O politycznym wierszyku Krysi i burmistrzowskiej gafie

  • 05.10.2017, 08:07
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 O politycznym wierszyku Krysi i burmistrzowskiej gafie TWS
Krysia Padiasek wymyśliła i dopisała zwrotkę do znanej i popularnej piosenki zwanej „Hymnem emeryta”. Okazało się, że gryfinianka jest uważnym obserwatorem życia, odważnie posługuje się piórem i ma ogromne poczuciem humoru. Pogodną piosenkę wspólnie zaśpiewano podczas inauguracji roku akademickiego Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 3 października 2017 r.

Zwrotka wymyślona przez Krysię Padiasek nie była jedynym zaskoczeniem podczas wtorkowej uroczystości. Wiele osób w lekkie zdumienie wprawiły słowa burmistrza, który podczas rozpoczęcia nowego roku akademickiego zaczął mówić o… zbliżających się wakacjach.

 

HYMN EMERYTA

(na melodię piosenki: „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” )

 

Czemu płaczesz, emerycie,

Przecież nie jest ci tak źle.

Już nie musisz wstać o świcie,

By do pracy udać się.

 

Możesz leżeć do południa,

patrzeć w sufit albo spać.

Cóż Ci jeszcze brak do szczęścia

Cóż Ci jeszcze można dać?

 

Gdy bezczynność Ci się znudzi

Pół etatu sobie weź !

Albo zajmij się ogródkiem

i wyrywaj z grządki chwast !

 

Możesz także bawić wnuki

lub na spacer z pieskiem iść.

W parku spotkać się z kolegą,

bo biadolić, czyż nie wstyd?

 

Nie oczekuj na podwyżki,

na ordery itp.

Bo to nie jest takie ważne!

Grunt to zdrowie!

Szanuj je!

 

(Uwaga! Zwrotka napisana przez Krysię Padiasek)

 

A jak wszystko ci się znudzi,

To w wyborach udział weź.

Możesz zostać radnym w gminie

I na pewno tego chcesz.

Bo nieważne co ty zrobisz

Dla ogółu i ludności.

Ważne ile z tego w kieszeni twej zagości.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Danka
Danka 08.10.2017, 17:56
Powiem wam lepszy dowcip. W N 7 Dniach Gryfina w zdjęciach z rozpoczęcia roku Uniwersytetu III Wieku jest ....KOMINIARZ jak chodzi po dachu!
prawdziwek
prawdziwek 06.10.2017, 21:20
Sama prawda!
/
/ 06.10.2017, 08:38
Żenująca w treści zwrotka i tyle.
śmiech
śmiech 06.10.2017, 19:16
Żenująca to jest "praca" tych ludzi , o których napisala Krysia
Maksio
Maksio 05.10.2017, 22:55
WIERSZYKI tej pani sa przewaznie zerzniete z internetu, ale czego sie nie robi zeby publicznie zakwitnac.
Olo
Olo 06.10.2017, 00:43
A z czego zrzynał pan burmistrz, że mu się pomyliło rozpoczęcie z zakończeniem roku?
borsuk
borsuk 05.10.2017, 17:25
No to się emerytka namęczyła taki tekst wymaga wielkiego talentu :))))
Olo
Olo 06.10.2017, 00:42
No tak, ośmieliła się mieć inne zdanie niż nasi "umiłowani przywódcy". Zbrodnia!!!
szukam, zaglądam i nie ma nic
szukam, zaglądam i nie ma nic 05.10.2017, 16:48
Tak mi przyszedł do głowy tytuł fotki z przewodniczącą Kasprzykową szperającą w koszyku ;)
Pp
Pp 05.10.2017, 15:38
Świetny art., nareszcie trochę rozrywki. A ta p Krysia jest oki.Wysłałem do znajomych
leń
leń 05.10.2017, 14:32
Znaczy, że Miecio myśli już o nartach, dlatego gada o wakacjach- tych zimowych... he, he. On i tak ma codziennie wakacje. Może by tak o listę obecności poprosić?!
papas
papas 05.10.2017, 17:22
Uważaj żebyś się nie zdziwił jak tak mu zazdrościsz to za rok wybory będziesz sobie jeździł na narty, cały czas będziesz miał wakacje a wszystko samo się załatwi :) Koniecznie musisz spróbować :)
do papasa
do papasa 06.10.2017, 00:46
Uważaj, bo się zatchniesz z tym zachwytem nad pracowitością burmistrza. Powiedział coś o łamaniu ustawy antykorupcyjnej przez podwładnych, jakby nie patrzeć?
brawo
brawo 05.10.2017, 14:30
Świetny tekst tej nowej zwrotki. To dobre podsumowanie naszej władzy- i uchwałodawczej i wykonawczej. Nic nie robić, tylko kasę brać.
robinia
robinia 05.10.2017, 14:12
Dobre bo polityczne i o seks zahacza!
paradoks
paradoks 05.10.2017, 10:28
Jak ktoś ma wolne, wakacje to mu się wydaje, że nikt nie pracuje!
Kryśka
Kryśka 05.10.2017, 10:22
Poezja niezbyt wysokich lotów, nie wyśpiewa się tego na podaną melodię. Kandydować każdy może, nie każdy zostaje. Humor dość oklepany. Społeczeństwo nasze, nie tylko gryfińskie, zawsze narzeka, krytycznie ocenia i generalizuje. Nie ma zaskoczenia.
koleżanka
koleżanka 05.10.2017, 10:12
Krysiu, ostatnia twoja zwrotka jest najlepsza !!!!!
:)
:) 05.10.2017, 10:03
I to się nazywa gościnność :))
cha cha
cha cha 05.10.2017, 09:41
Humor , satyra !
emeryt
emeryt 05.10.2017, 09:20
No się chłopu dziwić. Na rozpoczęciu roku już był miesiąc temu, w kinie ciemno, okien nie ma, czas tak leci, myślał biedak że znowu musi obskoczyć zakończenia roku!
Pewnie się chłop zacukał, jak mu szybko w pracy rok uplynął!
A on jeszcze poczty nie odebrał:):):)
spostrzegawcza
spostrzegawcza 05.10.2017, 09:07
Czyli, apel do radnych naszego miasta. Do pracy!
Olo
Olo 05.10.2017, 08:53
O kurka wodna, no i jest jeszcze fotka z Kasprzykową sprawdzającą koszyk,dobre to. Uśmialem się do łez od rana. Dzięki
koszykowa
koszykowa 05.10.2017, 14:28
Ha ha rzeczywiście szpera w koszyku!

Pozostałe