Atrakcyjny plac zabaw w parku. Pomysł na 5 w budżecie obywatelskim

  • 27.09.2017, 17:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Atrakcyjny plac zabaw w parku. Pomysł na 5 w budżecie obywatelskim czytelnik igryfino
-Pomysł zrodził się w prosty sposób. Jestem rodzicem dwójki małych dzieci. Obecny plac zabaw jest przestarzały i zaniedbany. Postanowiłem złożyć do budżetu obywatelskiego 2018 swój projekt pt. Modernizacja placu zabaw dla dzieci w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz w Gryfinie w Gryfinie, a nie pozostać tyko "internetowym klikaczem-narzekaczem" – napisał do nas Łukasz Sikora.

-Mój projekt dotyczący zadania nr 5, czyli modernizacja placu zabaw, polegać będzie na przygotowaniu terenu poprzez wymianę całej nawierzchni na placu zabaw tj. wykorytowanie podłoża oraz nawiezienie nawierzchni bezpiecznej - piachu, usunięcie zalegających pni ściętych drzew, odmalowanie ogrodzenia.

Następnie zostaną umieszczone nowe urządzenia do zabawy:

1. urządzenie do zabaw typu statek

2. zjazd linowy

3. piaskownica

4. huśtawki

5.urządzenie do zabaw edukacyjno-sprawnościowych

6. bujaki

Projekt zakłada wykorzystanie nowoczesnych i innowacyjnych urządzeń do zabaw dla dzieci.

Realizacja projektu służyć będzie wszystkim mieszkańcom gminy, zarówno dzieciom, jak i rodzicom, gdyż park miejski znajduje się w centralnej części miasta.

Plac zabaw, z uwagi na różnorodność urządzeń, będzie miejscem zabawy, rozrywki zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz ich opiekunów.

Ponadto realizacja projektu posłuży poprawie estetyki przestrzeni publicznej w parku miejskim.

 

Kosztorys

Dokumentacja i nadzór budowlany: 7 000 zł

Prace ziemne pod przygotowanie terenu oraz modernizacja ogrodzenia: 50 000 zł

Urządzenia do zabaw: 142 000,00 zł

Łącznie: 199 000,00 zł

Szczegóły tutaj:

https://gryfino.budzet-obywatelski.org/projekt/1575

 

Łukasz Sikora, autor projektu zachęca Państwa do zagłosowania w budżecie obywatelskim 2018 na zadanie nr 5 pt. „Modernizacja placu zabaw dla dzieci w Parku Miejskim im. Stanisławy Siarkiewicz w Gryfinie”. Wystarczy kliknąć tutaj:

https://gryfino.budzet-obywatelski.org/glosowanie i postępować według instrukcji.

 

Poniżej wizualizacja projektu.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (102)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

AntyUrzędnik
AntyUrzędnik 03.10.2017, 07:29
A po co wydawać na te bzdury kasę. Tu trzeba rąbać drzewa, przekopać ziemię oraz stawiać zbrojenia i lać beton. Parking sam się nie zrobi. A tu wyskakuje się z placem zabaw.
seniorka
seniorka 29.09.2017, 11:16
„wywołana do tablicy” informuję, że nie pisałam przy tym artykule do tej pory. Wprawdzie „seniorka” nie jest zastrzeżonym nickiem ale jednak trochę nieładnie, tym bardziej, że to ktoś, kto zna tutaj materię działań. Ale może zrobił to nieumyślnie.
Ja już pisałam kilka tygodni temu o tym, że doposażenie szkół, drogi czy lampy uliczne powinny być robione z „normalnego” budżetu.
I pisałam również o dwuznacznej sytuacji, gdy „władza” jednym to samo daje, a inni muszą o to samo starać się pisząc sami projekty i walcząc o poparcie mieszkańców.
Mam wątpliwości co do placów zabaw – ale to najwyraźniej nie jest obowiązek władz gminy, więc tu po prostu pamiętam ile placów zabaw postawił w mieście śp. Pan Henryk Piłat. Do tej pory został chyba tylko ten w parku i przed stadionem. Szkoda.
Natomiast tutaj trochę mnie mrozi uprawiana czarna propaganda przeciw projektowi!
Budżet obywatelski to nie walka polityczna! Nie chodzi o to, żeby „dokopać” konkurentowi! Dlaczego pojawia się tyle wpisów dyskredytujących pomysłodawcę i projekt?

