Pożar hali targowej. Zagrożona pobliska stacja paliw

  • 20.09.2017, 21:24
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pożar hali targowej. Zagrożona pobliska stacja paliw KPPSP Gryfino
Pożar powstał w pomieszczeniu socjalnym dla pracowników restauracji na parterze hali targowej. Na dolnej kondygnacji panowało bardzo duże zadymienie. Część personelu oraz osoby postronne zdołały się ewakuować przed przybyciem straży pożarnej. Wraz z rozprzestrzenianiem się pożaru silnemu zadymieniu uległa cała hala targowiska, co uniemożliwiło kilku osobom ewakuację w miejsce bezpieczne. To scenariusz ćwiczeń jednostek ochrony przeciwpożarowej. Ćwiczenia zorganizowano 18 września 2017 r. od godz. 15:45 na terenie targowiska handlowego „Oder Center Berlin” w Osinowie Dolnym, gm. Cedynia.

Poszkodowanych zostało 5 osób, w tym jeden z ratowników, a jedna osoba uciekła na dach hali i wymagała ewakuacji przy pomocy podnośnika. Ze względu na pożar znajdujący się w południowo-zachodniej części hali zagrożona była stacja paliw. Wydajność sieci hydrantowej znajdującej się na terenie targowiska nie była wystarczająca do prowadzenia działań gaśniczych, co wiązało się z koniecznością zadysponowania pompy dużej wydajności oraz samochodu wężowego.

W ćwiczeniach udział wzięły 3 zastępy z JRG w Gryfinie oraz OSP z: Osinowa Dolnego, Cedyni, Chojny, Morynia, Starych Łysogórek, Czachowa, Piasku, Lubiechowa Górnego.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ola
ola 21.09.2017, 17:09
Ćwiczą ćwiczą a życie pokazuje co innego. Szczególnie na tym targowisku. A nielegali nie znaleźli podczas ćwiczeń , tytoń , papierosy ect ??
chmielu
chmielu 21.09.2017, 18:41
Trochę się napalili ;)
caoming
caoming 20.09.2017, 22:11
Pala się strażacy do roboty!

Pozostałe