Dołącz do nas! - zaprasza Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze

  • 15.09.2017, 08:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dołącz do nas! - zaprasza Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze GSR
Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze z siedzibą w Gryfinie ogłasza nabór osób chcących wstąpić w szeregi stowarzyszenia i szkolić się z zakresu ratownictwa, pierwszej pomocy i szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Spotkanie naborowe odbędzie się 16 września 2017 r. przy obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji (Gryfino, ul. Sportowa 1) od godziny 16. W przypadku posiadania kwalifikacji przydatnych w ratownictwie organizatorzy proszą o przygotowanie kserokopii dokumentów.

O Gryfińskim Stowarzyszeniu Ratowniczym:
Grupa młodych i ambitnych ludzi, chcących nieść pomoc innym. Wszyscy zrzeszeni są wielkimi pasjonatami ratownictwa oraz wszelkich dziedzin powiązanych z naukami medycznymi oraz bezpieczeństwem publicznym. Stowarzyszenie tworzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w zakresie profilaktyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa, studenci kierunków medycznych przyszli lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni, instruktorzy Europejskiej Rady Resuscytacji, ratownicy KPP, ratownicy medyczni oraz fizjoterapeuci. Dodatkowo doskonałe uzupełnienie stanowią osoby, których przygoda z ratownictwem dopiero się zaczyna. Poprzez realizowane działania doskonalą swoje umiejętności i podnoszą kwalifikacje. Sztandarowymi działaniami są między innymi: Powiatowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, konferencja pn. "Ratownictwo jako nieodłączny element życia społecznego".

Współpracują z takimi instytucjami jak: gmina Gryfino, Straż Miejska w Gryfinie, Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie, Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie, NZOZ Medica - Medycyna u Pacjenta, Związek Miejsko-Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kot
kot 18.09.2017, 14:05
słuszna uwaga Troll :)
troll
troll 18.09.2017, 12:12
Przedszkole Radnego Kamińskiego, zbieranina dzieciaków i nic więcej
Znawca
Znawca 18.09.2017, 15:28
Troll weź Ty swoją wiedzę rozszerz a nie głupoty pleciesz
troll
troll 18.09.2017, 16:01
prawda boli ?
!
! 18.09.2017, 12:50
Ostatnio były informacje w telewizji, że dzieciaki udzielały pomocy a dorośli stali obok i nawet pogotowia nie wzywali! Bardzo dobre szkolenia już od najmłodszych!
dan
dan 18.09.2017, 07:48
może czas samej zacząć się uczyć bo roku zdać nie może "pani Instruktor" heheh
uczy innych jak a sama potrzebuje pomocy
Haha
Haha 17.09.2017, 23:24
Chyba Cyrk zostawił kilku swoich klaunów
oli
oli 17.09.2017, 21:36
idę do lekarza bo jestem bardzo chory a tu Kowal ale w uniformie lekarza :) pytanie traktujemy go jak lekarza czy kowala ??
ratownictwo jest jedno pogotowie ratunkowe !!!
Prawnik
Prawnik 18.09.2017, 15:26
Pogotowie ratunkowe – jedna z jednostek organizacyjnych w systemie opieki zdrowotnej. Pogotowie ratunkowe świadczy usługi medyczne głównie poprzez niesienie medycznych czynności ratunkowych – w ramach Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego

Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze - Celem Stowarzyszenia jest działalność profilaktyczna mająca na celu poszerzenie wiedzy oraz umiejętności związanych z bezpieczeństwem wśród społeczeństwa, wspieranie inicjatyw społecznych, a także działanie na rzecz ratowania życia i zdrowia ludzkiego w nagłych stanach zagrożenia i dbanie o jego bezpieczeństwo.

Stowarzyszenie nie ma na celu zastępowanie w działaniach służb profesjonalnych lecz pomoc do czasu ich przybycia i uzupełnianie ich w miarę potrzeb i swoich możliwości.
!
! 18.09.2017, 12:51
To się doucz, specjalisto od "ratownictwa, co jest jedno pogotowie ratunkowe"
piguła
piguła 17.09.2017, 22:07
A co ma do tego lekarz? Pierwszej pomocy może udzielać tez kowal.
??
?? 18.09.2017, 08:46
pigula zgoda,ale szkolić nie każdy może. P Kaminski jest po szkole sredniej i inni też. Jaka wiedza, doświadczenie ? Ratownicy samozwańczy??
WIkipedia
WIkipedia 18.09.2017, 15:31
Ratownik – osoba uprawniona do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy i spełniająca wymagania z art. 13 ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym z dn. 8 września 2006 r.

Nie należy mylić ratownika z ratownikiem medycznym, który to jest uprawniony do wykonywania Medycznych Czynności Ratunkowych (MCR), a ponadto ukończył on 3-letnią szkołę wyższą na kierunku Ratownictwo Medyczne.

Tytuł ratownika uzyskuje się po ukończeniu 66-godzinnego kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Daje on najwyższe uprawnienia dla osób niemających wykształcenia medycznego.

Zapewniam, że Pan Kamiński ma nie tylko uprawnienia Ratownika ale też instruktora, Ratownika Wodnego WOPR i Ratownika Wodnego MSW i wiele więcej :)
ubaw
ubaw 18.09.2017, 15:56
....no to się ubawiłem jak krecik z dobranocki panie Kamiński ...
Kmail
Kmail 18.09.2017, 09:16
A w zakładach pracy szkoli jeden z pracowników. Tu nie chodzi aby zrobić operacje, ale udzielić pierwszej pomocy.
??
?? 18.09.2017, 10:25
"Pan swoje a dziad swoje" no i widać twoja wiedzę i fachowość , a wiesz kim jest taki pracownik ?? Ze musi sam być na bieżąco szkolony i mieć uprawnienia? Doucz się, bo siarę robisz Kmail
łukasz
łukasz 17.09.2017, 19:14
roni spokojnie maja namaszczenie wójta więc na razie działają bo ciągną kasę z gminy :) do póki nic się nie stanie jak prorok to weźmie to już wójt nie pomoże bo będzię martwił się o własny tyłek :)
prozak
prozak 17.09.2017, 19:18
A co sie może stać gdy przekazują wiedzę i umiejętności?
roni
roni 17.09.2017, 19:07
ratownicy bez uprawnien hehe dobre
nie wystarczy wlozyc uniform raownika trzeba tez miec wiedze i odpowiednie szkolenie
masakra jakas
Martyna
Martyna 15.09.2017, 16:18
i bardzo dobrze, zamiast siedzieć pod blokiem niech młodzież się zajmue czymś pożytecznym!
Tomcio
Tomcio 15.09.2017, 08:45
Jeszcze więcej pseudo ratowników ?
Przemek
Przemek 15.09.2017, 16:43
Jeżeli ratują ludzi, uczą innych jak ratować i robią to z pasji to czemu nie ?
Tomcio
Tomcio 17.09.2017, 13:57
Jeśli robią to bez uprawnień to czemu tak ?
Znawca
Znawca 18.09.2017, 15:22
Tomciu mogę Cie zapewnić, że uprawnienia mają od instruktorskich, poprzez ratownicze lub medyczne, do podstawowych z Pierwszej Pomocy :)
Każdy ma odpowiednią wiedzę, kwalifikacje i umiejętności aby ratować życie ludzkie :)
zdziwiony
zdziwiony 17.09.2017, 14:21
A jakie niby uprawnienia chciałbyś?
monia
monia 15.09.2017, 08:24
Wspaniali ludzie i bardzo potrzebni.

Pozostałe