seniorka
seniorka 29.09.2017, 11:19
Ja mogę mieć wątpliwości co do zasadności pewnych projektów i co do kryteriów umieszczania projektów w budżecie obywatelskim.
Ale chylę czoła przed każdym, kto poświęcając swój prywatny czas, swoje umiejętności, swoje pieniądze, swoją pracę przedarł się przez wszystkie procedury i przygotował projekt. Mam nadzieję, że wszyscy traktowani byli równo i żaden projekt nie był przygotowywany siłami osób „na etacie” gminy.
Bardzo mrozi mnie informacja, że można wycinać park pod wybetonowanie dla samochodów! Nie chcę mi się wierzyć, żeby urzędnicy miejscy, którzy przecież mieszkają w Gryfinie, byli do tego zdolni!
A projektowi renowacji placu zabaw w parku życzę powodzenia. To wspaniały pomysł, ożywiający teren parku. Siłownie, plac zabaw. Ja pamiętam czas, kiedy boisko szkolne było pełne młodzieży od rana do wieczora. To naprawdę może być ładny „kawałek” Gryfina.
Życzę powodzenia projektowi placu zabaw w parku im. Stanisławy Siarkiewicz.
zmrożony
zmrożony 29.09.2017, 14:31
Seniorka jest jak z innego świata. Rozsądnie, przejrzyście, jest krytyczna a nie krytykancka.
I faktycznie - KTO POZWOLIŁ NA GŁUPIE POMYSŁY WYCINKI PARKU POD JEGO ZABETONOWANIE DLA SAMOCHODÓW?
PRECZ Z TAKIM GŁUPKIEM! NA BRUK WYRZUCIĆ TAKIEGO!
Obywatel
Obywatel 29.09.2017, 17:14
Dwie siłownie powstały, BO LUDZIE CHCIELI właśnie W PARKU! Podobnie jak plac zabaw – W PARKU! Do głowy nikomu nie przyszło, że jakiś debil zechce wyrżnąć park, żeby zrobić parking!
skandal!
skandal! 29.09.2017, 16:44
Jakim prawem i kto zadecydował o wycince parku? Dlaczego władze mają kompletnie w... obawy mieszkańców?
podejrzliwy
podejrzliwy 30.09.2017, 20:49
Może to kwestia przetargu? Duża inwestycja, duży przetarg...
A drzewa? a co ich to obchodzi. Oni nie chodzą po mieście!
intryganci?
intryganci? 29.09.2017, 08:14
Odnoszę wrażenie, że komuś zależy bardzo na tym, żeby ten projekt nie zdobył poparcia. Wpis „teztaty” o tym, żeby za własne pieniądze ojciec zbudował, bo „boisko przy SP2 ważniejsze”. A potem traktowanie zamiarów władz co do wycinki parku pod parking jako już nieuchronnych i „że trzeba się pogodzić z decyzją władz i placyk gdzieś przenieść?”
popieram!
popieram! 29.09.2017, 14:29
Bo to takie "swojskie" - zamiast pokazać zalety swojego, lepiej dowalić innym. Bardzo pozytywny projekt ważny dla wszystkich rodzin chodzących do parku! A także dla tych, którzy jeszcze nie chodzą a przyjdą!
Obywatel
Obywatel 29.09.2017, 17:16
To niech wicek od oświaty uczciwie powie, że odtąd ŻADNA SZKOŁA I ŻADNE BOISKO nie będzie remontowane przez gminę. Dość cwaniactwa, żeby do BO wrzucać OBOWIĄZKI gminy!
seniorka
seniorka 29.09.2017, 08:41
Nie szukaj proszę wyjaśnień w teoriach spiskowych lecz po prostu zrozum że wydawanie 200 tysięcy z naszych wspólnych pieniedzy tylko po to by zaspokoić Twoją próżność jest po prostu głupie. Placów zabaw jest wiele a najbardziej potrzebne są takie obiekty zlokalizowane przy żłobkach, przedszkolach i szkołach, bo tam korzysta z nich większa ilość dzieci.
podszywanie się pod seniorkę?
podszywanie się pod seniorkę? 29.09.2017, 08:50
Czerepach, to sam zadbaj o żłobki i przedszkola, bo za to ci płacą! I nie podszywaj się pod seniorkę, która na tym forum pisuje, bo to tylko świadczy o tobie!
seniorka
seniorka 29.09.2017, 11:21
Dziękuję za czujność. Ale mam nadzieję, że po prostu ktoś użył określenia niezastrzeżonego przecież.
Jest wiele seniorek, chociaż mam wrażenie, że czasem seniorki wiekiem są młodsze duchem od niejednej osoby "na stanowisku"...
Wiem , że to może być nadludzki wysiłek ale......
Wiem , że to może być nadludzki wysiłek ale...... 29.09.2017, 01:16
Ja naprawdę chcę pomóc naszej pracowitej władzy gminnej i zgłaszam do budżetu obywatelskiego następujące zadania : 1) bieżące koszenie trawy na trawnikach, 2) uruchomienie fontann w mieście w terminie zbliżonym do tego jak robi to SM Regalica ale nie później niż 1 maja, 3) skoszenie trawy i wyrzucenie siatek tenisowych leżących od 2 (?) lat albo dłużej na kortach przy Lagunie i urządzenie turnieju na kortach trawiastych (oby termin nie zbiegł się z Wimbledonem). Te zwisające siatki oglądają codziennie setki ludzi, od dawna. Czy to jakiś symbol ???! 4) codzienne sprzątanie miasta i wywóz śmieci bo nie lubię oglądać co jedzą sąsiedzi. WIEM, ŻETO DUŻO JAK NA JEDEN ROK dlatego na tym skończę.
seniorka
seniorka 29.09.2017, 08:43
Takie oczekiwania .... to nieludzkie. Może jeszcze mieliby złożyć wniosek o kilka darmowych milionów dotacji na targowisko miejskie czy budowę otwartych basenów przy lagunie ?
podszywanie się pod seniorkę?
podszywanie się pod seniorkę? 29.09.2017, 08:52
W ramach budżetu obywatelskiego? No tak, jakby mieszkańcy zrobili projekt?
Co nie zmienia faktu, że podszywasz się pod seniorkę!
Logiczne niekoniecznie mądre.
Logiczne niekoniecznie mądre. 29.09.2017, 00:24
Czy Parkowa po wybudowaniu sali gimnastycznej dla powiatowego liceum ma być drogą miejską z chodnikami i parkingami? No to gdzie te miejsca rekreacji ? Może przenieść w miejsce, któregoś ze zlikwidowanych np. pomiędzy Asnyka, Kolejową i Armii Krajowej.
Marek
Marek 29.09.2017, 01:24
Ale dlaczego park miejski nie ma być połączony z ogólnodostępnym boiskiem? Na halę jest tyle działek w posiadaniu gminy! Bardzo fajna przestrzeń publiczna!
Brawo wskazanie "debilizmu nr 2 poniżej"!
park i boisko! Nie hala!
park i boisko! Nie hala! 29.09.2017, 01:08
Logicznie niekoniecznie mądre to jest budowanie hali w tym miejscu i wycinanie parku pod parking!
Dobrze wypunktowano. Dlaczego jak komuś w urzędzie odbiło, to mieszkańcy muszą się dostosowywać i przyjmować debilną decyzję o budowie hali?

