Bawili się, doświadczali i rozwijali nad jeziorem

  • 28.09.2017, 16:11
  • dost.
Bawili się, doświadczali i rozwijali nad jeziorem ZS Nowe Czarnowo
Wycieczką na plażę w Morzyczynie (jezioro Miedwie) rozpoczęliśmy realizację II edycji Projektu Aktywizacji Sensoryczno-Motorycznej „Bawię się, doświadczam, rozwijam”. Grupa dzieci z zespołów rewalidacyjno-wychowawczych Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie wraz z opiekunami i osobami współpracującymi 28 września 2017 r. o godz. 8.30 wyruszyła, nie zważając na zmienną aurę, busem wyposażonym w przyczepkę na plażę jeziora Miedwie.

Planując wspólne spędzanie czasu, autorka projektu - Karolina Malinowska, przewidywała plażowanie na piasku, wygrzewanie na słońcu, moczenie nóg w ciepłej wodzie, pełen relaks ekipy wyposażonej w sprzęt plażowy, o prowiancie nie wspominając.

Zawirowania pogodowe sprawiły, że w dobrych nastrojach i zaopatrzeni w sztormiaki wyruszyliśmy na zwiedzanie rozległego i malowniczego terenu. Korzystaliśmy z placów zabaw, zwiedzaliśmy amfiteatr, plażę, wchodziliśmy na widokowe pomosty, oddychaliśmy świeżym powietrzem. Na koniec „zakotwiczyliśmy” przy stołach piknikowych i opróżniliśmy przywiezione zapasy. Pełni wrażeń i tlenu wróciliśmy do Nowego Czarnowa.

Dzieci aktywnie spędziły czas w nowym otoczeniu, doświadczając nowych bodźców oraz rozrywek - wielkim przeżyciem dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością jest sam przejazd busem.

Inaugurację projektu (cały projekt dostępny na stronie internetowej szkoły) uważamy za udaną. O dalszych przedsięwzięciach będziemy informować na bieżąco. Jednocześnie dziękujemy za wsparcie osób obserwujących nasze poczynania. Pozdrawiamy wszystkich Przyjaciół! 

dost.

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mariola
Mariola 28.09.2017, 17:42
Bardzo lubię czytać relacje z tej szkoły. Widać, że placówka jest aktywna i ludzie są zgrani.

Pozostałe