Co dodatkowego planują w Moryniu [WIDEO]

  • 04.10.2017, 00:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Co dodatkowego planują w Moryniu [WIDEO]
Jakie plany mają Samorząd Województwa i Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie dla infrastruktury w Moryniu? Jest szansa na przebudowę ulicy Odrzańskiej.

O tym mówili na konferencji prasowej Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego, Ewa Dudar, radna sejmiku województwa, Michał Żuber - dyrektor ZZDW w Koszalinie oraz Krzysztof Ziętek,  kierownik chojeńskiego rejonu Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Co mówiono o Moryniu? – obejrzyj film

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

MaszCzłowiek
MaszCzłowiek 05.10.2017, 11:21
Ten Moryń to ma więcej szczęścia na sam robi na własnym podwórku, wiadukt drogowy za milion im wybudowali rok temu bez środków gminy, teraz im drogę rowerową wybudują po torach kolejowych i wieże widokową postawią nad jeziorem. W tym roku wyremontują im drogę wojewódzką wjazd od Mieszkowic, za rok ulica odrzańską będą remontować jak gmina się dołoży. Jak dopisze im znów "szczęście" to nawet drogi w Bielinie i Klępiczu zostaną zmodernizowane i rondo Moryniu powstanie. Wiem jedno, to wszytko nie jest zasługą lokalny samorządowców, włodarzy z Morynia. Ktoś kto to wszystko wymyślił, zaplanował i znalazł poparcie w sejmiku województwa i są na to środki u Marszałka w budżecie.
Jadzia
Jadzia 07.10.2017, 11:37
Gmina Moryń to "sponsor" powiatowych inwestycji drogowych, "Człowiek Konarskiego" tego pilnuje i wszystko rada miejska przegłosowuje.
Bogdan
Bogdan 04.10.2017, 21:45
Moryń wpisuje się w ten target bo HakropkaKaczmar wydaje polecenia wladzom morynia - co i ile mają dać powiatu!!!
Pieszy
Pieszy 05.10.2017, 00:42
No wlaśnie to ile już kasy gmina moryń w kadencji tego burmistrza dorzuciła do projektøw drogowych kolegów kaczmara ze starostwa? Ktoś zna tą kwotę?
siłacz
siłacz 04.10.2017, 21:51
To ładnie się przysłużył. Dobry chłop!
MarKacz
MarKacz 04.10.2017, 22:02
Uhu!!! Zaje...ty!
MarJa
MarJa 04.10.2017, 21:27
Dworcowa i rondo przy starym młynie to droga wojewódzka i będzie (planuje) realizowana przez Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie z programu Interreg UE (prawdopodobnie) i nic Moryniowi do tego! Burmistrz musi zabiegać w Urzędzie Marszałkowskim o realizację takich inwestycji - bo to jego rola! Radni mogą tylko zagłosować zmiany w budżecie gminy, które dofinansują taką inwestycję!

p.s. czasem wystarczy zasięgnąć informacji „co i kto ma jakie kompetencje” :-)

Pozdrawiam
Mało Zorientowany z Gminy Moryń
MarJan
MarJan 04.10.2017, 21:38
Bardzo możliwe!!! Gdyż Moryń wpisuję się ten trend dokładania 50 % kasy do inwestycji powiatowych :-)))

Wystarczy poczekać kilka chwil i zobaczymy jak BurmiSZ Morynia wystąpi o odszkodowanie od Marszałka za inwestycje na Odrzańskiej i Lipowej w Moryniu.

hahahahahahahahahaha
Ela
Ela 04.10.2017, 21:37
Czyli co marszałek da nie swoje pienadze bo z unii a moryniacy wkład własny?
warchlak
warchlak 04.10.2017, 21:32
Można jeszcze pójść drogą Cedyni i rządać odszkodowania!
Zdesperowany
Zdesperowany 04.10.2017, 13:40
A kanalizacji na ul. Dworcowej jak i ronda jak nie było tak i nie ma. Co nasi radni robią w tym kierunku?
Morzycko
Morzycko 04.10.2017, 11:04
Gmina Moryń umie współpracować i będą tego efekty, a powiat i Cedynia idą na wojnę i będą mieli figę z makiem!
przysłowie
przysłowie 04.10.2017, 21:51
Pokorne cielę dwie matki ssie!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 04.10.2017, 10:40
Moryń choć to uboga gmina wygląda pięknie. Prawdziwa perełka w powiecie. To unijne środki , których ostre pozyskiwanie zaczął Maranda a kontynuują następcy. Zaprosił bym tam tych nieudaczników z Gryfina.
Obserwator
Obserwator 04.10.2017, 11:54
Nie przesadzajmy, poziom realizacji unijnych projektów w Moryniu w ostatnich latach 2015-2016 jest bardzo niski, polecam lekturę wykorzystania środków na stronach www, fakty i twarde dane finansowe tego nie potwierdzają.
wyborca
wyborca 04.10.2017, 10:53
Zaprosił bym tam tych nieudaczników z Gryfina i Widuchowej.
MarJan
MarJan 04.10.2017, 09:52
mam nadzieję że skoncza sie rajdy na odrzanskiej
prawda
prawda 04.10.2017, 09:46
Odrzańska obwodnica od dawna już nie jest!
Wyborca z Lipowej
Wyborca z Lipowej 04.10.2017, 09:40
Widać, że radny ostrowski coś jednak robi
Obiektywny.
Obiektywny. 04.10.2017, 11:30
Potwierdzam, pomysł na poprawę bezpieczeństwa ul. odrzańskiej w Moryniu jako pierwszy zgłaszał radny Ostrowski na komisjach i sesjach, a temat wsparcia tego projektu o Marszałka to wspólne działania radnej województwa Dudar oraz Przewodniczącego Rady w Moryniu Domaradzkiego. Efekt ich działań jest taki, że droga nr 125 na odcinku gminy Moryń posiada już całą dokumentację na wykonanie elementów bezpieczeństwa pieszych. Teraz Gmina musi zabezpieczyć w budżecie środki na współfinansowanie inwestycji, po stronie Marszałka środki są zabezpieczone. Brawo Panie Jerzy i Pani Ewo.
Maria
Maria 04.10.2017, 20:48
Jakie środki i dlaczego przecież chwała się ze budują.

Pozostałe