lista debilizmów z halą w tym miejscu Wczoraj, 14:37 Debilizm 1: wycinanie parku pod parking! I to w części najbardziej uczęszczanej!
Debilizm 2: likwidacja boisk przyszkolnych, które poza lekcjami powinny służyć wszystkim mieszkańcom (i powstałoby piękny rodzinny kompleks rekreacyjny – dwie siłownie, plac zabaw w parku i boiska obok)
Debilizm 3: wstawianie wielkiej hali w środek miasta
Debilizm 3a: wstawianie wielkiej hali w ciasną zabudowę ulicy Niepodległości
Debilizm 4: likwidacja miejsc parkingowych na ulicy Niepodległości (wyjazd spod hali)
Debilizm 5: imprezy sportowe i rozrywkowe w centrum miasta
Debilizm 6: paraliż miasta w przypadku jakiejkolwiek imprezy (parkujące samochody, AUTOKARY i korki przed i po imprezie)
Debilizm 7: budowa gminnej hali za gminne pieniądze przy powiatowej szkole na powiatowym terenie (inne szkoły gminne nie potrzeba sal gimnastycznych? Stać na takie prezenty? A może budowę sal gimnastycznych wrzuci się do budżetu obywatelskiego, żeby się mieszkańcy za bardzo nie uaktywnili?)
Debilizm 8: .......
seniorka
seniorka 29.09.2017, 11:24
Ostre, ale bardzo prawdziwe. W parku miejskim i przy parku miejskim potrzebne jest miejsce do spędzania czasu na powietrzu! Boisko dostępne po lekcjach czy w dni wolne to przecież standard, który pamiętam funkcjonował. Teraz to boisko ze wszystkich stron pozamykane na kłódki, a przecież były furtki i od strony parku i od strony podwórek na Niepodległości.
Tanim sposobem można wiele osiągnąć. Udostępnić boisko dla mieszkańców!
czytelnik
czytelnik 28.09.2017, 20:45
Widzę, że artykuł trafił na listę TOP10 - najchętniej w ostatnich dniach czytanych artykułów.
robot
robot 28.09.2017, 19:38
Bardzo dobry pomysł, dla mieszkańców. Stworzyłoby się piękne rodzinne centrum rekreacyjne (dwie siłownie i doposażony plac zabaw). A jakby posłuchali uwag "listy debilizmów" i boisko szkolne przy parku mogło służyć mieszkańcom - to byłaby wspaniała przestrzeń publiczna.
precz z debilizmem gminnych czerepachów!
precz z debilizmem gminnych czerepachów! 28.09.2017, 20:19
Niech mieszkańcy decydują, czy chcą mieć plac zabaw w parku, czy parking zamiast parku!

