Wójt Bań oraz urzędniczka skazane. Sprawa pożaru domu w Sosnowie przed sądem

  • 15.09.2017, 13:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wójt Bań oraz urzędniczka skazane. Sprawa pożaru domu w Sosnowie przed… TWS
Oskarżone wójt Bań Teresa S. oraz inspektor do spraw inwestycji i budownictwa w Urzędzie Gminy Banie Katarzyna K. uznane zostały za winne niedopełnienia obowiązków służbowych. Skazane zostały na 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. W tym czasie muszą informować sąd o przebiegu okresu próby. Ponadto zasądzone zostały grzywny. Wyrok zapadł dzisiaj, 15 września 2017 r. przed Sądem Rejonowym w Gryfinie. Jest nieprawomocny.

Oskarżonej wójt Teresy S. nie było dzisiaj na sali rozpraw podczas odczytywania wyroku. 

Sprawa dotyczy pożaru, jaki wybuchł 24 stycznia 2016 r. na poddaszu budynku mieszkalnego w miejscowości Sosnowo. Budynek należał do gminy. Pomimo negatywnej ekspertyzy (niesprawność instalacji kominowej) obiekt w Sosnowie został udostępniony do użytkowania decyzją władz gminy. Oskarżonym prokuratura postawiła zatem zarzuty niedopełnienia obowiązków.

Podczas pożaru na szczęście nic nikomu się nie stało.

Wyrok nie jest prawomocny i zapewne Teresa S. oraz Katarzyna K.  będą się odwoływać.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

