Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Grasuje para oszustów! Podają się za pracowników OPS. Ich ofiarą padł pan Andrzej

  • 17.09.2017, 14:27
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Grasuje para oszustów! Podają się za pracowników OPS. Ich ofiarą padł pan Andrzej czytelniczka igryfino
-Piszę do Państwa na portal igryfino, ponieważ nie wiem co mam zrobić. We wtorek, 12 września 2017 r. w miejscowości Steklno (gm. Gryfino) oszuści - kobieta i mężczyzna, przyjechali przed sklep siwym samochodem. Tam spotkali mojego wujka, który jest osobą niepełnosprawną. Przestawili się, że są z Ośrodka Pomocy Społecznej i wujek może dostać pieniądze na kupno opału. Musi jednak najpierw wziąć kredyt, a potem cała suma będzie zwrócona na jego konto. Wystarczy wsiąść z nimi do samochodu, a oni wszystko załatwią – opowiada nam czytelniczka (imię i nazwisko do wiadomości redakcji).

-Za przysłowiowe piwo zawieźli go do Szczecina do banku, by wziął kredyt. Chcieli 15 tys. zł, ale kiedy w pierwszej placówce wujek miał problemy z podpisaniem się, pracownica banku jakby przeczuwając, że coś jest nie tak, odmówiła udzielenia kredytu. Wtedy oszuści zawieźli wujka do drugiej placówki. Tam udało się uzyskać kredyt w wysokości 10 tysięcy złotych. Pieniądze i umowę wzięła od razu ta oszustka. Wujek pamięta tylko, że kredyt jest na 4 lata, a miesięczna rata wynosi 400 zł. Z tego wynika, że musiał być to jakiś parabank, bo wujek ma do oddania prawie 20 tys. zł. Nie wiem czy da się z tym coś zrobić, ale dobrze by było, gdybyście przestrzegli ludzi przed grasującymi oszustami – taką niesamowitą historię opowiedziała nam wczoraj czytelniczka.

Zapytaliśmy, czy zgłosili sprawę na policję.

-Nie, bo wujek się boi – usłyszeliśmy w odpowiedzi.

Zaczęliśmy przekonywać naszą czytelniczkę do zawiadomienia policji. To jedyna szansa, żeby złapać oszustów aby nie skrzywdzili już nikogo więcej.

-Na pewno wujek nie jest ich jedyną ofiarą. Razem z nim przed sklepem był jeszcze jego kolega. Na szczęście miał nieważny dowód, bo miał jechać razem z wujkiem. Pewnie znaleźli kolejną naiwną starszą osobę – mówi nam czytelniczka.

Po naszych namowach aby skontaktować się z policją, dzisiaj 17 września 2017 r. brat poszkodowanego Andrzeja L. przyjechał do Steklna, by zawieźć go do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

-Funkcjonariusz policji przyjął od nas zawiadomienia, wujek złożył zeznania. Opowiedział, że oszustką była niska, szczupła brunetka, włosy związane miała w kitkę. Ubrana była w dżinsy i kurtkę. Natomiast oszust-mężczyzna jest wysokim, szczupłym blondynem. Proszę, ostrzeżcie ludzi na portalu igryfino. Niech porozmawiają ze swoimi starszymi, często niepełnosprawnymi członkami rodzin i uprzedzą, że grasują oszuści przedstawiający się jako pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, namawiając do wzięcia kredytu np. na opał, obiecując jednocześnie, że pieniądze zwrócone zostaną im na konto. Sytuacja wydaje się absurdalna, ale takie starsze osoby, zwłaszcza jeżeli nadużywają alkoholu, mogą bardzo łatwo paść ofiarą tych oszustów tak, jak nasz wujek – mówi czytelniczka.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mak
Mak 19.09.2017, 20:00
Do mądrali kimich z 10.44.Sprawa jest zgłoszona na policje niech policja to sprawdzi a nie pan Andrzej z rodziną.
Radek
Radek 19.09.2017, 11:46
Rodzina powinna usiąść przy internecie i spiasać wszystkie banki i parabanki w Szczecinie. Potem wziać pana Andrzeja w samochód i go obwieźć aby sobie przypomniał gdzie podpisywał. Umowę można jeszcze zerwać. Po pewnym czasie będzie za późno.
Mak
Mak 19.09.2017, 09:15
Przecież w bankach jest monitoring ustalić dzień i ściągnąć nagranie z banku gdzie nie udzielono kredytu.
kimich
kimich 19.09.2017, 10:44
Dobrze mądralo myślisz, ale z którego banku jak on nie wie z którego?
ala
ala 18.09.2017, 12:45
skoro pracownica pierwszego banku cos podejrzewala to nie zastanawiajac sie powinna wezwac policje
z drugiej strony
z drugiej strony 18.09.2017, 14:01
A potem mieć nieprzyjemności. Odmówiła udzielenia kredytu. Ile jeszcze sygnałów powinna otrzymać osoba starsza, żeby zauważyć, że coś nie tak?
gwasz
gwasz 18.09.2017, 12:58
A może byli w zmowie? W parabankach różne typy pracują.
Iza
Iza 18.09.2017, 09:55
TRzeba uważać. Pod każdy sklep moga podjechać kupić wino i pijanych przewozić do tego podejrzanego "banku" gdzie czeka kolega.
Sąs
Sąs 17.09.2017, 22:02
(...) Biedni ludzie ze Steklna... Tak wszyscy was oszukują...Tylko,że większość oszustów mieszka w waszej wsi i trzeba się nad tym zastanowić.. biedactwa

Część komentarza usunięta. administrator
bratek
bratek 17.09.2017, 19:36
Może ktoś coś widział, ktoś coś wie?
Kacper
Kacper 17.09.2017, 19:23
Policja jutro podzwoni po wszytkich bankach i paabankach i szybko ustali gdzie udzielono pożyczki. Sądząc po procencie lepiej od razu do parabanku.
semandi
semandi 17.09.2017, 18:21
Sumienia już nie mają ludzie, nic się nie liczy tylko pieniądz.
Mops
Mops 17.09.2017, 17:22
Nagle rodzina sie odnalazła !!!!
moor
moor 17.09.2017, 18:03
A co miała go 24 h nas dobę pilnować. Lepiej dowiedz się, czy nikt z twojej rodziny nie został oszukany.
Hh
Hh 17.09.2017, 18:05
Rodzina dobra na obrazku !!!
gawron
gawron 17.09.2017, 18:20
A co ma rodzina do rzeczy. Przeciez to jacyś obcy zrobili mu krzywdę.
gadżet
gadżet 17.09.2017, 16:25
To był bank czy parabank?
glaas
glaas 17.09.2017, 18:28
W porządnym banku zgłosiliby to od razu na policję. To musiał byc moim zdaniem jakiś parabank i to jeszcze umówiony z przestępcami.
V
V 17.09.2017, 15:34
Nie wiem co mam zrobic ?????
[email protected] jeden idz na Policje a nie płaczesz !!!!
juras
juras 17.09.2017, 15:58
Ty jesteś taki mądry zawsze? Cwaniakujesz, bo ciebie to nie spotkało.
Ccc
Ccc 17.09.2017, 16:38
A ty juras wal sie na ryj !
Kamila
Kamila 17.09.2017, 16:46
Ccc chyba jesteś z tej bandy, że się tak denerwujesz. Na złodzieju czapka gore.
Paula
Paula 17.09.2017, 14:45
Aż się wierzyć nie chce. Grasują tacy oszuści na ludzkim nieszczęściu!

Pozostałe