KTO PYTAŁ MIESZKAŃCÓW, CZY CHCĄ WYCIĘCIA PARKU POD PARKING?

I to jest ta "obywatelskość"? W budżet obywatelski powrzucać obowiązki gminy, kazać dyrektorom przekonywać rodziców, żeby doposażali szkoły, bo nie dostaną komputerów albo boiska?
Człowiek
Człowiek 28.09.2017, 20:03
Zapomniałeś, że tuż obok tych siłowni i placu zabaw JUŹ JEST JEZDNIA, a ma być i parking ??? Czyli " zapaszek i bezpieczenstwo".Gratuluję pomysłu robocie
dość debilizmu czerepachów gminnych!
dość debilizmu czerepachów gminnych! 28.09.2017, 20:14
A kto ustalił, że TAM MA BYĆ JEZDNIA I WYRŻNIĘTE DRZEWA NA PARKING?
Ulica Parkowa jest parkingiem z niewielkim ruchem do godziny 16. Oddalonym od placu zabaw bardziej, niż niejedno podwórko.
Dość debilizmów czerepachów, które uważają, że jak „wadza” powie, to ma tak być i już!
TW Boleś W.
TW Boleś W. 28.09.2017, 19:07
Hala Sportowa !!!!!!! Panie Burmistrz !!!!! Hala!!!!!!! Redaktorku przestań się wygłupiać z tym robotem . Za durni nas MASZ ?????
robot
robot 28.09.2017, 19:30
Ciebie trudno nie mieć, skoro nie wiesz, po co to jest!

TW Boleś W. Dzisiaj, 19:07 Za durni nas MASZ ?????
WSI
WSI 28.09.2017, 19:03
Starzy Gryfiniaki te powojnie pamiętają jeszcze - DECHY- ale przybłędy na elektrownię ??? NIE. A Niemcy zburzyli się że na CMENTARZU się tańcują .
robot
robot 28.09.2017, 19:33
Jużci niektórym palma metropolii uderza, że na "słoików" pomstują, chie chie
A poza tym, głupoty gadasz, nikt się nie burzył, bo NIEMCY CMENTARZ MIELI NA POMORSKIEJ.
Tam gdzie robią rondo!
taczka
taczka 28.09.2017, 15:57
Czekam na załadunek wójta i burmiszcza nie moja kompetencja, zabiorę też gościa od mapek.
robot
robot 28.09.2017, 19:40
A jaka taczka wytrzyma taką masę? Już pomijam taczkowego:) Poczekaj do wyborów, zdrowiej dla kręgosłupa:)

taczka Dzisiaj, 15:57 Czekam na załadunek wójta i burmiszcza nie moja kompetencja, zabiorę też gościa od mapek.
Miłośnik parku
Miłośnik parku 28.09.2017, 11:28
W tym miejscu ma być parking przy hali ? Niech ktoś z gminy odpowie. W gazecie pisali o wycięciu części parku.
precz z debilami wycinającymi park!
precz z debilami wycinającymi park! 28.09.2017, 13:30
To byłoby zwykłe sk...syństwo wycinać park pod parking! Jak mogą rodzić się takie projekty? Dość debilizmu!
lista debilizmów z halą w tym miejscu
lista debilizmów z halą w tym miejscu 28.09.2017, 14:37
Debilizm 1: wycinanie parku pod parking! I to w części najbardziej uczęszczanej!
Debilizm 2: likwidacja boisk przyszkolnych, które poza lekcjami powinny służyć wszystkim mieszkańcom (i powstałoby piękny rodzinny kompleks rekreacyjny – dwie siłownie, plac zabaw w parku i boiska obok)
Debilizm 3: wstawianie wielkiej hali w środek miasta
Debilizm 3a: wstawianie wielkiej hali w ciasną zabudowę ulicy Niepodległości
Debilizm 4: likwidacja miejsc parkingowych na ulicy Niepodległości (wyjazd spod hali)
Debilizm 5: imprezy sportowe i rozrywkowe w centrum miasta
Debilizm 6: paraliż miasta w przypadku jakiejkolwiek imprezy (parkujące samochody, AUTOKARY i korki przed i po imprezie)
Debilizm 7: budowa gminnej hali za gminne pieniądze przy powiatowej szkole na powiatowym terenie (inne szkoły gminne nie potrzeba sal gimnastycznych? Stać na takie prezenty? A może budowę sal gimnastycznych wrzuci się do budżetu obywatelskiego, żeby się mieszkańcy za bardzo nie uaktywnili?)
Debilizm 8: .......
Picoland
Picoland 28.09.2017, 19:45
Zapomniałeś na końcu dopisać: To pisał DEBIL ;)
precz z debilizmem czerepachów gminnych!
precz z debilizmem czerepachów gminnych! 28.09.2017, 20:16
Twoja "merytoryczność" na milę śmierdzi leniem! Co jeszcze dodasz, coś o rozumie, poziomie?