EWELINA
EWELINA 02.10.2017, 14:44
Wiedziała że ma nieszczelny komin i specjalnie podpaliła chciała sąsiadów chyba spalić co za kobita
mieszklaniec
mieszklaniec 21.09.2017, 23:20
Sąsiad co ty piszesz za bzdury, zrobiła? Zielonego pojęcia nie miała i całe szczęście, że gmina nie była zadłużona przez poprzednika a ona trafiła na środki unijne i pozyskali środki, a co zrobiła przez ostatnią kadencję jakie jest zadłużenie gminy aktualnie może wiesz więc proszę o odpowiedz.
sąsiad
sąsiad 18.09.2017, 22:28
Ja pitole, jak to czytam to mi się scyzoryk w kieszeni otwiera!!!! Ludzie, czy nie widzicie, że wójtowa zrobiła więcej niż wzięci wszyscy wójtowie do tej pory do kupy???? Ciekawy jestem kto sobie w najbliższych wyborach toruje drogę do stanowiska!!!! Otwórzcie oczy i popatrzcie co jest zrobione, drogi, ulice, i wiele innych inwestycji , ale oczywiście najlepiej jest kopać leżącego . Najwięcej ma do powiedzenia ten co wie najmniej i najmniej zrobił, pozdrawiam
Wkurzony
Wkurzony 29.12.2017, 13:09
Ciężko bylo nie zrobic przez tyle lat urzędowania, takie czasy były ze kasa z unii sie sypala i trzeba było wykorzystać. Finansowianie żenującej Iskry bardziej niz świetnie stojacej u nas pilki recznej z powodu osobistych niecheci pani wójt do przedstawicieli drugiego "obozu" w gminie. Ciekawr ze partner pani wójt ma firme budowlana. Śmierdzi mi to wszystko i czas na zmiany.
gołym okiem
gołym okiem 18.09.2017, 23:06
A co sądzisz, że sędzina czai się na stanowisko? Jak można nazwać dobrym gospodarzem kogoś kto naraża życie czy zdrowie innych? Otwórz oczy!
Realistka
Realistka 19.09.2017, 20:48
Dobre:)))) w tej miejscowości jak ktoś winny to przyjaciele zawsze piszą ze ktoś czai się pewnie na stanowisko :))) tym razem padło na panią wójt . Za chwile usłyszymy, ze pewnie ktoś celowo zrobił pożar bo chciał wygryźć wójtowa ze stanowiska :)
życie
życie 18.09.2017, 23:04
To jest właśnie polityka. ŚP. H.Piłata w Gryfinie targali tak przez 12 lat.
????
???? 18.09.2017, 23:17
do życie: Kto targał przez 12 lat?
redaktorzyna
redaktorzyna 19.09.2017, 16:26
Przejrzyj archiwa lokalnej gazety
borek
borek 19.09.2017, 16:56
Miler terqz przegina w druga stronę.
baniaczek
baniaczek 17.09.2017, 12:35
Co jakiś smród w Gminie to Kudłowa w tle! Przypadek? A co z odpowiedzialnością Nadzoru Budowlanego w Gryfinie?
gadżet
gadżet 17.09.2017, 10:56
Widac jak wójt i niektórzy urzędnicy traktują swoje obowiązki. Czas na zmiany! Najwyższy!
Kolega
Kolega 18.09.2017, 22:00
Na zwolnienie dyrektorki przedszkola nie czekała do wyjaśnienia i wyrok sądu ,pospiesznie zatrudniła inną niech poczuje ten ból
rezonans
rezonans 18.09.2017, 23:06
Karma podobno wraca.
Jurek
Jurek 17.09.2017, 10:53
Zosia ty chyba jesteś samosia ze swoim rozumem, a gdyby ktoś tam zginął... A skąd miała wziąć, a choćby z rezerwy budżetowej, którą dysponuje wójt.
Sprawiedliwy
Sprawiedliwy 16.09.2017, 16:31
Teraz piszecie takie bzdurne komentarze ale czemu nikt nie pomyślał że może ktoś tu jest ofiarą pana sekretarza i to pracownik teraz cierpi. On karze pracownik musi!!! I chłop umył ręce.
zosia .
zosia . 16.09.2017, 14:55
Do inspektora . Twój komentarz jest na poziomie sochy i cepa .Co miała to robić za własne pieniądze czy zaciągnąć kredyt .Kto decyduje o funduszach na remonty i inwestycje ,
inspektor
inspektor 16.09.2017, 13:03
Tak to jest pani wójt jak się do pracy na odpowiedzialne stanowiska przyjmuje nieudaczników, trzeba było z kasicą tylko papierosy palić w piwnicy do tego się nadajecie!
Jozef
Jozef 16.09.2017, 10:08
A sekretarz też powinien ponieść karę, ale jak zwykle się wyślizgał, a to on odpowiada za pracowników wiec temu panu też podziękujemy.
urzędnik
urzędnik 16.09.2017, 09:45
wojt powinna zwolnić rudą i sama odejść z urzędu, nie czuje tego że mamy jej dość...?!!!
tur
tur 16.09.2017, 07:29
To nie mieszkanka oddała sprawę do sądu tylko prokuratura.
Arek
Arek 16.09.2017, 07:18
Więzuenie dla wójt to musi być straszna ewentualna perspektywa.
punisher
punisher 15.09.2017, 22:19
Sądy w naszym kraju działają tragicznie,orzeczenia i sprawy ciągną się latami i czas skończyć z debilizmem sądów,czas na normalność, mam nadzieję,że nadejdą normalne czasy,won z sędziowską patolą-patole won z sądów.
Feliks
Feliks 15.09.2017, 23:44
Dajcie każdą grupę, znajdą się zakały. Sądy sądzą według prawa. Zmienić prawo, żeby biegły nie wydawał opinii przez rok. Ale jak mawiał klasyk: masz gorączkę, stłucz termometr.
Był już jeden, który szybciutko przeprowadzał procesy – Feliks Dzierżyński...
!!!
!!! 16.09.2017, 00:53
Ale z prawem jak z podatkami - nie chodzi, żeby uprościć, tylko żeby dorwać się do tortu! Żeby procesy nie ciągnęły się latami można zmienić kodeksy postępowania. Ale lepiej zyskać władzę nad sędziami...
Ssss
Ssss 15.09.2017, 21:02
Dobrze jej powinna na rok do pierdla trafić
garbi
garbi 15.09.2017, 18:23
To teraz powinna szybko zrezygnować ze stanowiska.
dziwne
dziwne 15.09.2017, 19:28
A sekretarz umysł ręce?
Kamil
Kamil 16.09.2017, 07:20
Ale wykierował Urząd.
Alek
Alek 16.09.2017, 07:28
Chodzi ci że na minę wójta
Delfin z dobrej zmiany
Delfin z dobrej zmiany 15.09.2017, 18:19
Kiedy wreszcie skorumpowane lemingi z POprzedniej gryfińskiej ekipy dosięgnie sprawiedliwość i przepadek mienia w całości ???
karma wróci!
karma wróci! 15.09.2017, 19:05
Żebyś życzył przepadku mienia przewodniczącemu rady miasta i radnemu z komisji rewizyjnej? Żeby tych członków gryfińskiej poprzedniej władzy nazywać skorumpowanymi? Masz odwagę:) A dowody?
Ola
Ola 15.09.2017, 17:09
Jeżeli nie winna to dlaczego się nie pojawiła Pani Wójt? Zapewne była chora hehehe...
kram
kram 15.09.2017, 18:23
Czuła pismo nosem.
Iza
Iza 15.09.2017, 17:04
Nic je nie tłumaczy, były odpowiedzialne i tyle!
Ewelina
Ewelina 15.09.2017, 15:57
Chore wiedziała że komin ma zepsuty to paliła w piecu tyle pomagała pani wójt a teraz ją oskarżają
łysa
łysa 15.09.2017, 18:24
A co miała zima w zimnym siedzieć?

Pozostałe