2017, 23:34
Też dziękujemy pani wójt!
małżeństwo z Widuchowej
małżeństwo z Widuchowej 05.09.2017, 21:26
Impreza jak się patrzy. Dziękujemy!
edi
edi 05.09.2017, 14:36
Pani dyrektor szkoły z Krzywina ładnie wyszła na zdjęciu. Druga pani niestety jakoś tak po romsku.
gość
gość 03.09.2017, 20:10
Wszytko ładnie, pięknie tylko skąd wy wytrzasnęliście takiego prymitywnego prowadzącego. Wymieńcie go na przyszłość bo tylko wam wstyd przynosi! Ten jego przaśny "humor"... Załamka
men
men 03.09.2017, 15:22
A gdzie Macierzanka
wieniec
wieniec 03.09.2017, 15:56
zabrakło 300 zł w budżecie na ich dojazd bo trzeba było po kilkanaiscie tys wydac na pseudo gwiazdy...
ranczer
ranczer 03.09.2017, 16:10
Tym osobnikom stojącym obok sklepu w Żarczynie też zabrakło na ławeczkę i Mamroty.
muzyk
muzyk 03.09.2017, 15:33
Macierzanka na ,,czasowej" banicji, wróci wraz z nowymi władzami i jeszcze nam zagra.
belfer
belfer 03.09.2017, 09:38
Wpisany przez: Andrzej Stachura....przypominam że na stronie Urzędu Gminy brak jakiejkolwiek informacji o organie prowadzącym Przedszkole Gminne, SP Krzywin i Zespół Szkół w Widuchowej o rozpoczęciu nowego trudnego roku szkolnego 2017/2018 godzin rozpoczęcia, dojazdów szkolnych itd.. Tylko Dysko się liczy w tej gminie.Wstyd to dla Gminy, trudno wspomnieć o nauczycielach.
dozynki
dozynki 03.09.2017, 08:20
pusto w kosciele, pusto przy stołach. sami oficjele. wiele wiosek nie przywiozło wieńców
Baniak
Baniak 04.09.2017, 11:01
Jak byłem w Żarczynie przez jakiś czas to było sporo ludzi trzeba było do Bani przyjechać tu dopiero była stypa imoże z 50 ludzi
obserwator
obserwator 04.09.2017, 11:11
150 osób było. dokładnie było policzone. nowe okulary potrzebne
matematyk
matematyk 04.09.2017, 20:03
Na czym liczyłeś, na kalkulatorze, liczydle czy na palcach?
Baniak
Baniak 04.09.2017, 11:58
Ciekawe kto ich liczył
Karolina
Karolina 03.09.2017, 10:05
Ty chyba byłeś/byłaś na innej imprezie, bo w Żarczynie ludzi było bardzo dużo.
caps
caps 03.09.2017, 10:41
Na dużej powierzchni to było więc tłoku nie było. A do kościoła w sobotę to zawsze mało ludzi przychodzi.
Grażynka
Grażynka 03.09.2017, 00:46
Piękne wieńce , trudny wybór.

Pozostałe