Picoland Dzisiaj, 19:45 Zapomniałeś na końcu dopisać: To pisał DEBIL ;)
robot
robot 28.09.2017, 19:34
Tyle debilizmów z tą halą. Ale wycinka drzew jest faktycznie nr 1 wśród debilizmów forsujących halę w tym miejscu!
optymista
optymista 28.09.2017, 09:17
Bardzo dobra inicjatywa. Nie jest ważne, czy z budżetu obywatelskiego, czy z tego "głównego":) ale plac zabaw w parku miejskim to był dobry pomysł pana Piłata, obok dołożono dwie siłownie, więc warto dołożyć coś nowego i dla małych dzieci. Powstanie fajny zakątek dla całej rodziny!
BO
BO 28.09.2017, 09:46
Obawiam się że dopóki szkoły będą mogły brać udział w BO i podsuwać karty do głosowania pod nos uczniom i rodzicom to inne nie maja szans.Tak to w gminie wymyślili,doposażają szkoły z BO.Taki mały dozwolony przekręt, albo poprostu "sorry taki mamy klimat..."
nieuczciwe
nieuczciwe 28.09.2017, 11:44
Jeśli szkoły zabierają karty do głosowania i „dobrowolnie’ zbierają głosy wśród rodziców to skandal!
BO
BO 28.09.2017, 11:49
Tym sposobem zebrać dla nich 1000 głosów to pestka.A inni maja chodzić po ulicy?
mgła
mgła 28.09.2017, 11:31
Zgadza się - BO -to jest myk bardzo nieuczciwy i dużo tu zależy od uczciwosci ,a nie interesowności dyr szkoły.
pomroczność
pomroczność 28.09.2017, 13:31
Jak wójt Gryfina powie, że NIE ZROBI boisk szkolnych, jeśli mieszkańcy nie zagłosują, to będziemy wiedzieć, co sądzić i o władzach i o budżecie!
A takie wrzucanie OBOWIĄZKÓW gminy do BO to jest granda!
obywatel
obywatel 28.09.2017, 10:32
Już w zeszłym roku na to zwracano uwagę, ale przecież genialne czerepachy nie zmienią swojego pomysłu, bo są nieomylni!
Podsuwanie pod nos rodzinom dzieci w szkołach to wykorzystywanie zależności!
Szkoły nie powinny zabierać budżetu obywatelskiego!
nieuczciwe!
nieuczciwe! 28.09.2017, 11:45
Ani szkoły, ani drogi ani lampy uliczne nie powinny być z budżetu obywatelskiego, tylko burmistrze w dyrdach do roboty i sami powinni swoje obowiązki realizować!

nauczyciel
nauczyciel 28.09.2017, 11:52
Nieuczciwe? A dlaczego? To też ważne potrzeby!
pomroczność gminna
pomroczność gminna 28.09.2017, 13:33
Tu nie chodzi, że ktoś neguje potrzeby czy wkład pracy piszących projekt. Tylko cwaniactwo gminy, która swoje OBOWIĄZKI wrzuca do BO!
do 11.52
do 11.52 28.09.2017, 13:26
z ciebie NAUCZYCIEL jak z koziej.......czytaj ze zrozumieniem i myśl,to nie boli
Arek
Arek 28.09.2017, 10:01
I jeszcze w takim systemie w zmowie mogą być urzędnicy i dyrektorzy!
OB
OB 28.09.2017, 11:10
Może myślą że ludzie są ślepi i tego nie widzą.
kłamstwa zgredziałego antyklerykała
kłamstwa zgredziałego antyklerykała 28.09.2017, 08:59
1. Przez ok. 1000 lat nie ma miejsca, gdzie nie chowano ludzi, więc nie przesadzajmy (1000 lat, bo przecież lokacji miasta nie dokonano w szczerym polu).
2. Warszawa była jednym wielkim cmentarzyskiem po Powstaniu - jakoś nie została.
3. Szczecińskie parki to dawne cmentarze. ZA CZASÓW NIEMIECKICH zmieniane w parki.
4. Cmentarz był tu do 1910 roku - PRZED PIERWSZĄ WOJNĄ NIEMCY ZMIENILI PRZEZNACZENIE TERENU.
5. NIEMCY LIKWIDOWALI GROBY, ZMIENILI TEREN W PARK.
6. Do lat 60 przetrwały tylko ozdobne kaplice grobowe, które NIEMCY traktowali jako romantyczne miejsca zadumy w PARKU MIEJSKIM!

A ten antyklerykalny fanatyk nie byłby sobą, jakby nie przemycił idiotyzmów
1. o "przesiedleńcach z Ukrainy" - DLA DEBILA POLACY ZZA BUGA TO BIAŁORUSINI, LITWINI I UKRAIŃCY
2. o "bramie cmentarnej" - parki bywają ogrodzone z ozdobnymi bramami, Niemcy praktyczny naród, ładnej bramy nie likwidowali
3. o "nie przenoszonych kościach" - no trudno przenosić, jak przeniesiono przed wojną.
4. o "zniesmaczeniu brakiem tablicy" - cały teren Gryfina był kiedyś cmentarzem, jakby dobrze się przyjrzeć. A historia parku JEST DOBRZE ZNANA I OPISANA!
5. crem de la crem - PONIEMIECKIM kościele - chociaż żadnych "NIEMCÓW" w momencie budowy kościoła tu nie było! Pojęcie "Polak", "Niemiec" w dzisiejszym rozumieniu pojawiło się dużo później. SKRAJNYM PRYMITYWIZMEM JEST UZNAWANIE NARODÓW WEDŁUG DZISIEJSZYCH KRYTERIÓW GRANIC PANSTWOWYCH!
6. extra crem de la crem - BIEDNY ŚW. MIKOŁAJ, KTÓREGO USUNIĘTO - tak jakby nigdy żaden kościół nie zmieniał swego wezwania.

A WISIENKA NA TORCIE, TO UZNANIE KOŚCIOŁA ZA PROTESTANCKI - TAK JAKBY ZOSTAŁ WYBUDOWANY PO REFORMACJI. No i tak jakby zgredziały antyklerykał oczekiwał, że świątynia będzie co najwyżej muzeum z salą kocertową a nie ŚWIĄTYNIĄ, a już broń Boże (;)) KATOLICKĄ!
Franek
Franek 28.09.2017, 09:18
Dobra odpowiedź do 33. Brawo!
33
33 28.09.2017, 07:59
Plac zabaw na starym cmentarzu niemieckich mieszkańców Greifenhagen, to szczyt chamstwa i obłudy gryfińskiego katolactwa.
W latach powojennych były tu mogiły które sukcesywnie przesiedleńcy z Ukrainy sukcesywnie niszczyli. W latach 60-tych ubiegłego wieku widoczna była jeszcze brama cmentarna.Między grobowcami które były wykorzystywane jako magazyny MPGK,jeździliśmy na sankach. Wciskanie kitu, że przenoszono kości na inny cmentarz jest kłamstwem. Niech pokażą na cmentarzu miejsce pochówku ?
Jestem zniesmaczony tym projektem, jak też brakiem rzetelnej informacji na jakiejś tablicy przed parkiem , że jest to byłe miejsce pochówku protestanckich mieszkańców miasta. Na starym cmentarzu żydowskim, stoi teraz blok. Niech ktoś sobie wyobrazi wrzawę, gdyby tak sobie postawiono plac zabaw czy blok na katolickim cmentarzu. Zaciera się wszelkie ślady po rdzennych mieszkańcach. POLACY MIESZKAJĄ TUTAJ DOPIERO 70 LAT.. Wstyd ! Jedynym zabytkiem który jest promowany i restaurowany, jest poniemiecki kościół któremu, nawet patrona zmienili, chociaż to także katolicki święty.
Dlakinder
Dlakinder 28.09.2017, 08:53
Jak najbardziej powinien tu być plac zabaw dla naszych dzieci. Tym pod spodem też będzie weselej.????
Polak
Polak 28.09.2017, 08:41
Darujcie sobie ten cmentarz już.Chyba to nie wina Łukasza ze jest tam teraz Park Miejski a w nim plac zabaw,siłownia czy Street Work.Może powstać super miejsce.A i Niemcy nie będą Nam mówili co mamy robić u siebie w Gryfinie!
durnyś ty durnyś
durnyś ty durnyś 28.09.2017, 08:33
Oj durnyś ty durny z tym swoim antyklerykalizmem, co nagle broni świętych. I życia pozagrobowego. Żeby było śmieszniej - w grobie!
grabarz
grabarz 28.09.2017, 08:21
W Niemczech jak nie płacisz za grób to znika momentalnie, więc kitów tu nie wciskaj!
łowca propagandzistów typu goebbelsowskiego
łowca propagandzistów typu goebbelsowskiego 28.09.2017, 09:11
Propaganda mistrzowska, trzeba przyznać. Sączyć półprawdy, ćwierćprawdy i kłamstwa tak połączone w jedną całość! I to jeszcze w jednym wpisie połączyć Ukraińców w Gryfinie (!), Niemców, Żydów, katolików, protestantów, wymieszać, dołożyć anyklerykalizm? Brawo za wpis rozbijający na czynniki pierwsze!
WSI
WSI 28.09.2017, 07:24
Nie Park , tylko poniemiecki cmentarz !!!!!
SCI
SCI 28.09.2017, 09:00
Poniemiecki park.
CBA
CBA 28.09.2017, 13:34
Oczywiście, że przed wojną był park. Więc to poniemiecki park!
Matka
Matka 28.09.2017, 08:59
Zamiast parków byłyby same cmentarze.....nie wiem kto tak by wolał. A to jedyny park w Gryfinie. Świetny pomysł na plac zabaw.
drzewa z wyrokiem!
drzewa z wyrokiem! 28.09.2017, 20:51
To jest park miejski! Chyba że czerepachy, chcąc przerobić go na parking usiłują obrzydzić mieszkańcom. Jakby zapomnieli, że wszyscy wiedzą, że do 1910 był tu cmentarz.

Co byłoby tym durniejsze, że przecież parking na cmentarzu jest gorszy!
Nein
Nein 28.09.2017, 08:45
Dla naszego pokolenia park. A co było 1000 lat temu? Pewnie na każdym skrawku ziemi znajduje się coś do uczczenia.
pawel_hajdas
producent 27.09.2017, 22:09
Pomysł nr 1 doprowadzenie do normalności Targowisko Miejskie z FO, bo judasze gminne nie mają kasy, tak twierdzą od lat a przed wyborami twierdzili iż w 9 miesięcy po wygranych wyborach będzie piękne TM. Jak jest każdy widzi a są to setki osób w miesiącu na co mam dowody z kamer. A ci się judasze bawię w wojenki i inne pierdoły zamiast się zająć tym co do nich należy z urzędu. Dobrze, że PiS szykuje na takich darmozjadów bat w postaci przymuszenia sądowego do realizacji zadań, które są ich obowiązkiem, a jak nie to kary w milionach.
Kupiec
Kupiec 29.09.2017, 00:44
Nasi władcy zapomnieli złożyć wniosek na środki na budowę targowiska. A może im się nie chciało. Kto to wie? Faktem jest, że dostali wszyscy, którzy wnioski złożyli. Było by śmieszne gdyby to była nieprawda a , że to prawda to jest to obraz tej ekipy. Prawdziwy obraz. Ja ich zapraszam jutro na targowisko.
pamiętam!
pamiętam! 27.09.2017, 22:44
Pogonić leni z urzędu! W zeszłym roku była jakaś strategia, czy inne papierzysko, w którym targowisko miało być wyremontowane do grudnia 2016! Podpisał to wójt Gryfina. Był jakiś zespól urzędników!
To psi obowiązek władz gminy!
Budżet obywatelski powinien służyć czemu innemu!
Bo inaczej po co władza?
miałem pomysł na...
miałem pomysł na... 27.09.2017, 23:42
Tercetowi gminnemu widać myli się budżet obywatelski z wołami do roboty! Jak przyszło do "konsultacji" w sprawie zagospodarowania nabrzeża okazało się, że żadnego projektu do konsultacji nie przygotowali, bo czekali, że mieszkańcy przyniosą gotowy, całościowy projekt!
Kinga z córką
Kinga z córką 27.09.2017, 21:57
Z tego skorzysta naprawde wielu rodziców z dziećmi. Jak najbardziej popieram!
Wyborca
Wyborca 28.09.2017, 00:03
I pomyśleć, że Poprzednik nie potrzebował żadnego głosowania mieszkańców i tyle placów zabaw w gminie zrobił. I to chyba ponad 10 lat temu! Ostatnio zlikwidowano plac za przejazdem, place na górce.
Godne pochwały zaangażowanie rodzica, któremu się chce - ale szkoda, że siły i aktywność mieszkańców muszą być przeznaczane na tak oczywiste potrzeby jak plac zabaw w parku miejskim!
stop zamianie parku w parking!
stop zamianie parku w parking! 28.09.2017, 13:36
Z przeglądu projektów wynika desperacja mieszkańców i całkowity bezwład władz gminy. Większość z projektów obejmują powstałe za poprzedników (nie tylko za p. Piłata) obiekty, których gmina nie jest w stanie naprawić, wyremontować, unowocześnić!
żal
żal 27.09.2017, 23:42
Jak długo jeszcze trzeba będzie poprawiać lenistwo urzędników. A co z wyrwami w alejkach? Już nie tylko nogi można połamać, ale wózek nie przejedzie, trzeba trawnikiem pchać! Czekają aż dojdzie do tragedii?
Wyborca
Wyborca 28.09.2017, 00:05
Te wyrwy zaczęły się mocno powiększać po gwałtownych ulewach na wiosnę! Nikt ich nie zabezpieczył, jak były niewielkie, więc koszty rosną! Tak jak z cieknącą rynną na budynku urzędu, na którą zareagowali, jak tynk zaczął lecieć na chodnik. Jeśli (odpukać) doszłoby do jakiegoś nieszczęścia, to kto poniesie odpowiedzialność?
Będzie „to nie moja kompetencja”?
stop zamianie parku w parking!
stop zamianie parku w parking! 28.09.2017, 13:37
W czerwcu wystarczyłyby dwie taczki spoiwa. Dzisiaj wyrwy nie do przebrnięcia dla wózków i starszych osób!
Tata007
Tata007 27.09.2017, 21:44
Zgadzam się z Teztatą najbardziej potrzebne jest właśnie to boisko przy SP2 bo puki co tam teraz jest tragedia nie da sie grać strach puścić tam dzieci.
pamiętam!
pamiętam! 27.09.2017, 22:45
Uważam że doposażenie i remonty szkół to psi obowiązek władz gminy. Jak mają forsę na prezenty dla powiatu (parking i hala), to mają na szkoły gminne!
mam pomysła
mam pomysła 27.09.2017, 22:01
To trzeba projekt było napisać!
manta
manta 28.09.2017, 02:12
Projekt w sprawie boiska przy SP2 jest napisany i znajduje się na liscie - mamy nadzieję ze tysiace rodziców naszych uczni odda nań swoje głosy :-)
Wyborca
Wyborca 28.09.2017, 00:06
Ale spryciarze w budżet obywatelski wrzucają wyposażanie szkół - a to jest zaprzeczenie idei budżetu obywatelskiego!
manta
manta 28.09.2017, 02:14
Za POprzedników to rodzice musieli przynosić papier toaletowy itp do szkół bo ci debile przepuśćili wszystką kasę na wycieczki do Cannes i inne POsrane POmysły
łowca propagandy typu goebbelsowskiego
łowca propagandy typu goebbelsowskiego 28.09.2017, 09:05
Propaganda typu goebbelsowskiego nie tylko z tymi literkami p i o, ale i zrzucaniem wszystkiego na Poprzednika?
Za kurs franka też śp. Henryk Piłat odpowiada?
ada
ada 27.09.2017, 21:12
Swietny pomysł. ...czas najwyższy na plac zabaw z prawdziwego zdarzenia.
były mieszkaniec Greifenhagen
były mieszkaniec Greifenhagen 27.09.2017, 20:13
Plac zabaw na cmentarzu? Super są te pomysły zabaw z tym, że miejsce nieodpowiednie. Tam spoczywają do dziś prochy naszych rodziców i dziadów.
...
... 27.09.2017, 23:49
Żebyś ty wiedział, co się dzieje przy rondzie przy wiadukcie...
Greifenhagen?
Greifenhagen? 27.09.2017, 22:50
Cmentarz to zlikwidowano jeszcze w czasach Greifenhagen, więc nie gadaj głupot, „dawny mieszkańcu”, bo groby przenoszono i to zdecydowaną większość przed wojną! Jakby spojrzeć wstecz, nie starczyłoby miejsca dla żywych, bo wszędzie byłyby tylko cmentarze...
Dafur
Dafur 28.09.2017, 08:48
Mądrze i rzeczowo
żal
żal 27.09.2017, 23:43
Słuszna uwaga. W Warszawie nie byłoby ani jednego trzepaka na podwórku, nie mówiąc o parkach i placach zabaw – bo wszędzie były groby i to znacznie później niż w gryfińskim parku, który przestał być cmentarzem chyba przed PIERWSZĄ wojną światową! A przynajmniej wtedy zaprzestano pochówków...
ana
ana 27.09.2017, 21:16
O prochy Polakow po całym swiecie tez nikt nie dba.Było minęło . dzis to jest park
turysta
turysta 27.09.2017, 21:58
Wszystkie parki w Szczecinie to byłe cmentarze! I co z tego!

Pozostałe